Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • guest

    veterán

    válasz Parci #27 üzenetére

    Én írtam azt a hozzászólást az InterNews-nál, tehát én vagyok az a "bunkó" (megjegyzem halkan, bármit is írtam, azért a "bunkó"-hoz fogható jelző nem volt benne...).
    Nem vagyok anonym, az Internews hozzászólásomnál ott vannak az adataim.

    Röviden próbálom, mert eszemben sincs vitázni, csak egy-két dologban tisztázni szeretném magamat.

    1. Már elnézést, de én az InterNews oldalán találtam az erre a cikkre hivatkozó linket, és mivel én oda szoktam irogatni, és ott jött kézre a 'hozzászólok' link - ház oda írtam. Ide még nem írtam soha, és ezután sem tervezem. Ha ezért bunkó vagyok, vállalom. Hogy a "hátatok mögött" írtam, ezt - bocsi - nem tudom értelmezni.

    2. Ebbe ne menjünk bele, szerintem ez már hitvita, és mégegyszer hangsúlyoznám, a két proci közvetlen összehasonlítása meglehetősen összetett feladat (egy Q3-madonion-SSandra -féle teszteken messze túlmutat).
    Mellesleg miféle "integer frontra" gondolsz - Winsux alatt...? :))

    3.NEM vontam kétségbe a szakértelmeteket - legfennebb azt, hogy azt ki is használtátok-e vajon telkes mértékben. A Q3-at védeni, mint proci tesztet - nevetséges. Hogy "profibb" site-okon is ez van? Igen, van - de sok-sok egyéb teszt mellett!! És ott is csak azért van, mert kifejezetten a gemerek kedvében is akarnak járni, meghát afféle hagyománya van a Q2 óta. Csak az az SSE optimalizáció még kevésbé teszi alkalmassá ilyesféle tasztelésre.
    Azt írod: "Hiába unja bárki, ez van". Te is tudod, hogy ez nem igaz. Sok más módja is van két platform összehasonlításának, amik ráadásul korrektebb eredményt is adnak. És a mondandóm lényege itt van, hogy ezek az egyéb módszerek sokszor igen "melósak-macerásak", és bizony szakértelem is kell hozzá. Nem állítottam, hogy nektek nincs - most sem állítom. De akkor miért nem használjátok ki? Én nagyon szívesen olvasnám az így készült cikketeket is.

    Az idézett mondatot, mint jellemző megfogalmazást emeltem ki. Mert jellemző, és mert nagyon.
    A cikk valóban nem elfogult - mondjuk inkább, próbál úgy fogalmazni (sikertelenül), hogy ne sértsen egyetlen Intel hívőt sem...
    Ami az AMD-Intel (Winsux-Linux, Meleg-nem meleg, stb.) vitákat illeti - ha hiszed, ha nem - engem baromira hidegen hagy. jelenleg is - kapaszkodj - Intel procim van, és egy darabig az is marad, egyszerűen anyagi okokból. Tudod, én csak a lefutott generációs platformokat tudom támogatni anyagilag, legközelebb is csak egy új procit kap az ASUS alaplapom, valamék 100-as Celeront.
    És ha majd egyszer az elkerülhetetlen teljes felújításkor platformot kell választanom, és ha _majd akkor_ a P4-es nagyobb teljesítményt fog nyújtani azonos árért, mint az AMD - akkor azt fogom választani. Ilyen egyszerű ez.

    Én nem írom ide, hány év, és hány programnyelv, meg egyebek van mögöttem - nem biztos, hogy ezen (vagy csak ezen) múlik. És én nem úgy éreztem, hogy bírálok, csupán elmondtam a véleményemet, ahogy Ti is.
    Ha szándékom ellenére megbántottam volna bárkit is, komolyan elnézést kérek Tőletek, itt nyílvánosan - amint azt a "bunkót" viszaszívjátok...:))

    prohardver vendég

Aktív témák