Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz anaqer #7 üzenetére

    Nem a vízhűtésre gondoltam, arra már van kvázi, 120 és 140 mm-es kockákból, minden házban ezeket használják. Magára a házra gondoltam, mint amilyen régen volt az ATX ház. Az 5.25" kényszerű távozása után egyszerűen nincs szükség ekkora térfogatra belül. Valahogy értelmesebben kéne kihasználni a rendelkezésre álló helyet. Az alaplapi slotok számát se tartom már lényegesnek, nagyon nincs mit belerakni. Hálókártya, hangkártya már alaplapi integrált, SLI / CF megszűnt, de még ha lenne is, ekkora VGA hűtőkkel bőven elég lenne 2 slot, a többit úgyis letakarják a VGA-k, felesleges is rárakni, csak az árat drágítja. M.2 elfér az alaplapon, a SATA vinyókhoz úgyis kábel megy, a deszka oldalán elférnek, igazából a miniITX-nél nagyobb deszkának már sok értelme nincs. De ezt a helyet is kár elpazarolni merőlegesen álló VGA-val, sok lesz a holttér, inkább legyen riser cardos, alplappal párhuzamos. A vízhűtés szerepét csak abban látom fontosnak hogy nem akadályozza a VGA párhuzamos elrendezését. Az pont jó fölé, méretben kb annyi helyet folal mint az alaplap (memóriákkal) + VGA együtt, alá a tápegység hasonlót. Ennyi helyre van szerintem szükség egy átlagos gépben, ennél nagyobbat pazarlás gyártani. Legalábbis általános célra. Aki vízszerelőt akar játszani a csövekkel, annak persze kell egy nagyobb kunyhó, de azért ez eddig se volt átlagos igény. Nekem pl. az 5.25" fontos lenne, és azt is meg tudták szűntetni, száműzni 1-2 extra ritkaságba, akkor az épített víz is mehet oda, az se nagyobb tömegigény.

    "Plusz ha nagyon kicsit akarsz, akkor tök értelmetlen az ötnegyedes bay is"

    Ez így van, de nem is egyszerre gondoltam, hanem okafogyás miatt. Ha már nincs 5.25", nem kell a neki szánt helyet se fenntartani. És valljuk be, régen is elég szellős volt egy ház belseje, csak az igénytelenül belegyömöszölt, nem szépen, hátul elvezetett kábelek miatt tűnt tömöttnek.

    "DVD-kkel már senki nem szarakodik*, mert streaming minden, HDD-nek meg ott a NAS valamelyik ficakban."

    Nem is korongnak kéne, hanem hotswap HDD racknek. A NAS az jó, de csak egy pc, nem mentés. Én nem bíznám egy olyanra az adataimat. Mehetnek rá a filmek, stb, aminek nem kár ha beszarik alatta a NAS, meg úgyse sok időt fognak eltölteni rajta, de semmi komolyabb.

    Szerintem kéne egy ilyen átlagos házméret, meg kéne egy hagyományos, de az meg szarrá customizálhatóan. Tehát ne csak addig jussanak el a "tervezők" hogy legyen akvárium, meg a vinyók helyére pumpa. Lehet hogy valakinek pont a vinyók kellenek, hadd tudja már beszerelni. Akinek meg a pumpa kell, az meg azt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák