Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • McJames

    senior tag

    Bizonyos szempontból nem értem egyik-másik hozzászólót, de ez most másodlagos, mert legfeljebb majd kérdezek tőlük.
    Most inkább a véleményemet szeretném elmondani.
    1993 óta nyomulok különböző billentyűzeteken, és nagyon nagy szerencsém volt, mert egy xt-s Cherry-vel kezdtem, ami luxusnak számított akkoriban. Na és olyan is volt.
    Azóta megtanultam normálisan gépelni - csak úgy autodidakta módon -, és az első saját PC-hez - 2 gyárihibás Cherry után - vettem egy MS Natural Keyboard-ot. Mellesleg most is azon - bár ez már egy másik - írok. Tapasztalat: ezen billenyűzetek gépírásra készültek. Elvileg rettenetesen egyszerűek: két műanyagdarab között 3 fólia, na meg a gombok, kb. 10 cm2-es nyákkal. Tisztítani is lehet, a nedvességet is bírja valamelyest. Maga a billentyűzet megosztott, javasolt legalább az alaptartást ismertni, stb.
    A Naturalok legfőbb előnye, hogy a billentyűzet nem hátul emelhető, hanem elöl és gyári, masszív csuklótartója van. Így az alkarom és a kezfejem egy közel vonalban van, semmmi komoly törés, így megerőltetés sincs: nem kell a felkarommal összeszorítani a mellkasomat, kitörtnöm a könyökömet és a csuklómat, hogy mindkét kezem a billentyűzeten lehessen, stb.
    A gombok azonban - legalábbis az eredeti Naturalon - ''férfikézre'' készültek, kiskezűeknek és/vagy rövid ujjúaknak az felső, szélső billentyűk kissé messze lehetnek, és a billentés is keménynek tűnhet egy normál billentyűzethez képest. Tudomásom szerint az Elit és a Pro kisebb valamelyest.
    A hangja nem vészes, de mint mondtam nagyon egyszerű az építése, hangtompítás nincs benne, így egy kicsit ''zörgösnek'' hat egyesek számára. Éjjeli munkára rosszul alvó szobatárssal vagy családdal egy helyiségben nem ajánlom.

    Június elején - ha minden igaz - lesz egy újabb MS bill., tehát kb. egy hónap múlva, ha érdekel valakit, elmondom, hogy mit tud.

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • McJames

    senior tag

    Ami kimaradt: bár létezett magyar billentyűzetkiosztással is, én angol vásároltam és azt is fogok továbbra is. Egy bill. kombináció leütésével (Win alatt legalábbis), bármikor át tudok váltani, ha kell. Ha magyar kiosztáson van, akkor mindössze a hosszú i betűk (gy.k.: kis és nagy) esetében kell bill. kombinációt használnom, azonban ez, az Alt Gr gomb nagyon könnyű és egyértelmű elérhetősége miatt nem okoz gondot.

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

Aktív témák