Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adi

    senior tag

    Hm, hm, azért ez a cikk egy kicsit sántít! A VIA deklaráltan nem Quake-ezni, meg ilyen baromságokra szánja az ilyen dolgait, talán nem teljesítményteszteket kéne rajta futtatni! :( Persze, hogy egy kurrens AMD vagy Intel proci ellenében elvérzik, ha azt vizsgáljuk, hogy mennyire gyors. Fordítva: egy AMD vagy Intel proci is elvérezne, ha CSAK azt vizsgálnánk, hogy mennyit fogyaszt... :D

    A gépet inkább úgy kellett volna tesztelni, hogy amire hirdetik, elegendő-e, lehet-e vele kényelmesen dolgozni. Tehát irodai munka, zenehallgatás, filmnézés, ilyenek. Emellett lehetett volna pl. nyomatni rajta egy Linux/BSD tesztet, hogy teszem azt (ADSL) routerként egy plusz hálózati kártyával mennyire gyors, mennyire jól használható, pláne ha forgalomszűrés is aktív rajta stb. Sajnos az tény, hogy viszonylag drágák itthon az EPIA cuccok, ellenben tényleg keveset fogyasztanak és hangtalanok/igen csöndesek. Egy irodában ez már könnyen lehet, hogy számszerűsíthető költségmegtakarításhoz vezet.

    De alapvetően a windowsos tesztekkel van egy nagyon nagy baj: a programok a gyenge gépen futnak. Egy EPIA ME6000 passzív hűtéssel beállítva X terminálnak, vagy akár RDP-vel Windows TS-hez terminálnak, gyakorlatilag ZAJTALAN működéssel biztosít komputeres munkahelyet. A nagy teljesítményű és zajos szervert pedig el lehet rakni egy megfelelően klimatizált, tűzvédett és lezárt helyiségbe.

    Én már csináltam egy barátomnak ME6000-ből SuSE Linux mellé X terminált, egy álom... :) Be kell nézni az asztal alá, amikor a képernyővédő aktív és lekapcsolja a TFT-t, mert semmiből nem lehet megállapítani, hogy a gép üzemel-e, annyira halk, csak a világító LED segít. :D


    [Szerkesztve]

    ldm start-reconf primary

  • Adi

    senior tag

    válasz yerico #18 üzenetére

    Erről van szó! Még a leghalkabb venti is sustorog valamennyire, vagy morog benne a villanymotor. Egy passzív hűtésű EPIA semmiféle zajt nem bocsájt ki. Legföljebb elektromosat. :D

    ldm start-reconf primary

  • Adi

    senior tag

    válasz anaqer #27 üzenetére

    Én nem erre a házra gondoltam, hanem kapható hozzá olyan, amibe belemegy. Vagy alacson profilú, vagy fordítókártyán egy normál méretű.

    De ha pl. az ember az egy szem bővítőhelyre egy 3Ware 7006-2-es hardveres IDE RAID kártyát rak bele, akkor nagyon király mini szerver varázsolható belőle, és a viszonylag gyenge CPU-nak nem kell a vinyóműveletekkel foglalkoznia.

    Ehhe, most láttam, hogy van ebben a házban is fektetett kártyának hely, csak nem vettem észre, mert az USB portok kerültek oda. :D

    [Szerkesztve]

    ldm start-reconf primary

Új hozzászólás Aktív témák