Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackSoft

    addikt

    válasz QwErTy42 #3 üzenetére

    Ha te 300ezerből veszel egy WS-t 2db előző generációs Xeon procival, akkor vegyél nekem is, sőt 50 darabra adok pénzt, azt hiszem azzal kötném meg életem legnagyobb üzletét, lenne pár ezer cég, aki irigy lenne rám :U

    ---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

  • X Factor

    addikt

    válasz QwErTy42 #3 üzenetére

    Pont a netet túrtam árakért, h. megerősítsem, ugyanezt a véleményemet. Aztán láttam a hozzászólásod... :B

    Blacksoft #20 Tessék.

    [ Szerkesztve ]

    Make things work

  • BlackSoft

    addikt

    válasz QwErTy42 #56 üzenetére

    Ácsi, ez nem előző gen. És ez nem is nagyon hasonlítható össze, egy 5960X-el. Utóbbi desktop cpu, ha nem is alapon, de kiröhögi nagyban a 2db E5620-at... Sőt, a mostani 3970X-em is.
    Az E5620 nagyon alacsony órajelen megy, kevés mag, kevés szál, kevés cache. Quadro 2000-től jóval többet hoz cuda batch-el egy 780, geforce driverrel.
    SAS vinyó helyett, meg SSD alapból gyorsabb, de adott lesz a lehetőség az új X99-es lapokkal a SATA Express SSD-kre, akár RAID0-ban is.

    Lényeg, hogy az leírt gép, bár többet ér 160k-nál, közelében sincs az 5960X-hez a cpu teljesítménye, és ezzel arányosan a többi alkatrésze sem, ahhoz amik egy olyan gépben vannak, amibe 5960X-et tesznek. Szóval ha valakinek szüksége van a nyers teljesítményre olcsón, akkor 5960X a nyerő bőven, mert hasonló kategóriában 1M fölé is rúgnak a Xeon procik. Ráadásul ezek a desktop CPU-k azt a teret töltik be, ami a desktop, és xeon procik között van, hiszen míg rengetek játék, általános program, inkább a magas órajelből, kevés magból profitál, addig a professzionális szoftvereknek elég az alacsony órajel, a lényeg a sok mag. Na most ha vesz az ember egy Xeon-t azzal nem tud játszani, sem semmi mást csinálni, csak célszoftvereket használni.
    Egy ilyen erős, sokmagos desktop CPU pedig képes hatalmas órajeleken ketyegtetni 8 magot, ami oda vezet, hogy alkalmas profi célra, és multimédiára, játékra is, ráadásul elég hatékonyan az előbbire, mivel a sok mag mellett nagyon magas órajel is van. Persze nincs ECC stb stb stb. Bár nekem még sosem jelentett gondot, nem volt semmi, olyan gond, ami miatt erre a célra Xeon-ok léteznek.

    ---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

  • BlackSoft

    addikt

    válasz QwErTy42 #77 üzenetére

    Quadro 2000-ről volt szó, azt megveri egy 680 is, nem kell egy 780... a K5000, K6000, ami már lehagyja a GeForce-okat, de az meg nem 2ft.

    Te nem nyújtottál nekem 6. áron alternatívát, mert az fényévekről sem azt tudja, mint az 5960X konfig. És ha én 5960X-et veszek, akkor vagy szükségem van arra a teljesítményre, vagy az az alternatíva, mert nem jön ki sehogyan a pénztárcámból 8 milliós egy normális WS-re.

    "Ha megfordítom, akkor egy új 1 misis workstation reggelire megeszi ezt a konstrukciót Creo alatt.."

    1 misiből 1 proci jön ki. És az lehet teljesen ugyan az lesz, mint az 5960X (igen, meg kell várni Xeon-ból is a felhozatalt), csak nem tudod, majd OC-zni. Miért 1 misi? Mert ecc meg 6 olyan technológia, ami nagyon kevés helyen érdekes, na meg a support.

