Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz freya #42 üzenetére

    1. és 3. A 36 GB-osból is az FDB motorosak futnak már, aminél csak a két tányér miatt gyorsabb valamivel a 74-es. Talán pont azért késtek, mert az FDB-set akarták tesztelni? Netán azért mert azt nagyon sokáig nem lehetett itthon kapni? :P
    5. Miért lenne a RAID 0 parasztvakítás (most attól eltekintve, hogy kvázi az összes IDE, és a legtöbb SATA RAID az bizonyos szempontból)? Felhasználástól függ, hogy a megnövekedett folyamatos írás/olvasási sebesség a megnőtt elérési idővel jó vagy sem. Az instabilitást pedig végképp nem értem, senki nem mondta, hogy szerverbe rendszerlemeznek kell RAID 0-t alkalmazni.:F

    A javaslatoddal egyetértek, de nem a PH! helyett kell mást olvasni, hanem hasznos mást IS böngészgetni a tájékozottság érdekében.

    A legjobb aláírás a héten

  • Sunzi

    aktív tag

    válasz freya #48 üzenetére

    Érzésem szerint nem a PH szerkesztőségén múlt a késés, és mivel magyar nyelven erről a termékről még nem láttam tesztet (máshol igen), ezért nem különösebben érzem gáznak...

    Raid0 parasztvakítás? Ez elég sok mindentől függ, többek között az alkalmazástól :)

    Rég voltam valszám előadáson, de a megfelezett MTBF érzésem szerint nem helytálló. De erről megygőzhető vagyok, ha valaki leírja, miért...

    Ízirájder öcsém, ízirájder...

  • erdoke

    titán

    válasz freya #48 üzenetére

    Kissé el vagy varázsolva. Egyrészt e tesztet kb. két hónapja csinálták, akkor még nem fél év volt a késés. Másrészt a WD-nál reklamálj, mert ők nem küldenek azonnal tesztpéldányt, amikor kiadnak valami újdonságot.:D Normális magyar forgalmazójuk nincs, ez sem a PH! sara.

    Ahogy írtam is (el is olvasod, amire reagálsz?:F), alkalmazástól függ, hogy mennyivel jobb/rosszabb a csíkozott tömb. Ha folyamatosan 8-10 GB-os fájlokat másolgatsz, akkor két striped tömb között lényegesen nagyobb sebességet tudsz elérni mint két önálló lemez között. Ezek a fájlok akár ideiglenes jellegűek is lehetnek, tehát nem sokáig vannak ezeken a meghajtókon, így nagy veszteség sem érhet, ha kimúlik a stripe egyik eleme. Éppen ezért a rendszer stabilitását se befolyásolják jelentősen (nincs rajtuk oprendszer, és kritikus fájl is csak rövid ideig, egyszerre csak 1-2). A cikkben egyébként megnevezték a WD Raptornak szánt célközönségét, tehát lehet sejteni, milyen felhasználásra tervezték (nyilván az árából is látszik), nem egy átlagos desktop PC-be.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz freya #54 üzenetére

    Egy szóval sem mondtam, hogy nekem a másolgatás lenne a hobbim. Te viszont olyan elegánsan hagysz figyelmen kívül tőled eltérő igényekkel rendelkező csoportokat, hogy nem hagyhattam szó nélkül. Igenis az alkalmazástól függ a HDD-vel szemben támasztott sebességigény, és bizony a RAID 0 felébe kerül a RAID 1-nek, ha a vezérlők közötti esetleges különbséget nem is számoljuk. Természetesen nem annyira biztonságos mint a RAID 1, de az adatbiztonság se mindig elsődleges szempont (legalábbis el tudok képzelni ilyet).

    Szerverben nem hiszem, hogy azok lennének az általános alkalmazások, amiket írsz, így a 99%-ot is sokallom egy pöttyet.:P

    A legjobb aláírás a héten

Aktív témák