Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fairi

    addikt

    Facebook sokkal ingyenesebb mint a prohardver webcsalád.
    Fb blokkolók programmal amit tudok, vagy ami tényleg zavar, van erre feladata tucat kiegészítő, és Fb nem büntet miatta.
    Sose zaklattak hogy fizessek pénzt nekik, vagy nem pattogtak miért blokkolom a reklámokat és egyéb hülyeségüket.
    2 éve volt talán egy hullám itt, hogy nonstop spamelt a prohardver hogy fizessek nekik pénz, közben használhatatlanná tették a böngészést itt.
    Feltettem pár scriptblokkolót, tucat egyéb zavarcsökkentőt, és probléma mentes lett. Vagy lekapcsolták a scriptet, nem tudom.
    Több bajom volt az prohardverrel mint Fb-vel.

    Ph webcsalád tette is érthető, ők is akarnak pénz, de ló túloldalára estek.
    Fb is pénz akar, server nem ingyen, vagy fizetsz nekik havidíjat (ez az út nem jó, emberek nem akarnak fizetni, így is anyagilag mindenhol lehúzzák az embert) vagy reklámok útján és okosan megoldják. Sima reklám nem működik, reklámblokklás már alap a webezéshez. Vagy pattog a blokkolás miatt, ami még nagyobb ellenállást vált ki, vagy ügyeskedik, trükközik, keres valami kiskaput a fejlesztő, amivel elérik a célját.

  • fairi

    addikt

    válasz shiftac #24 üzenetére

    "Facebook ennél jóval több adatot gyűjt rólad és adja el azokat."
    erre vannak a blokkerek, amik szabadon működnék FB-n és tucat rá optimalizált változat van. Ember azt hinni Fb nonstop sírna, hogy gonosz userek blokkolják és csökkkentik a hasznát, de még egyszer se rínyált.

    "úgy döntöttem, veszek prémiumot."
    annyi fizetést még mindig nem kapok, hogy a net összes síró weblapját kifizessem, inkább blokkolókba öltem az időt. 1 éve rínyálás csökkent. Beletörődtek vagy Ublock lett olyan jó, nem tudom.

    "Nem érzem fair összehasonlításnak,"
    valóság az, Ph webcsaládod jobban lehet szidni mint az Fb ilyen tekintetben. retorzió nélkül ott azt blokkolsz amit akarsz.
    fair vagy sem, tényen nem változtat.

    [ Szerkesztve ]

  • fairi

    addikt

    válasz shiftac #26 üzenetére

    "cseszegetnék az adblockert használókat FB-on."

    ennek is sok módja van, Ph agresszív módtól kezdve csendes felugrik egy figyelmeztető sáv de alig látszik. Sok weblap próbál ez ellen harcolni és sok mód létezik.
    Fb a legcsendesebb ebben a tekintetben. Rá van a legkevesebb okom a panaszra.
    Fura dilemma: óriási weblapok, amiket senki nem szeret, és azt akarják törjék szét őket. Jó legyen sok specifikus weblap. Azok meg sírnak, pénzt akarnak nonstop, mert túl kicsi és specifikus és a szerverek meg drágák, szerkesztő is élni akar valamiből.

Új hozzászólás Aktív témák