Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fasyrt

    őstag

    No flame, senki ne sértődjön.

    A cikk jó lett, nncs vele semmi probléma. Nekem a gépem így néz ki ventiügyileg:
    2 db 12cm-es SB
    Bluestorm 400-as táp 12-es hővezérelt venti
    Coolink Breeze 6 centis CPU venti Zalman-féle ellenállásal
    GC9550xt gyári ventivel (Rudi gondolom tudja a hangjának a hiányát... Ahhoz képest, hogy gyári hűt halk, csak a bordát kell 3-4 havonta pucolni.)
    [Maxtor slim 20 GB]
    [Casetek 1026-9A]

    Alapvetően kézből meghallgatva a SB halk, közelről fülelve picit morog, de ez >10cm-nél már nem hallható. A házam 1 mm vastag acéllemezből készült, nem az a rezonálós fajta, műanyag keretben vannak a ventik: nem rezonál be. Sem a venti, sem a ház. Abszolút elégedett vagyok velük, nem a színük miatt vettem őket. A Coolink Breeze venti (alias YS. tech ez is) nem csavarva van a bordára, hanem vmi fémdrót szorítja rá a bordára... Na ennek 12V-n van 1 apró hangja, de az ellenállással ellenállhatatlanná tettem. A tápventi (az alacsony terhelés miatt) nem hallható. A vga újfent hallhatatlan. Így most a leghangosabb dolog a gépben a winyó (5400rpm), amit valószínűleg más típussal fogok orvosolni + elképzelhető egy 5.25''-ös hangtompító keret. A gép így csak éjjel hallható <1,5 m távból. (Oldalfallal persze.)

    Én is mikor ezt a házat vettem, godolkoztam Tts-től való ventivásárláson, de sajnos nekem ezek az árak túl magasak voltak /2 venti 7-10e/. Így gondolkoztam alternatív megoldásokon, és gondoltam, hogy a GlacialTech is letett már valamit az asztalra, nem tegnap kezdte (lásd halk CPU hűtők sorozat 1-3, úgy tudom SilentBreeze alatt futnak). Körbenéztem a fórumon, boltokat, és meg lehetett venni őket komoly 2e-ért darabját. Féláron, ami diák voltamból kifolyóan sokat számított. És eddig bevált. Nincs panaszom vele kapcsolatban. Sőt. 5 év garanciát adtak a GlacialTech SilentBlade ventillátorra, ami ugye magáért beszél.:U

    Szerkesztés:
    Jajj, ez a link lemaradt, abszolút elfogulatlannak akartam lenni benne, remélem sikerült: Bővebben: link

    [Szerkesztve]

  • fasyrt

    őstag

    válasz waverider #279 üzenetére

    Hivd fel a vecsesi gyarat. Ha nem is arulnak maganszemelynek, biztos adnak par nagyker tippet.

Új hozzászólás Aktív témák