Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    Nem fizettél és csodálkozol, hogy megbüntetnek?! :U Micsoda rendőrállam ez a Magyarország!

    Ha ezt elfogadják kifogásként, akkor szerinted a sok okosba' megoldó proli nem játszaná ezt ki folyamatosan? Hiszem azt, hogy a hivatalok sem lennének ilyen szőrös szívűek, ha nem lenne ilyen az átlag magyar. Ott van az ír példa, amit felhoztak. Van egy tippem, hogy az átlag írnek nem fáj fizetni valamiért, ezért a hivatalok is elnézőbbek lehetnek, hiszen megvan a bevétel.

    Egyébként lehet szidni a kormányt, a politikát, a hivatalokat és a szerveket, de mi vagyunk azok, akik ezt csináljuk magunkkal, mert mi engedjük ezt meg.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #52 üzenetére

    De hiszen működött az automata :F . Erre hogy adjanak amnesztiát? Ha az nem működött volna, akkor jogos lenne ez a kérés, de így nem.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #59 üzenetére

    Őszintén, miért nem lehet megvenni azt a nyamvadt parkolójegyet? Ennyire bonyolult és nehéz? Halál komolyan kérdezem.

    Egy cetli miatt megy az acsarkodás és komolyan nem értem, miért nem lehet megvenni.

    Lehet dobálózni a vaskalapos ügyintézővel, meg kvótás pribékekkel, de a lényeg nem változik, hogy lehetetlen feladat venni egy papír cetlit.

    Ahelyett, hogy azt szerencsétlen parkolójegyet megvenné az ember, itt megy a szitkozódás, meg hogy így Nyugat, meg úgy Kína._

    Nonszensz.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #69 üzenetére

    Ez igaz lenne, ha a parkoló társaságé lenne ez a fizetős felület, de gondolom nem így van. Vagy azt szeretnéd, hogy a parkoló társaság más cégek miatt is tartsa a hátát? Remélem nem.

    A társaságé az automata és ide a rozsdás bökőt, hogy az működött volna.

    Vagyis visszakanyarodtunk oda, hogy mi a bánatért nem lehet megvenni a parkolójegyet? Megválaszolná valaki?

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #71 üzenetére

    Kötve hiszem, hogy a XIII. kerületi parkoló társaság bármilyen közvetlen jogi viszonyban lenne a Simple-lel. Főleg azért, mert a Simple a Nemzeti Mobilfizetési rendszerrel áll szerződésben.

    A kérdés továbbra is adott, hogy miért nem lehet parkolójegyet venni, ha tudja az illető, hogy Simple-lel nem tudta megvenni? Továbbra sem értem a miértet és nem kapok rá választ.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Tikakukac #74 üzenetére

    "Mert szült az asszony, le kellett borotválni a nyusziját, nem tudott sehonnan aprót keríteni, szimplán időpontja volt valahova stb. A miért az a kérdés amit pont nem kell feltenni ebben az esetben, főleg, hogy majd más mérlegelje, hogy az elég fontos-e vagy sem. Semmi köze hozzá senkinek, de ugye miért a szolgáltatót basztatnánk azzal, hogy nézze meg a miértet, inkább az ügyfelet basztassuk :DDD"

    Az ugye megvan, hogy pont emiatt a magyarázkodás miatt áll úgy a cég hozzá az ügyfeleihez ahogy? Mert ugye mindig lenne ok, nem de bár? :)

