Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Bogyó bá' #48 üzenetére

    Mi volt a dezinformáció (a cikkben)?

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz Parci #51 üzenetére

    A konklúzió......olyasmit sugall, hogy ez egy értékes, hasznos valami....
    ...hát nem az......

    Ez az alaplap egyetlen célt szolgál: hogy azt, a meglehetősen vastag pénztárcájú, de még véletlenül sem audiofil beállitottságú réteget megcélozza, akik jobb dolgukban már másra sem tudják költeni a pénzüket, viszont szükségük van némi hivalkodásra, feltünősködésre.

    Ők, - legalábbis a számitástechnikát kedvelő egyedeik - már a 3.06GHz-es HT-s PIV-gyel/Radeon 9800-proval anyagi lehetőségeik miatt már defaultból is el vannak látva, egy ilyen alaplappal lehetőséget kapnak arra, hogy kitünjenek/villogjanak egymás előtt, némi irigységre késztetve a másik egyedet.

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz Bogyó bá' #52 üzenetére

    Ugyanebbe a kategóriába sorolnám az aluminium Lian-li házakat, plexi oldalfallal, UV-fénycsővel kombinálva, kék szinű LED-es ventillátorokkal.....: Haszontalan, fölösleges, de mindig lehet irigy pillantásokat nyerni a használatukkal....

    Bocs, a kissé keserü hangnemért, de sajnos az általam nagyon kedvelt, számitástechnikában vérprofinak tartott PH is kezd elmenni a látványos, de semmitmondó , prospektusszagú , hatásvadász irányba, hüen követve a ma divatos trendet.

    Senkit nem akartam megbántani a hozzászólásaimmal, részemről ezt a topicot befejezném.

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • Den

    veterán

    válasz Bogyó bá' #53 üzenetére

    ''PH is kezd elmenni a látványos, de semmitmondó , prospektusszagú , hatásvadász irányba, hüen követve a ma divatos trendet.''

    meg is válaszoltad az okot. sajnos a ''pc'' ebbe az iránya megy. Njincsennek nagy durranások, nincsennek kiugró best buy-ok, nincsenek radikális újdonságok. a pc fogyasztási cikké válik mint a tv, vagy a mosógép. Nem a számitógéphez értő a célközönség, hanem az egyszerű fogyasztó, akit már nem elsősorban a belbecs hasnem a külcsíny érdekel. mint az évi új tv kollekció, ahol csak a kőva új de a belseje nem változott, de ez az ''új sony'' stb...

    www.simson4t.hu

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz Den #54 üzenetére

    Gyászos jövő elé nézünk.....Éljen a fogyasztói társadalom?! :(((

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Bogyó bá' #52 üzenetére

    Az alaplap remekül teljesített, integrált audioja pedig jobb, mint bármilyen más integrált audio, amit eddig hallottunk. Nem állította senki, hogy leveri a drága, asztali hifi cuccokat. Amit lever e téren, az a többi alaplap, márpedig ez akár elég is lehetne ahhoz, hogy javasoljuk. Főleg, miután egyébként is jó cuccról van szó...

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    ''PH is kezd elmenni a látványos, de semmitmondó , prospektusszagú , hatásvadász irányba, hüen követve a ma divatos trendet.''

    Mi ugyanazt csináljuk, amit mindig is tettünk: megnézünk cuccokat, és megírjuk, amit tapasztaltunk. Igaza van Dennek abban, hogy a legfőbb ok magukban a cuccokban keresendő, nem bennünk. Nem tesztelnénk ''csillogó ventiket'', ha nem lennének...

    De, készül 1-2 nagyon zúzós cikk a boszorkánykonyhán, csak győzzük kivárni :).

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz Parci #57 üzenetére

    Megértelek, nem kellemetlenkedek tovább....

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • shtml

    őstag

    válasz Parci #49 üzenetére

    ''De, inkább leírom még1x, hogy utólag megértsd: ha cikket fikázol, a szerzőjét is fikázod, közvetve. Ezért ne tedd.''

    Beidéztem minden korábbi hozzászólásomat. Légy szíves, mutasd meg, hol és mivel fikáztam a cikket. Ezt eddig nem tetted meg. Ha nem tudod bizonyítani, hogy fikáztam a cikket, akkor sajnos azt kell megint mondanom, hogy hazug módon TE fikázol ENGEMl.

    Egyébként - és ezt nem a topic alapjául szolgáló cikkre mondom - ha egy cikk pocsék, akkor hadd legyen már szabad megmondani ezt is! Ha ez sérti valaki nagy egóját, akkor persze tekintheti fikázásnak is, de az már az ő lelki betegsége.

