Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz Laggner #8 üzenetére

    "jóval többet tud"

    Ez nem teljesen így van. Kérdezz meg egy sportfotóst :) A9 II mechnikus zárral csak 10 fps-t tud és ha nem használhatod az elektronikus zárat a hátrányai miatt, akkor az kevesebb, mint a 16 fps. Az A9 II buffere és kártyaírási sebessége is rosszabb, mint ezeknek a gépeknek. Az Olympus M43-as szenzorú, de FF gépeknél 6400-as ISO-va isl lőnek és panaszkodnak a képminőségre. Az M43 szenzorok magas ISO-s teljesítménye pedig rosszabb, mint egy FF gépé. Az Oly autofókusza tesztekben rosszabb, mint a 2016-ban megjelent Nikon D5. Az objektív megint csalóka, mert f/2.8-on a háttérmosása megegyezik egy FF-re rakott f/5.6-os obival, ami szélesebb látószög esetén nem elég és a közönség simán élesen látszik a háttérben, azaz nincs téma szeparáció.

    [ Szerkesztve ]

  • ROBOTER

    addikt

    válasz Laggner #8 üzenetére

    Sajnos a követő AF-ben még nincsenek a komolyabb DSLR-ek szintjén a MILC-ek. Nekem van mindkettő, Olympus MILC és Canon DSLR is párhuzamosan. Próbáltam az E-M1 mark II-vel, és E-M1X-szel kiszámíthatatlanul mozgó dolgokat, pl. repülő galambot követni. A kereső amúgy észrevehetetlen késleltetése hirtelen zavaróvá vált, az AF meg többet hibázott, mint profi DSLR-en. De nem jobb a helyzet akkor sem, ha pl. egy szemből közeledő vadászgépet (AF) vagy egy kötelék-keresztezést (kereső) akarok elkapni repülőnapon. A 120fps kereső-frissítés is érezhető, de a lag is. Ezen lehet majd javítani, és 1..2 éven belül eltűnik ez a hátrány. A Nikon Z tulajok is arról számoltak be, hogy nincs DLSR szintjén a C-AF.
    Minden másra a MILC szerintem is jobb. Ha viszont azért kapnám a fizetést, hogy sportot fotózzak, jelenleg még DSLR-t vennék.

Új hozzászólás Aktív témák