    "Nyilván ez egy nem kielégítő válasz lesz, mert "oldjadmegakkois" mentalitással élünk és nem értjük a probléma valódi okát és, hogy ezt hogyan kéne kezelni. Ezért lesz tippre még az unokáimnak is érmebedobós ellopkodós parkolása meg olyan sztorijaik a sóhivatalban, amiket ha elmondasz egy angol-belga-német havernak azok egyszerűen nem értik meg mit gügyögök. Névváltoztatási kérelmet kellett beadnom b@zdmeg, hogy szeretném az anyakönyvezett nevemet megtartani. Sőt, még apámnak is :DDD Mindezt azért, mert meghalt nagyapám. Keresd az összefüggéseket, ha megvolt, szólj, én a néninek elmondtam, hogy ez az ország totálisan menthetetlen.
    Digi megszüntetés után volt érdekes a cuccok eladása. Megkérdeztem telón, ha személyesen leadom, okay itt és itt ekkor és akkor? Igen, jött a válasz. (Lehetne futároztatni ingyér, nem fogom, erről is van sztorim miért.)
    Nosza úgy intéztem a dolgaimat, hogy nekik jó legyen. Odabent pedig valami olyan baromságot találtak ki, hogy miért nem veszik vissza, hogy nem is értettem a nénit. Mondtam rendben, akkor ha kellene mégis ez a katranc, akkor innentől kezdve az én általam megszabott időben jön a futár és dobozzal, ragaccsal a kezében eldobozolja és elviszi ezt a szart. Ha pedig vergődés van emiatt, számlázom az időmet a Digi fel. Nem kérték vissz a lomokat soha ;]"

    Nem értem, hogyan kapcsolódik ez ahhoz, hogy a blogban szereplő jó embert megbüntették a XIII. kerületben.

    (#76) Agyturbina: kérlek ne kezd el te is a magyarázkodást. Fárasztó.

    Nem is kell magyarázkodni. Egy árva szót sem kell ejteni, maximum illedelmesen elmondani, hogy itt van, ezt akartam, nem megy, dolgom van, viszlát. Csak, hogy tudjon róla a bácsi is (esetleg ezt jelentse a cég felé, felírja vagy valami, tudom a biliben a kezem).
    Egy erre az esetre készen kiszerkesztett opcióban pedig telón pár bökéssel bedobni telszámot vagy felhasználót, azonosítót egy ticketként, hogy nézzenek utána és engedjék el a büntit. Ha nem engedik akkor pedig egy szép válasz email jön vissza, amiben a süket duma helyett leírják mi lehetett a gond az ügyfélnél és hát ez van, nézzen utána.
    Ennyit kell csak csinálni. Jó, persze, megint azt feltételezem, hogy ez egy piaci alapon működő szolgáltató, ahol fontos az ügyfélelégedettség és szolgáltatás színvonala is. Ehelyett az van, hogy ez egy kifizetőhely pár csókosnak, akik pontosan tudják, hogy mennyire kiszolgáltatott ez az egész szitu az emberek felé. Persze a hatóság közbe tudna avatkozni, jha, igen, hogy az ő kifizetőhelyük többek között. Kígyó és farok esete ez akkor? :P

    Ismételten hogyan kapcsolódik ez ebbe a témába?

    Tessék itt van a XIII. kerületi parkolós szabály:
    Nem tudok mobiltelefonnal fizetni, mit tegyek?
    Ez esetben sem mentesül a parkolási díj megfizetése alól. Amennyiben a szolgáltató rendszerrel van probléma, az NMF Zrt. ügyfélszolgálata készséggel segít. Amennyiben szolgáltatási hibát tapasztalnak, a regisztrált ügyfelek közvetlenül e két társasághoz, a regisztrációval nem rendelkezők (ad-hoc mobilparkolást használók) mobilszolgáltatójukhoz fordulhatnak (Telenor 1220, T-Mobile 1430, Vodafone 1270) segítségért, tájékoztatásért.
    Ha az Ön regisztrációja még nem működik, úgy jegyét a parkolóautomatánál kell megváltania pénzérmével.

    Ez egyértelműen fogalmaz. Mit kell ezen ennyit rugózni? Ennél világosabb és egyértelműbben nem lehet leírni.

