Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz intelfan #45 üzenetére

    Érdekes módon a SIS kérdés elől már nagy ívben kitértél.
    Miért is olyan gyors egy ECS vagy Asrock lap SIS chipsettel?


    Ez nem kitérés volt, hanem várom a magyarázatot, amit idáig nem kaptam meg.

    A VIA K8T800 vs. nforce3-150-nél én abból indultam ki hogy a chipsetek elődeinél az nforce2 vezetett a via KT600-al szemben sebességben. Nem a dual channel memóriakezelés miatt ahogy azt már egyszer megdumáltuk, tehát az Athlon 64 chipsetek esetében a sebesség kiegyenlítődést nem lehet csak a processzorba integrált mem. vezérlő számlájára írni.

    Nem egészen értem, hogy a K8 esetében hogyan lehet felhozni K7-es chipseteket, amiknek köze nincs a K8-hoz? Az nForce2 a DASP miatt gyorsabb a KT600-nál, semmi más miatt, ez pedig a chipset (északi híd) egy tulajdonsága, a memóriakezelést gyorsítja fel (ajánlott olvasmány: [L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=285[/L] első és utolsó oldala).

    Általában tesztekben még itt a prohardveres tesztben is a via chipset picit jobban szerepelt és én ezt az Nforce3 lassabb HT busz számlájára írom.

    Ez nem túl meggyőző érv, hogy te minek a számlájára írod...

    Az hogy a SIS miért szerepel ilyen jól az ECS/Asrock+SIS kombó ellenére az pedig pont a HT sebességének és az északi és déli híd közötti MuTIOL 1GB/s-nek köszönhető.

    Nos, a HT sebességének növeléséből adódó teljesítménytöbbletet továbbra sem bizonyítottad be. A Mutiolnak pedig köze nincs a procihoz.

    De el is magyarázhatod nekem hogy miért olyan gyors a SIS chipset ha nem emiatt, miért gyorsabb akkor a másik kettőnél? Itt van még teszt róla:
    Bővebben: link


    Ebből a tesztből ugyanaz derül ki, mint az ocworkbenchesből, most nem fogom megint leírni a teszteredményeket, de az összes tesztben kb. 1-5% között van a különbség (és ebben a tesztben is felváltva nyernek a chipsetek), kivéve azokban a Cinebench tesztekben, ahol egyszer az nf, egyszer meg a VIA sokkal lemarad, ami azért is full kamu, mert a benchmark 100%-osan procifüggő. :C szal ott vmit benézett a tesztelő (nem szégyen az, velem is előfordult már az Athlon 64/FX-es cikkben).

    Az eddig gyorsabb nforce chipseteket miért érte utól a via? Nem csak a memkezelés miatt volt sebességkülönbség közöttük, tehát a prociba integrált memóriavezérlő kevés nekem magyarázatnak.

    Pedig csak ezért gyorsabb az nForce2 a KT600-nál, a memkezelés miatt, semmi másért.

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Aktív témák