Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz Allien #293 üzenetére

    Az előző hozzászólásodat töröltem, nem volt benne semmi építő jellegű. A mostaniban sincs túl sok, inkább egy megkeseredett magánvéleményt látok.

    Soha nem értettem, hogy a fenébe lehet egy céget, mártákt, gyártót egyetlen termék alapján utálni. Soha nem fogom felfogni, hogy miért kell egy gyengébben sikerült megolkdás, vagy egy rossz tapasztalat miatt így radikalizálódni, belemagyarázni, hírnevet rombolni.


    De most térjünk rá a Zalman ''problémájára''! A legelső CNPS7000-es sorozathoz nem volt Socket A leszorító, de a CNPSA és CNPSB szériához már igen. A CNPS7700-nál még tovább mentek és a bordát rögzítő pánt végére kétféle rögzítőt lehet tenni Bővebben: link. Másik kérdés, hogy milyen tervezési elveket követnek a K7-es alaplapoknál. A legkedveltebb nForce2 chipkészletes alaplapok többségén az alaplap peremére a táphoz veszélyesen közelre került a CPU foglalat, így a nagy terpesztésű Zalman hűtők (különösen a CNPS7700) nem biztos hogy elférnek egy kisebb házban. Csak egy gyors példa:
    Abit NF7 - nForce 2 Bővebben: link
    Abit KD7A - VIA KT400A Bővebben: link
    A követlező K7-es probléma a CPU foglalat körüli rögzítőlyukak hiánya. Ez éppen a régebbi VIA KT400 KT600 lapokra jellemző, lásd a fenti példában. Következő probléma a lyukak elhelyezkedése, ami nem biztos, hogy szabványos. Ezeken a megszorításokon elbukik a K7-es alaplapok többsége, de ez távolról sem kenhető a Zalmanra!

    És ott van még az emberi tényező, amivel minden komolyabb szerelésnél szembesülünk. Ha két elem van, szinte biztos, hogy elsőre fordítva rakjuk fel őket. Ilyenkor (de még inkább a szerelés megkezdése előtt) érdemes megnézni a júzersz manuált, egy fél perces lapozgatás nagyon sok bosszúságot meg tud előzni. Legalább két tucat féle fajta processzorhűtőt szereltem már, a bepattintós K7 rémálom a frissebb foglalatokhoz képest. A Zalman CNPX7xxx sorozat felfogatóját a legjobbak közé sorolnám, nagyságrendekkel szerencsétlenebb megoldásokkal is találkoztam már.

    A hibás Reserator eseter. Egy gyártásnak fázisai vannak. A sorozatba tartozó első modellek bizony nem mentesek a gyermekbetegségektől, egy ilyenbe futottunk bele a legelső hozzánk érkező példánynál. Mivel a passzív vízhűtéses rendszerekből nagyon kevés van, nem nagyon volt tapasztalatunk, hogy ennek a rendszernek nagyjából mit kell tudnia, ezért nem tartottuk komolyabb gondnak, a nálunk mért 80 fokot; az áramlásmérő vízmozgást jelzett, a pumpa a ''+'' jelzésre volt állítva, végig a szerelési útmutatót követtük.

    Tesztrendszerünk egyfajta leges legrosszabb eset, ráadásul a Zalman nem csúcsprocesszorokhoz ajánlja a hangtalan Reseratort, hanem HALK rendszerekhez, és átlagos gépekkel megbirkózó HANGOS léghűtőkkel is mértünk hasonló értékeket. Szerintem a korábbi hibás Reserator is minden további nélkül emészthető hőfokon tartott volna egy közepes A64-es processzorral és egy GF6600GT-vel szerelt konfigot. Mindezt HANGTALANUL. Ennek a picike szónak az értelmét léghűtéssel operáló zenét bömböltető felhasználók nem biztos, hogy ugyanúgy értelmezik, mint egy éjjel, nyugodt csöndben dolgozó júzerek, akik hallják az amúgy hangtalan Papst ventilátor rezonanciáját a hűtőbordán.

    És most térjünk ki az árra, ami már nem 80 000 Ft, csak ismét a felületesség és rohanás volt jellemző olvasás közben. Egy termék árát alapvetően két tényező határozza meg, a kereslet és a kínálat. Ha valamit 1 millió forintért lehet a legnagyobb haszonnal eladni (értst itt az eladott példányszám és a példányonkénti haszon szorzatát) akkor botortság lenne olcsóbban forgalomba hozni. Ha a Zalman ezen az áron is le tudja adni a Magyarországra előirányzott példányszámot a Reserátorból, hát miért ne árulná ennyiért?! Ja, hogy valakinek drága? Az kéremszépen ne vegye meg! Vegyen más hasonló termélet vagy reménykedjen, hogy a Reserator olcsóbb lesz, esetleg keresse a kifutó korábbi modellt, vagy gyártson otthon házilag sok-sok munkaóra időt belefektetve (ami alat talán a Reserator árkülönbségét is megdolgozza).

    Az árral kapcsolatban a másik kérdés, hogy mit nyújt a konkurencia. Az Innovatek picike belső radiátoros, ventilátoros készleteti vannak 70 000 Ft környékén, a jó nagy passzív radiátora pedig önmagában a teljes Reserator árszintjén van. Természetesen keríthetünk használt, nem erre a célra szánt stb. hőleadót, vásárolhatunk akváriumos vízpumpát, filléres gumislagot, de azt a rendszert nem érdemes árügyileg összevetni egy Reseratorral.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák