Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • intelfan

    aktív tag

    Azér jók az alaplap tesztjeitek mert jó sok kép van és így megtudom nézni hogy elférek-e majd az alaplapon, meg hogy milyen cuccokat pakoltak rá és hogy milyen a biosa.

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • intelfan

    aktív tag

    válasz fLeSs #4 üzenetére

    De a teszt alapján bejön csak nem ismerem még a márkát, nem sok tapasztalatot olvastam róla magyar fórumokon. Meg a cool and quiet az nagyon kellene a lapra.

    Athlon 64-es alaplapokkal kapcsolatban lehet kapni Magyarországon SIS 755-ös chipsetes ASRock K8S8X alaplapot bruttó 23000FT-ért integrált SATA+LAN+hang. (e-connect)
    Ha kezetekbe akad egy ilyen lap az nagyon érdekelne. Ráadásul azt mondják hogy a sebessége is nagyon jó az eddigi Nforce és Via megoldásokhoz képest.

    [Szerkesztve]

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • intelfan

    aktív tag

    válasz fLeSs #9 üzenetére

    Én nem írtam egy szóval sem hogy gyorsabb hanem pont emiatt hozza a drágább alaplapok sebességét a SIS megoldása, sőt a legtöbb esetben picit jobban is teljesít mint egy első kiadású nforce vagy via chipsetes athlon 64 alaplap.


    A sebességet az északi és a déli hidat összekötő link sávszélessége befolyásolja jelenleg a legjobban az athlon 64-es chipseteknél. Emiatt volt lassabb az nforce3 150 a via K8T800-nál és emiatt tartja sebességben a versenyt a sis megoldása az előző kettővel.

    [Szerkesztve]

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • intelfan

    aktív tag

    válasz erdoke #22 üzenetére

    Látod nagy újdonságot mondasz mivel 3 chipsetről beszéltem általában, max. nem északi hídnak nevezik és az nforce3 megoldásnál a procit (északi híd funkciók) és a chipsetet köti össze. :))

    Egyébként te tudod rosszul mert a VIA és a SIS chipset más felépítésű és használ északi és déli hidat is.

    A HT sebesség hatásáról meg nem kell vitatkoznom asszem több nagyobb tesztoldal is leírta már helyettem, és a gyakorlat is ezt mutatja, tehát ebben a kérdésben is tévedsz.

    [Szerkesztve]

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • intelfan

    aktív tag

    válasz erdoke #25 üzenetére

    Én csak ugyanazt csináltam mint te, belekötök abba amit írtál.
    Ahogy már egyszer leírtam 3 chipsetről írtam egyszerre amiből 2 használ É-D hidat ezért írtam alapból ezt.

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • intelfan

    aktív tag

    válasz fLeSs #27 üzenetére

    ''A Hypertransport link sávszélessége pedig jelenleg még tényleg nem korlátozó tényező az egész rendszer teljesítményét figyelembevéve.''

    Ez nem így van a gyakorlatban. Lásd Nforce 3-150,VIA K8T800, SIS 755 teljesítménye.

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • intelfan

    aktív tag

    válasz erdoke #31 üzenetére

    Hogy örüjjé.

    ''The North Bridge of SiS755 chipset is connected with the processor through the full-speed HyperTransport bus, 16-bit wide both ways and working at a frequency of 800MHz (DDR). This explains why ECS 755-A2 is faster than mainboards on nForce3 150 chipset, which has the HyperTransport bus working at a lower frequency and proving less bandwidth.''
    Ez xbitlabs de az anandtech is írt róla.

    Sebességadatok a 3 chipsetről:


    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • intelfan

    aktív tag

    válasz MLaca #33 üzenetére

    Kötekecc??????? :DD

    [Szerkesztve]

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • intelfan

    aktív tag

    válasz fLeSs #35 üzenetére

    Igen befolyásolja a rendszer sebességét ahogy azt te is elismerted az előbb. :DD

    [Szerkesztve]

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • intelfan

    aktív tag

    válasz fLeSs #37 üzenetére

    Nem rosszul értelmezed ráadásul még a tesztet sem nézted át amit belinkeltem.
    Nem csak a quake létezik pl. Comanche 4:

    KS8SX 67FPS
    KV8-Max 66,5FPS
    K8NNXP 61FPS

    Persze nálad ez a 10% is mérési hibahatár mi? :))
    Nekem és az anandtechnek+xbitlabs-nak meg a többinek van igaza, nem neked ebben a kérdésben.

