Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atus33

    tag

    válasz atus33 #140 üzenetére

    Ígértem, hogy megírom, hogyan sikerül elcsendesíteni az A8N-t; hátha valakinek tanulságos.

    A tápventi -- még ha 12 cm-es is -- nem húz be elég levegőt ahhoz, hogy a Zalmannal passzívan hűtött NF4 chipet normális hőmérsékleten tartsa. Még akkor sem, amikor leragasztottam a házon minden más lyukat, csak az alul oldalt levő rácsot nem, amely az NF4 közelében van, hogy csak onnan jöjjön a friss levegő a házba, és az rögtön a Zalmant érje. Néhány keménypapír légterelőt is betettem, hiába.

    Lehet, hogy ha a tápom nem PFC-s lenne, és mindig teljes sebességgel forogna, akkor behúzna elég levegőt, de persze akkor hangosabb is lenne.

    Úgyhogy passzívan nem sikerült megoldanom az NF4 hűtést. A rácsra szerelt, gumialátétek segítségével felfogatott (nagyon sokat számít!!!) 8cm-es venti szükségesnek mutatkozik, viszont kiváltja nem csak az NF4 eredeti zajos hűtését, hanem valószínűleg a monitorkártya aktív hűtését is le tudom cserélni olcsón passzívra. Így 3 ventillátor lesz a házban -- ez eggyel több, mint terveztem.

    Kösz a figyelmet.

    . o O o .

Új hozzászólás Aktív témák