Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Guseppe

    tag

    Üdv Mindenkinek.

    Ma lecseréltem a konfigom és feledtébb pozitív élmények értek eddig. :) Eladtam Inteles Cerka 2200-as gépemet és kevés ráfizetéssel, megvettem a következő konfigot:

    Alaplap: Asus A7N8X/L NVidia - 21172 Ft
    Proci: AMD 2500+ Barton - 25338 Ft
    Hűtés: Spire Whisperrock 4 - 2872 Ft

    Összesen: kb 49e Ft

    Az első meglepetés akkor ért amikor beleraktam az alaplapot a házba, bekötöttem minden kábelt és első indításra felbúgott a masina. :)
    A második meglepi egyből ezután ért, mikor meghallottam, hogy ez halkabb, mint a volt cerka gépem.
    1 perc bios beállítás következett, pontos idő stb és már kezdődhetett is az OP-rendszer telepítés. Minden simán ment...
    Végeredmény?
    Játékok és a 3d mark 2001 csak úgy süvít, az előző géphez képest. Azóta folyamatosan járatom, főleg grafikai progikat és csak ámulok, miért nem ilyenem volt eddig. :)
    Eddig egy rettentő megbízható rendszer egy teljes értékű komoly P4 árához képest annak töredékéért.


    Thx AMD

    Ui.: Aki teheti vegyen AMD-t (remélem nem voltam off.)

    Bye

    "Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

  • Guseppe

    tag

    Üdv, All!

    Ha tőlem kérdezed a Spire dolgot, természetesen a procin van, de mondjuk azt az egyet nem én raktam fel a procira, mert a mistralban vettem. Nem tudom ki vásárolt már a mistralban, de ha nem ők ''szerelik'' bele akkor a garanciát sem kötelesek elfogadni, ha a későbbiekben visszaviszed, mert valamiért nem megy. Úgyhogy ennyit még ráköltöttem +1000Ft, de házba már én raktam bele. Mellesleg nagy égés, mert ez a szakmám és már raktam össze pár gépet, évek óta rendszerinformatikusként dolgozom, de jobb félni mint megijjedni. Ha hazahozom összerakom és 1 hét múlva behalna, mondhatnám, hogy értek hozzá stb, szerintem nagy ívben bele sz*rnának. Mindegy, a lényeg, hogy nagyon jól megy azóta is a lap és remélem nem fog sor kerülni rá, hogy vissza kelljen vinnem valaha is. :)

    Bye

    "Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

  • Guseppe

    tag

    Bevallom eddig én is Intel ''hívő'' voltam, meg is mondom miért. Régebben próbálkoztam már én is AMD-vel, de tényleg sok volt a probléma. Azokban az időkben még csúcs volt a 800 MHz, tehát nem ma volt. Akkoriban eléggé elvesztettem a hitemet a sok AMD probléma miatt. De... és ezt fontosnak tartom leírni, akkor is úgy gondoltam, hogy azok a laborok ahol összerakják a procikat, legalább annyira jók, mint az Intelnél. Sajnos az alaplapi chipkészletek voltak akkoriban szarok, bár valójában ez sem igaz minden esetben. Mert azért sokaknak ment ám akkoriban is az AMD-s gépe, de a sok probléma stb engem eltaszított és nem foglalkoztam vele. Manapság márjobban odafigyelnek az AMD-s procis gépek stabilitására és örülök neki, hogy olyan jó chipkészletet nyomtak a piacra, mint a nvidia vagy a via kt600. Szerintem márkásabb alaplapknál a hiba valószinüsége is kissebb, így érdemesebb ezeket vásárolni, mint pár ezerrel olcsóbb ''noname'' társaikat. Egy szó mint száz, szerintem ma már van olyan jó és stabil AMD, mint Intel. és akinek az ár is számít inkább az előbbit vegye. A boltban pedig ha lehetséges igenis mutassák meg az eladók, hogy működik!!!


    Bye

    "Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

Aktív témák