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • intelfan

    aktív tag

    válasz fLeSs #41 üzenetére

    Igen azt elnéztem ennek ellenére számít a sebessége és anand-ék sem véletlenül írták ezt le.

    A via-hoz hasonlítgatni meg picit tévútra vezethet inkább sis vs.nforce3-at érdemes nézni a HT sebességeknél.

    Egy SIS alaplap sebességben a tesztek nagy részében lenyom egy Nforce3-150-et nem azért mert az asrock vagy az ecs olyan gyors lapokat gyárt vagy hírtelen a sis turbózta volna meg a chipsetet hanem pont a két HT sebességkülönbsége miatt.

    A via-nál meg az a gyanúm hogy a chipset alapban egy picit lassabb az nforce-nál és a HT sebességkülönbsége miatt teljesítenek kb. egy szinten.

    Nem hiszem hogy egy anandtech vagy egy xbitlabs akár én beégtem volna, max. te vagy egy picit túl beképzelt. :(

    [Szerkesztve]

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • intelfan

    aktív tag

    válasz fLeSs #44 üzenetére

    Érdekes módon a SIS kérdés elől már nagy ívben kitértél.
    Miért is olyan gyors egy ECS vagy Asrock lap SIS chipsettel?

    A VIA K8T800 vs. nforce3-150-nél én abból indultam ki hogy a chipsetek elődeinél az nforce2 vezetett a via KT600-al szemben sebességben. Nem a dual channel memóriakezelés miatt ahogy azt már egyszer megdumáltuk, tehát az Athlon 64 chipsetek esetében a sebesség kiegyenlítődést nem lehet csak a processzorba integrált mem. vezérlő számlájára írni.

    Általában tesztekben még itt a prohardveres tesztben is a via chipset picit jobban szerepelt és én ezt az Nforce3 lassabb HT busz számlájára írom.

    Az hogy a SIS miért szerepel ilyen jól az ECS/Asrock+SIS kombó ellenére az pedig pont a HT sebességének és az északi és déli híd közötti MuTIOL 1GB/s-nek köszönhető.

    De el is magyarázhatod nekem hogy miért olyan gyors a SIS chipset ha nem emiatt, miért gyorsabb akkor a másik kettőnél? Itt van még teszt róla:
    [L]http://www.xbitlabs.com/articles/chipsets/display/sis755_8.html[/L]

    Az eddig gyorsabb nforce chipseteket miért érte utól a via? Nem csak a memkezelés miatt volt sebességkülönbség közöttük, tehát a prociba integrált memóriavezérlő kevés nekem magyarázatnak.

    Akárhogy is bizonygatod a rendszer teljesítményére hatással van a CPU-Chipset HT link sebessége és az északi és déli hidakat összekötő link sebessége is. (tudom hogy az nvidia integrált É-D hídból áll itt a chipseten belül van valamilyen nagyseb. összeköttetés)
    Asszem a via pont elég alacsony 533MB/sec összeköttetést használ az É-D híd között amin most fognak gyorsítani.

    [Szerkesztve]

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • intelfan

    aktív tag

    válasz fLeSs #46 üzenetére

    Maradjunk annyiban hogy te negyerd annyi konkrétumot nem írtál a sis-ről mint én a via vs. nforce témáról, te nem bizonyítottál semmit.

    Ja hogy miért egy K7 chipsetből indultam ki a K8-al kapcsolatban?
    Tudod a chipsetek fejlesztések útján születnek és nem a semmiből találnak ki újakat. Te tényleg foglalkozol alaplapteszteléssel, nem lehet hogy nálad csak papíron vannak letesztelve az alaplapok. :))

    A te érveid így meg végképp nem meggyőzőek.

    A rendszer sebességére hatással van mind a CPU-Chipset közötti link sebessége mind a É-D híd közötti sebesség, te csak azt hiszed hogy az utóbbinak nincs köze a processzorhoz pedig igenis van, nézz utánna te egy kicsit jobban a dolgoknak.