    ''És DIREKT sarkítottam, hogy meglásd, miként festettek az első hozzászólásaid (nem azért, mert szó szerint ezt írtad, hanem azért, mert ''ezt kommunikáltad). ''

    És ezért tetted idézőjelbe??? Az idézőjel azt jelenti, hogy valakit idézel, és mivel nekem írtál, engem idéztél (volna). persze hamisan.

    Mellesleg NEM ezt kommunikáltam. Ismételten kérlek, mutasd meg, PONTOSAN mely mondataimmal kommunikáltam ezt. Ha nem tudod megmutatni, akkor bizony megint csak hazudsz.

    (Tudod, hazugságnak hívják azt, ha valaki olyat mond, ami nem igaz...)

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • dr.Mura

    tag

    válasz shtml #44 üzenetére

    Sajnálom, hogy a fórumban ilyen módon kicsit elszabadultak a tesztoszteron indukálta hozzászólások. Azt lenne érdemes becsülni, hogy valaki egy kupac melót belefeccöl egy cikk megírásába, teszt elkészítésébe, aztán pedig mások jönnek és alapból csak ellenzéket játszanak.

    Eredetileg nem érdeket nagyon a téma, de a fórum hatására elolvastam alaposan a cikket és szerintem egy szó nem esett benne arról, hogy ez egy fene jó, meleg hangú, hig-end-hi-fi verő erősítő lenne, ami elektrosztatikus hangfalakon keresztül lett élveződve, szép magyarul szólva.

    Ez a cucc - összehasonlításban más alaplapi cuccokkal, amelyeket jobb híján dobálnak rá a lapokra a gyártók - egész jól hasít, mondja a cikk. Ha valaki ellenkezőt akar mondani, tényleg először hallgassa meg. Sokat dolgozom csoportokban és minden csoportban akad egy olyan ember, aki örök ellenzéki. Emiatt már többször ment fel bennem a pumpa. Aki valamit mondani akar, tegyen le valamit előbb az asztalra.

    A Logitech billentyűvel kapcsolatos fórumban nem értettem egyet pont Parci véleményével a billentyűről - de napi 14 órát dolgozom egy olyan billentyűvel. Szerintem aki még nem hallotta azt a csöves erősítőt, legalább ne vádolja dilettantizmussal azt, aki a.) tényleg hallotta, b.) sokat dolgozott azért, hogy egyáltalán meghallgathassa és c.) ingyen és bérmentve elolvashattuk mindannyian, hogy van ilyen lap és hogy szerinte milyen.

    Kíváncsian várnám, hogy akinek más véleménye van a lapról, az mondjuk mérésekkel kicsit támogassa meg, vagy legalább kicsit szerényebben fogalmazzon meg kritikát. Bár ahogy szokás mondani, kiibicnek ugye semmi sem drága...

    C8H10N4O2

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz shtml #59 üzenetére

    Az idézőjel tudod, nem csak ezt jelenti...

    Jelenti azt is, és én többnyire ebben a formájában használom, hogy valamit ''idézőjelesen mondasz'' (ez most persze trükkös, mert itt az idézőjel épp konkrétan idéz, míg a közte lévő rész azt jelenti, ahogy használni szoktam, és amit te nem értettél...).

    Ugyan megkértelek, hogy ne személyeskedj, de csak nem bírtad ki, és megint jössz a hazugozással. Kedves shtml, abban a bizonyos másik topikban is te kezdtél jelzőket használni...

    Ami az egós részt és lelki betegséget illeti: erről is írtam már itt, de úgy látszik ezt sem olvastad.

    Végül pedig: pontosan arra kértelek, hogy felejts el, cserébe én is téged. Meg tudod tartani? Tartsuk be együtt, mostantól...

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Parci #62 üzenetére

    shtml: Röhögnöm kell, AC'97 codechez csöves erősítőt - mi a búbánatnak? Parasztvakítást mondanék, ha nem a sznoboknak készült volna.

    shtml: Az említett kötelező olvasmányok persze tényleg szükségesek, de egy kis józan paraszti ésszel is belátható, hogy marhaság az egész. Csak senki nem ismeri el, hogy a király meztelen.

    ---

    Ha szerinted ez kimeríti a kulturált véleményformálás fogalmát, és még véletlenül sem ad alapot arra, hogy a cikkel sokat szenvedő ember némileg felhúzza magát, akkor már meg is van a probléma forrása.

