Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz D1Rect #149 üzenetére

    Ki mondja azt, hogy érvelési hiba a szakértőkre hivatkozás? Egy olyan tag, aki magát szakértőnek tartja a vitatkozásban? Akkor eljutottunk oda, hogy erre sem lehet hivatkozni, mint érvelési hibára, hiszen önmagát cáfoló kijelentés. ;)

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Lenry #161 üzenetére

    Lehet igaza egy másik virológusnak is, sőt akár az orvostársadalom egészének felfogása is változhat, adott betegségekről idővel. Viszont érvként el kell fogadnunk mondjuk egy, az adott témával foglalkozó szakember véleményének megosztását. Nem feltétlenül kell igaznak elfogadnunk, csak érvnek.
    Cáfolataként pedig nyilván csak olyan ember véleményét kell elfogadnunk érvként, aki szintén szakembere az adott témának. Még mindig nem kell igaznak elfogadnunk feltétlenül, de megfontolásra átgondolásra érdemesnek. :)

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz D1Rect #163 üzenetére

    Abban az esetben, ha a nem szakember valótlant állít, vagy nyilvánvalóan megítélhető, hogy amit állít, az a szakemberek szerint fals, jogos válasz. Nem cáfolja esetleg önmagában az állítást, de erősen valószínűsíti, hogy nem igaz. Persze mindig lehet szembemenni minden szaktekintéllyel akár jogosan is. Másképp nem találnának, fedeznének föl semmi váratlant.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz D1Rect #167 üzenetére

    Állítottam olyat, hogy valótlant állítottál? :F :N

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz D1Rect #169 üzenetére

    Természetesen. A vírus témához nekem annyi ismeretem nincs, hogy érdemben hozzászólhassak. Így csak a vita formai részéhez tudok hozzászólni.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz CPT.Pirk #171 üzenetére

    Mutáns verziók mindenképp kialakulnak, a kérdés az, hogy tovább tudja-e adni az illető. Azaz azt is vizsgálni kellene, hogy miért és hogyan fertőznek emberek. Amúgy gondolj bele, hogy pl. a kínai vakcina azért egy időben és térben elég távoli törzsön alapul már. Kapcsolatba viszont csak az Európában lévő törzsek egy részével fertőzött emberekkel került. A "kiben mutálódik?" akkor lesz érdekes, ha a lakosság sokkal nagyobb hányada lesz oltva. Kívülről nézve olyan az egész, a sokféle vakcinával, mint mikor elakad a sárban egy kocsi, pörög a kereke és mindent megpróbálnak alátenni, hátha azon megkapaszkodik. Jelenleg azon vitatkoznak, hogy ha eléri majd a kereket az alápakolt cucc, el tud -e mozdulni. Az "antivakszerek" viszont azt mondják, hogy várjunk míg felszárad a sár, ha addig páran éhen halnak a járműben, az járulékos veszteség.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    Úgy tudom, hogy az oltás elsősorban a beoltott egyén védelmét szolgálja. Azaz közvetlenül nincs arra bizonyíték, hogy a beoltott egyén nem lehet tünetmentes vírushordozó. Természetesen egy be nem oltott egyén sokkal nagyobb kockázat lehet, mivel ha először találkozva a vírussal komolyan megbetegszik benne, akkor egy komoly vírustenyészet alakul ki benne. Azonban kérdés, hogy mi van azokkal akikben gyenge az immunválasz, de a vírus sem betegíti meg őket komolyabban? Ez is érdekes A lakosság teljes szűrése nélkül nem jelenthető ki, hogy milyen arányban élnek ilyen egyének a népességben. Nekem például egyes tüneteim voltak, de mások nem. Az antitest tesztem ("bolti") ellenben negatív lett. A teljes ismeretségi körömben igen kis "létszámban" fordult elő, hogy igazoltan lett valaki fertőzött. Azonban voltak esetek, de egymással nyilvánvalóan nem összefüggően. A lappangó/nem igazolt fertőzöttek aránya azonban nyilván igen magas országos szinten. Közvetetten ezt pl. a szennyvízben talált vírusrészek is bizonyítják, hiszen a koncentráció sokkal nagyobb, mint az igazolt esetek számából ez következhetne. Nyilván ezért is vizsgálják szvsz.
    A lakosság nagy százaléka kivár, ki milyen okokból az más kérdés. Vérfideszesek sem akarnak kínai és orosz oltást, libernyákok meg simán oltatnák vele magukat. Tehát nemcsak politikai okok vannak. Nekem a szomszédban két nálam idősebb ember két napja kapta meg a kínait, így testközelből fogom látni, hogy milyen mellékhatása van rájuk. Egy munkatársam Modernát kapott, napokig lázas volt utána. Egyébként, ha az átoltottság elér egy szintet, csak igen kevesen nem akarják majd megkapni, anno is egy két gyereket ismertem, aki nem volt úttörő, mert mindenki az volt szinte, semmi előnnyel nem járt, ha az voltál, csak némi hátránnyal, ha nem. Nem volt ekvivalens a párttagsággal, csak épp kívülállónak érezhetted így magad és a legtöbb ember szeret a nyájhoz tartozni. Kvázi ott elértük a nyájimmunitást. A Párt megnyugodott, hogy ennyien szereik és annyi.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz MasterMark #198 üzenetére

