Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robyeger

    addikt

    Megvettem a 945P-G lapot, összességében tetszik, de megosztom pár
    észrevételemet:

    -kár hogy lespórolták a déli hídról a bordát, kerestem hátha lehet kapni
    hozzá pontosan illeszkedő bordát a boltokban, de sajna déli hídra
    külön nem létezik cooler. Szegény magyar vízzel főz alapon, vettem
    egy északi hűtőt, annak bordáját méretre vágtam és egy kábelkötegelő
    műanyaggal odafogattam a laphoz. Előtte próbálkoztam a Pentium III
    használt chipset hűtőkkel, de annak is más a mérete. Amúgy lehet,
    hogy jól szellőző házban még SATA II winyóval és 266 Mhz FSB-vel is
    borda nélkül bírná a tempót, de nem akartam kockáztatni

    - mielőtt megvettem nem tűnt fel az alaplap PDF kézikönyvében,
    hogy a Gigabyte lapok annyira szuper intelligensek (DNA), hogy mindig
    kitalálják milyen CLK-val kell hajtani a memóriát, nem lehet a BIOS-ban
    állítani, nekem 2 db 1GB Kingmax 533Mhz memóriám van, ez a régi Asus P5GDC (915P chipset) alaplapomban 5 CLK-n 1,8Volton, gond nélkül ment 600Mhz, itt 266 Mhz FSB-nél, hiába csak szinkron 533 Mhz-n hajtom a memóriát, csak 2Volton hajlandó stabilan működni. (kézikönyv alapján még a 955X ROYAL-on se lehet állítani a CLK-kat)

    - a Gigabyte M.I.B 2 memóriakezelő technikája sebességben is alul marad, mivel ugyan azzal
    a körítéssel (proci, memória, stb..) az Asus P5GDC alaplapnál, 915P északi híddal 257 Mhz FSB-n, hol Hyperpath 2 technológiát alkalmazva Everestben valamivel többet hozott, mint a Gigabyte 945P-G lapnál 266 Mhz FSB-vel, és ha azt nézem hogy az új ASUS lapoknál már
    Hyperpath 3 technológiát alkalmaznak akkor vélhetőleg jócskán lemaradhat. Kíváncsian várom a prohardver 945 chipsetes alaplapok sebességi összehasonlítását, mint a régebben publikált 915 chipsetes lapoknak.

    - ennél a lapnál BIOS-ból csak a proci ventillátor sebességét lehet
    szabályozni (szintén még a 955X ROYAL-on se állítható csak a CPU-jé).

    Jók a Gigabyte lapok, de még BIOS ügyben van mit fejlődniük, mondjuk az ASUS-hoz
    képest. Már az is árulkodó, hogy míg egy új Asus lapnak 2Mbyte-os a BIOS-a, addig
    a Gigabyte lapoké csak 0,5Mbyte. Amúgy Asus P5LD2 lapot akartam venni, de égen
    földön nem kaptam sehol és már nem volt kedvem tovább várni a bizonytalanra.
    P5WD2-re pedig kinek van pénze?


    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

Új hozzászólás Aktív témák