    Főleg, mert a cikk NEM ÁLLÍT egy csomó dolgot, amit meg állít, abban vélhetően korrekt.

    Viszont részemről téma lezárva.

    Szia!

    Hazug Parci, aki épp
    - RI/OS R3 motort ír,
    - levelet ír 4 gyártónak,
    - szerkeszt 6 cikket,
    - javítja a hétfői híreket,
    - hulla fáradt, de csak dolgozik, szombat éjjel is, amíg te osztod az észt a fórumokon.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • shtml

    őstag

    válasz Parci #63 üzenetére

    Parci: ''shtml: Röhögnöm kell, AC'97 codechez csöves erősítőt - mi a búbánatnak? Parasztvakítást mondanék, ha nem a sznoboknak készült volna.''

    Kérlek, a fórumok szövegében keress rá a parasztvakítás szóra. Aztán magyarázd meg, miért épp ezen akadtál ki és miért nem azon a többszáz egyéb eseten, amikor mások használták ezt a szót egyes termékekkel (és nem egy cikkel vagy annak írójával) kapcsolatban.

    Parci: ''shtml: Az említett kötelező olvasmányok persze tényleg szükségesek, de egy kis józan paraszti ésszel is belátható, hogy marhaság az egész. Csak senki nem ismeri el, hogy a király meztelen.''

    Ebben meg mi zavar? Az, hogy marhaságnak nevezem az AOpen alaplap megoldását? Még csak-csak megérteném, ha te lennél az AOpen cég, de így?

    Parci: ''Főleg, mert a cikk NEM ÁLLÍT egy csomó dolgot, amit meg állít, abban vélhetően korrekt.''

    Ezt nem vontam kétségbe. De azért ugye megengeded, hogy 1-2 pontban más legyen a véleményem és ezt itt le is írhassam?

    Parci: ''Az idézőjel tudod, nem csak ezt jelenti...

    Jelenti azt is, és én többnyire ebben a formájában használom, hogy valamit ''idézőjelesen mondasz'' (ez most persze trükkös, mert itt az idézőjel épp konkrétan idéz, míg a közte lévő rész azt jelenti, ahogy használni szoktam, és amit te nem értettél...).''


    Amikor én téged idéztelek - a szavaidat idézőjelbe téve -, akkor szó szerint idéztelek. Te engem így idéztél:

    Parci: Azt az egyet értsd meg, hogy amikor te egy cikkhez hozzászólsz, hogy ''ez baromság, ez a cikk sz@r'', akkor a mi munkánkat, és így közvetve minket szólsz le.

    Az még csak hagyján, hogy az idézőjelben lévő szavakat soha nem írtam le - ez talán a te sajátos idézőjel-használatodból ered, bár érdemes lenne az írásjeleket az általánosan elfogadott szabályok szerint alkalmaznod, akkor senki nem értene téged félre. De sem a #63-ban tőlem vett két idézetben, sem máshol nincs az, hogy a cikket baromságnak vagy sz@rnak tartanám. Ezt sajnos ezúttal sem sikerült bebizonyítanod.

    De jó lenne, ha egy valamit megértenél. Én nagyra becsülöm a PH-t és az ott dolgozó embereket. Téged is, mert nagyon hasznos munkát végeztek és többnyire magas színvonalon. Nagy kár, hogy rögtön személyes támadásnak veszed, ha valaki merészel nem egyetérteni veled vagy a PH valamely cikkével.

    A téma részemről is lezárva, most már végleg. Tudom persze, ezúttal sem tudod megállni, hogy ne reagálj a hozzászólásomra, főleg mivel biztos lehetsz abban, hogy én arra már nem fogok válaszolni. De nem célom tovább vitatkozni veled, mert vitatkozni csak olyan partnerrel érdemes, aki az érvekre érvekkel válaszol. További bosszúságot vagy idegességet sem akarok okozni neked, ezért ezentúl inkább a cikkekkel egyetértő hosszászólásokat fogok írni, hogy örömet okozzak neked és további jó munkára serkentselek.

    Szia és további jó munkát kívánok neked.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz shtml #64 üzenetére

    Ámen, váljunk el békében, talán egyszer még jóban is leszünk..

    Addig is dolgozom, jól gondolod, az új site motort a nyereményjáték előtt fel szeretném lőni. Cikkeket pedig nyugodtan kritizálj, nekünk sem jó, ha hibásan csinálunk valamit, és ez nem derül ki -- csak arra kértelek, h fogalmazd meg finoman azt a kritikát. Biztos lehetsz benne, h akit érint, úgy is maximálisan komolyan veszi (sőt, úgy inkább komolyan veszi).