    Talán majd egyszer rájössz hogy így van, további vitának nem látom értelmét.

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • intelfan

    aktív tag


    ''Modern DirectX 9 games operate with huge data amounts and pinpoint any weakness of the platform they run on. We told you in our Socket754 mainboards roundup that these two games emphasized the main disadvantage of the NVIDIA nForce3 150: its slower HyperTransport bus. Today, X2 – The Threat shows the advantage of the HyperStreaming architecture, while Tomb Raider: The Angel of Darkness proves that the HyperTransport bus in SiS755 works just fine.''

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • intelfan

    aktív tag

    válasz fLeSs #49 üzenetére

    Ez nem így van.
    Egyszerűen még semmi tényt nem linkeltél be ami engem cáfolna.
    Én konkrét linkeket írok te pedig csak annyit hajtogatsz hogy nem így van, ott vannak a konkrét FPS értékek 10% különbség és az is hogy miért alakulhat ez ki.

    A SIS+Asrock/ECS kombináció sebességére 0 magyarázatot tudtál adni mert nem akarod beismerni hogy nincs igazad.


    A linkeim meg rohadtul nem téged igazolnak.

    ''Ez igaz is lenne EGY processzorgeneráción belül, de mivel a K7 és a K8 egy teljesen más architektúra, ezért itt nemigazán állja meg a helyét az állításod. Tudod, KT133->KT133A->KT266->KT266A->KT333->KT400->KT400A->KT600->KT880 ?->? K8T800, szted így követik egymást? ''

    Az hogy te azt gondolod hogy a chipseteknek nincs köze egymáshoz naív hozzáállás. Ja hogy az északi híd 'csak AGP vezérlőként működik''. Most mit mondjak neked kapcsolatban áll a processzorral a HT linken keresztül, ez neked már nem is fontos, mellesleg a rendszer déli hídjával aminek szerinted nincs köze a teljes rendszer teljesítményéhez. LOL :C
    Szerintem inkább tagadd le hogy te alaplapokat tesztelsz a prohardver-nek, ne égesd itt őket. :))


    '' CPU-chipset közötti link A64 esetében a Hypertransport link, és ez az, amiről egészen idáig vitatkoztunk, és én továbbra is azt mondom, hogy a HT-link sebessége jelenleg nem döntően határozza meg a gép egészének a teljesítményét. Ezt eddig nem tudtad megcáfolni, csak ide-ode linkelgetsz meg hivatkozgatsz más hwoldalakra.''

    Itt van a cáfolat:

    ''Modern DirectX 9 games operate with huge data amounts and pinpoint any weakness of the platform they run on. We told you in our Socket754 mainboards roundup that these two games emphasized the main disadvantage of the NVIDIA nForce3 150: its slower HyperTransport bus. Today, X2 – The Threat shows the advantage of the HyperStreaming architecture, while Tomb Raider: The Angel of Darkness proves that the HyperTransport bus in SiS755 works just fine.''

    Azok a hw oldalak talán picit jobban ott vannak a témában mint te, akinek elég érdekes elképzelései vannak az alaplapokról.
    -Szerinted rendszer teljesítményét nem befolyásolja az É-D híd és az É híd-proci közötti kapcsolat sebessége. Ezen nagyot nevettem. :)

    Összességében ha megnézel sok tesztet a 3 chipsetről, kiderül hogy a közöttük levő sebesség különbséget pont ennek a 2 linknek a sebessége okozza.

    Arról nem tehetek hogy te csak egysíkúan tudsz értelmezni pl. egy via chipset eredményt ahol leragadsz, egyszerre 3 chipsetet pedig képtelen vagy összehasonlítani ilyen szempontból.

    [Szerkesztve]

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • intelfan

    aktív tag

    válasz fLeSs #50 üzenetére

    Tudom 10% nálad mérési hibahatáron belül van, hiszen te alaplapokat tesztelsz. :DD

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • intelfan

    aktív tag

    válasz Parci #53 üzenetére

    A vitának mindig van értelme, legalábbis remélem.
    2 nap múlva visszanézek, addig nem megígérem. :)

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

Aktív témák