    Az antitest tesztem ("bolti") ellenben negatív lett.

    Erre, hogy?

    A negatív antigén teszt nem megbízható. Így az nem bizonyít semmit.

    Azért a szezont ne keverjük már a fashionnnal.... ;)

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz MasterMark #209 üzenetére

    B*ki, ha kevered az antigéntesztet az antitest teszttel, inkább ne szólj hozzá... Teljesen másról szól a kettő...

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz MasterMark #211 üzenetére

    Az antigén teszthez csak szakképzett személy vehet mintát és még úgy sem garantált a megfelelő minta. Az antitestnél gyakorlatilag egy nagyobb csepp vér a minta, ahhoz van kialakítva a teszt. Itt sokkal kevésbé lehet elrontani a mintavétellel a tesztet és még azt is jelzi. :)

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz CPT.Pirk #240 üzenetére

    A valószínű az, hogy oltás után nem leszel vírustenyészet. Hordozni viszont ugyanúgy tudod, azaz terjeszteni is, csak kisebb mennyiségű és valószínűleg kevésbé virulens vírust fogsz esetlegesen átadni másoknak. A maszk igazából tőled véd másokat, az oltás pedig leginkább téged véd. Együtt a kettő aránylag hatékonyan lassítja a terjedést, viszont eliminálni nem tudja. A teljes átoltottság után is fog létezni a vírus a lakosságban.Mutációk is lesznek. Az egyedüli remény a vírustól való teljes fenyegetettség ellen az, hogy az új mutációk kevésbé lesznek veszélyesek és az eddig is jelenlévő koronavírusokhoz hasonlóvá válnak.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz DigitXT #244 üzenetére

    Hülye intézkedések ellen semmi nem véd, a maszk sem... ;]
    Az a baj, hogy a magyar embereket gyerekként kezeli a mindenkori kormány, önkormányzat stb. ha van néhány deviáns, akkor rendeleteket hoznak, amit a deviánsok nem tartanak be úgysem, a normálisoknak meg nem kellene az előírás eleve. Zárt térben kell a maszk, pláne, ha a távolságot sem nagyon lehet tartani. Az nyilván egyéni intelligencia kérdése, hogy egy kis méretű helyiségben lévő üzletbe nem megyek be harmadiknak, negyediknek. Másrészt meg van ahol lesz..ják és egyszerűen belekényszerítenek abba, hogy ne is tudj távolságot tartani...

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Aktív témák