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • M.Eniac

    csendes tag

    válasz Bogyó bá' #48 üzenetére

    Gondolom, az egyes szám / második személyre (konkrétan rám) vonatkozó dolgokat csak a dolog példabeszéd jellege miatt használtad a #48-ban... :)

    Az életemért küzdve leszögezem még egyszer: nincs ilyen lapom és nem is tervezem beszerezni!!! :) A kialakult vita (ill. a vita alakulása - és néha elszakadása a konkrétumoktól) csak ''elméletileg'' érdekelt...

    Különben se vennék alaplapot egyszerű minimál fekete - még ha black pearl is - PCB-vel - nálam ugyanis a vörös a nyerő [megy az ülőgarnitúrához], na meg a ''golden (f)lame'' + világító kábelek... :) DE: hajlok rá, hogy most ezt az eszközt még éppen tisztességes kivételnek tartsam, vagyis összességében talán mégse soroljam be csili-vili giga-gagyi kategóriába - pedig a cső üzemeltetés közben biztos tényleg jól mutatna egy plexi-oldalfalon keresztül. :)

    Legyen néhány konkrétum - amivel a laikus is kalkulálhat:

    # ÁR: a hazai árat NEM tudom, de mondjuk a PriceWatch USD minimum-árai nagyjából így alakulnak (csak a példa és az arányok kedvéért):

    AX4B-533: ~80$ (mezei lap, erősítő nélkül)
    AX4B-533 Tube: ~140$
    AX4GE: ~110$
    AX4GE Max: ~130$
    AX4GE Tube-G: ~180$
    AK79G-MAX: ~135$ (nForce2-es, minden benne van, ennek is lenne Tube változata, de annak nem szerepel még az ára...)
    Asus A7N8X Deluxe: ~125$

    Az talán látszik, hogy a Tube-os változatok árai azért még így sem szöknek nagyon az égbe (pláne nem high-end magasságba)...ebből talán jobban látszik, hogy valójában hová van pozicionálva ez az eszköz - mindegy, hogy mit mondanak a amúgy a reklámanyagok [még a manualra visszatérve: a marketingeseket már sehol sem tudják távoltartani az ilyen dokumentumoktól - mindig van egy minimumszintje a hazug lila ködnek :) - ez van].

    # ELAVULTSÁG: létezik (az AK79G Tube) AMD-s, SocketA-s, nForce2-alapú lap is...sőt úgy rémlik, hogy Opteronos lapra is rárakják a csövet...de nem mindig überel mindent szempontot a top-technika választása: ha jól emlékszem (egy másik topikból), akkor te is KT400-alapú lapot vettél a közelmúltban - nos, én is [csak öregesen :)], mert jó vételnek látszott (''ócsó'' volt)...ahogy azok elketyegnek, az AX4B-533 is el tudna még egy darabig...csővel vagy nélküle...

    # Egyéb tesztek:

    [L]http://www.motherboard-links.com/aopen_motherboard_tube.html[/L]

    A fenti link egy linkgyűjteményre mutat, ahol az AOpen csöves lapokkal kapcsolatos eddigi anyagok vannak csokorban (pl. mások tesztjei)...

    Szerintem (csak magánvélemény), amit Parci az #56-ban írt tömören, az el lehetne fogadni nagyjából korrekt összefoglaló értékelésként...annyi biztosan igaz, hogy a cső a maga nemében tisztességesebb gagyi, mint az arany nyák, meg a Pirx kapitány űrhajóit idéző látvány-ventik (szóval nem a high-endség vs. gagyiság a tét)...ha valamivel korrektebb, vagy szebb a hangja (nem elviselhetetlenül sznob áron), mint a ''hagyományos'' gagyinak, az már szvsz elég...

    [Egyébként - belenézve néhány idegen tesztbe - csak még egyszer utalnék rá - öreg monomániás vagyok :) -, hogy más tesztelők is elkövetik azt, hogy az 5.1-es módban, tehát a mezei AC'97-es kodeken keresztül tesztelik az eszközt, pedig 2 csatornás módban, közvetlenül a CD-audió kábelen (vagy min) keresztül, a kodeket megkerülve elméletileg szebb eredményt produkálna...és még a kodeket sem kellene alázni... :)]

    zx80 3.25MHz@3.25MHz...

Aktív témák

Hirdetés