    "Hogyne. Arra is lett volna lehetősége, hogy helikopterrel megy vagy elmegy zsarunak és kékvillogóval áll meg rendőrautóval. Hülye szintre ejtve a témát bármeddig el tudunk menni.
    Azt szeretem, mikor a bizonyítási kényszereket toljuk le a vevőkre. Bizonyítsam be, hogy ez a mosógép nem ad ki ilyen hangot újonnan. Mondta nekem a szerelő. Én is csak "magyarázkodtam", hogy aki nem süket az hallja, hogy üvölt a csapágy, a szerelő viszont nem akarta ezt elfogadni, pedig hát, na, ő is tudta mi van. Ahogy te is érzed szerintem ezt a sztorit, csak beakadt a tű és "magyarázkodás" van. Pedig qrva egyszerű lenne a dolog, ha a cég megnézte volna elég gyorsan, hogy valóban ők voltak-e a hunyók. De ugye hát hova vezetne ez, Bástya elvtárs."

    És ez hogyan kapcsolódik a témához?

    "Így igaz. Ezért is olyan ez az egész parkolási rendszer, amilyen. Ajánlom a többszörösen díjnyertes ferencvárosi parkolási oknyomozó írást 444-ről. Itt tényleg sokan keresik a kiskapukat, csak ezek a kapuk akkorák, hogy azon beférne 4 platós IFA keresztben driftelve is egyszerre. Ez a fenti cikk meg a fórum 40000 karaktere egy SCH koliszobának 2 rekesz sörbe és 3 pizzájába kerülne egy rendes fizetési appba integrálva a megoldást. Ok, adják ki egy cégnek túlárazva 50%-al, deal, velem így is lehet beszélni, még az is belefér."

    És ez?! Te komolyan elhiszed, hogy 2 SCH-s diák megcsinálná jobbra?

    "Újfent magamat idézem és olvasd el fentebb. Szabad akaratából nem akart automatánál fizetni. Miért akart volna? Adott egy lehetőség pakk, amiből választhatsz. Ha nem működik és nem a te hibád, akkor sajnálom, a cég bukott. Oldja meg, hogy menjen. Ekkor sem lenne írás a dologból. És tudod mi nem lenne még? Klasszikus szockó szájíz. Mert az van. Minden tetves nap mindenhol ömlik még mindig."

    Vagyis szabad akaratból döntött úgy, hogy vállalja a büntetést. Mi akkor a probléma? A XIII. kerületi oldal világosan fogalmaz.

    Azért nem vagy semmi. Idejössz okoskodni és fröcsögni másokra. Teljesen ki kellve magadból mindenféle ide nem illő dolgokat írsz, majd miután kidühöngted magadat, akkor lelépsz. Semmilyen konstruktív dolgot nem írtál csak fröcsögtél.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz hcl #88 üzenetére

    Többek között, azért mert így sincs elég parkolóhely az ott élőknek és többek között ezzel védik a helyi lakosokat. A XIII. kerület jó példa, mert ott háztartásonként csak 1 autó lehet és még ígyis nagyon a nagy kihasználtsággal mennek a parkoló helyek.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Tikakukac #90 üzenetére

    Teljesen logikus, hogy a parkolásért nem fizetésből eljutottál a mosógépszerelőig meg a DIGI-ig. Igazad van, én nem látom a világ összefüggéseit és begyöpösödött módon képes vagyok létezni ebben a világban. Tényleg sokkal jobb lenne a világ, ha mindent is kilehetne magyarázni.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #93 üzenetére

    “Ez esetben sem mentesül a parkolási díj megfizetése alól.”
    Ez egyértelmű és megcáfolhatatlan.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Tikakukac #95 üzenetére

    Miért nem írod le világosan és érthetően, amit szeretnél mondani? Miért kell össze-vissza minden ide nem vágó dolgokat idehányni?

    Az SCH-s diákmunkás app volt a csúcs és ezzel elárultad, hogy nem látod mélységében a hátteret.