    Ugyan ez igaz a Quadro-ra is. A dupla pontosságú magokon kívül persze. Bár arra ott a Titan Black.... Titan Black = Quadro K6000. Különbség? A különbség az, hogy utóbbihoz olyan support, és driver társul, amiért a cégek meg fogják fizetni az 1,3M árat gond nélkül. És igen, tényleg annyival jobb is lesz, de ugyan úgy, ugyan annyi idő alatt fog megcsinálni mindent, mint egy Black. Ezek hiába GeForce-ok, csak a gyártók mondják, hogy játékra van, az NV már nem mondja, ők egy otthoni lehetőséget kínálnak, hogy elérhessük itthon is, ugyan azt, amit a cégek sokkal drágábban a Quadro-val.

    Van milliónyi teszt. Desktop eszközöknek megvan a drága változata is. 4790K is az egyik E5-ös Xeon-nal van párban, össz-vissz ugyan azt nyújtják azonos órajelen mindenhol, sőt az i7-et jól meghúzva lehagyja a Xeon a fenébe. Van magyarázat is, amit már elmondtam. A Xeon-nak van pár technológiája, ami a desktop cpu-knak nincs, és a support is hatalmas, ezét kerül a 4790K párja 600ezerrel többe. Viszont azokra a plusz dolgokra nagyon speciális esetben van csak szükség. Nekem renderelésnél még sosem kellett a ramnak ecc-t tudnia stb stb stb.

    (#78) X Factor: Hát én ugyan még nem hallottam arról, hogy amennyiért egy desktop CPU-t veszek, vehetek egy komplett gépet, ami ugyan azt tudja. Nem véletlen, mert nincs így. Ha a mostani konfigomat le szeretném cserélni egy WS-re, ami után nem vennék észre semmi különbséget, az alaphangon 3x ennyibe kerülne, mint a mostani gépet amennyiért értékesíteni tudnám.
    Vagy talán nem jól tudom? És a gyártók sem jól tudják? Meg a független oldalak, akik bemutatják ezeket a dolgokat, mint olcsó alternatívákat? Mert ez az... olcsó... Titan Z is még olcsó alternatíva... Vagy tudsz 50ezerért nekem valamit, ami helyettesíti a Titan Z-t? Nem hiszem, mert ami helyettesíti, az 2x annyi tudomásom szerint.

    [ Szerkesztve ]

    ---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

  • BlackSoft

    addikt

    válasz QwErTy42 #120 üzenetére

    Szerintem meg pont fordítva van, mert én többek közt ezzel keresem a kenyeret, és volt már nálam pár kártya :U Mathlab nincs, esetleg Matlab. De sem azt, sem AutoCAD-et nem használok. Sony Vegas meg gyerekeknek való. Adobe szoftvereket, EDIUS-t, Maya-t, C4D-t, max-ot használok.
    És pontosan úgy van, ahogy mondom. A K2000 egy ősrégi kártya, már nem sok dologra jó, amikor megjelent, akkor nem volt "párja" geforce szérián, de ma már bőven le van maradva. De nem kell nekem hinned, akinek volt K4200-a... Nyugodtan keress teszteket, youtube szakmai videókat, és meglátod magad is, hogy a hivatalos "szakértők" is ugyan ezt mondják. Még Guru3D-n is volt régen egy cikk, az 680-at hasonlították a K5000-hez, és CAD-ek alatt alig 30%-al volt eredményesebb összességében a Quadro, közel 5x-ös áron. Ott is szépen leírták, hogy ez abszolút a driver, és support alkotta ár. A Titan megjelenésével az NV is azt mondta, hogy ez egy alternatíva ugyan azon teljesítmény elérésére otthoni körülmények közt olcsón.
    De nézz meg nyugodtan mondjuk egy Adobe PP videót, ahol Titan-t hasonlítanak K6000-hez. Eredmény ugyan az. Majd nézd meg egy 780-at egy K4000-hez. K4000-nél sokkal több eldobált frame lesz, mint a 780-nál. Ennyi.

    ---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

Új hozzászólás Aktív témák