    Hova költöznél? Hol van kolbászból a kerítés?

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #98 üzenetére

    Szerintem nem kell IQ figthernek lenni, hogy ha nem megy a fizetés, akkor automata. Vagy ott ül az autóban és intézi a mobilfizetést, mert addig nem kell fizetni.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Tikakukac #101 üzenetére

    Jogod van ezt gondolni, legyen. Viszont, ha A-t mondasz, akkor mondj B-t is és itt gondolok arra, hogy költözés a megoldás, de nem árulod el hova.

    Visszatérhetünk az eredeti topicra?

    Tényleg rossz a boltos hasonlat. Nem is értem, miért jönnek elő ezzel folyamatosan. Hát nem egyértelmű, hogy akkor ingyen van? Hiszen ez a blog is pont erről szól.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Tikakukac #103 üzenetére

    Építőjelleggel szeretnék vitázni erről a topicról, de nem igazán találok partnert. :(

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz hcl #105 üzenetére

    Mennyi lenne, akkor ha ingyenes lenne? Ezért is bővítik a fizetős övezetet és növelik a díjakat. Igazából én nem bánnám azt sem, ha a nem helyi lakosoknak egy-egy "rezervátum" lenne, mondjuk egy ingyenes és nagy méretű P+R-rel. Sőt ezt megfejelném a belváros esetén a dugódíjjal is, mondjuk egy olyannal, mint a svédeknél van. A svédeknél körgyűrűk vannak, aminek az átlépése esetén bizony egyszeri díjat levonnak. Ez a díj a körgyűrű helyétől és a forgalomtól függ. Így lehet az, hogy a délutáni csúcsban a belvárosban a 0-hoz közelít az autók száma.

    (#108) Tikakukac: pedig úgy tűnik akad.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz stickermajom #107 üzenetére

    Ezzel a mentalitással többször is találkoztam már :K . Viszont egy boltnak nem azonosak az érdekei, mint egy parkoló társaságnak. Az előbbinél fontos az ügyfél elégedettség és hogy te a jó hírüket terjeszd, addig ez a parkoló társaságnak ez nem áll érdekében. Ettől függetlenül normálisan állnak az emberhez, ha az illető is normális velük!

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Egon #111 üzenetére

    Miért autózol egyébként? Budapest esetén főleg a belvárosban nagyon jó alternatíva a BKV. Hétköznap nem is autózok a belvárosban.

    Nagyon jól teszik, hogy a Hungárián belülről tolják ki az autósokat csak kár, hogy nem elég erőteljesen :( . A város határig kellene tolni, hogy be se jöjjenek, sőt az lenne legjobb, ha nem is ülnének az autóba.

    Ferihegyen 24 óra 3k forint, ez minden csak nem drága. Ha pedig csak felveszel valakit, akkor ingyenes a behajtás :K .

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz ncc1701 #117 üzenetére

    Nincs ezzel gond és megértem, de akkor fizetni kell.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz hcl #119 üzenetére

    Ha nem lenne fizetős akkor azt a kevés megmaradt helyekre az agglomerációból jövők foglalnák el. Nem véletlenül nő a fizetős zóna. De valóban komoly sarc és P+R kellene.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz hcl #126 üzenetére

    Egy normális országban az emberek is normálisak és nem jönnek mindenféle kifogással, hogy éppen miért nem fizettek valamiért, amiért kellett volna.

    Már írták korábban, hogy ha ezt elnézték volna és ennek híre megy, akkor komolyan elhiszed, hogy a legtöbb ember ne használná ezt ki?

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #132 üzenetére

    Ha egy szolgáltatásért tudatosan nem fizetek, akkor ez miért erkölcsös, illetve jogos?

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Goose-T #139 üzenetére

    Velem rosszul járna egy üzleti tárgyaláson, mert magát járatná le, ahogy most is :D . Még csak észre sem veszi. :DDD

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Új hozzászólás Aktív témák