Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    "azt sem lehet tudni egyelőre, hogy mennyibe is fognak kerülni a televíziók. A cég mindenesetre nagyon bizakodó."

    Ez így elég viccesen hangzik, viszont sajnos nem sok jót jelent nekünk...

    "Állításuk szerint ugyanis az S'UHD modellek a gazdagabb színskála és a nagyobb fényerő miatt jobb képminőséget produkálnak, mint az OLED készülékek"

    Hát hogyne, szóval a suhádé jobb a zolednél :P. (Jövőre majd a szuper suhádé plussz meg még sokkal jobb lesz, szóval nyugodt szívvel kukázhatják majd az eddigi OLED fejlesztéseiket.) A nagyobb színskála - már ha igaz egyáltalán - tényleg jobb képminőséget eredményez ugyan, de a nagyobb fényerő önmagában nem. Világos szobában persze jó lehet, vagyis jó lehetne, mert szerintem a default fényerő túl nagy a legtöbb TV-nél. Itt max. annyi lesz a különbség, hogy az ideálisnál még nagyobb lesz a fényerő.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Ren Hoek #36 üzenetére

    "100-150K-ért max, nagyszobába valóvilágot nézni, meg a hasonló szarságokat.
    Nekik teljesen mindegy azt hiszem, hogy milyen a fekete, milyen a színhűség stb. A fő vásárlóerő."

    Tulajdonképp amúgy erről van szó... Meg minél olcsóbban minél nagyobbat. Meg lehetőleg Samut (vagy esetleg LG-t), mert mindenkinek olyan van, ergo jó(k) :D.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Ren Hoek #70 üzenetére

    Alapvetően osztom a véleményed. A mai 100-150 ezres tévékkel már nincs komoly probléma, még egy kicsit kritikusabb szemmel nézve se. A kisméretű CRT-k vagy a régebbi, olcsóbb LCD-k után meg kifejezetten kellemesek méretben és képminőségben is, sőt esetenként még a 3D-jük is egész tűrhető (megfelelő forrás esetén). Az már egy tök független kérdés, hogy jóval több pénzért lehet venni jóval - vagy legalábbis láthatóan - jobbat is. Mindenesetre nem kell mindenkinek az átlagos ΔE értékre, a válaszidőre meg az input lagra izgulnia :).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Ijk #72 üzenetére

    "Viszont ha a család férfi tagja meg akar nézni egy focimeccset, akkor labda helyett nem egy üstököst lát."

    Azért ez egy kicsit túlzás, nem? :U

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Dexar007 #83 üzenetére

    "Vagy üstökösöd lesz,vagy szappanoperad.Valassz!"

    Feleslegesen nem kellene túlzó hülyeségeket beszélni. A legtöbb területen tényleg jobb volt a plazma, mint az LCD, de ettől még nem lesz szar az LCD. "- Milyen autód van? - V12-es. És neked? - V8-as. - De szar!"

    Amúgy meg teljesen mindegy, mert a plazma már hivatalosan is halott, ez van. Bármilyen nehéz, de együtt kell tudni élni ezzel is. Gondolom az igazi HC plazmásoknak az OLED is szar, meg amúgy minden más is, ami nem plazma... 20 év múlva mit fogtok nézni? Alapítotok egy manufaktúrát, ami NeoPDP panelek gyártásával és felújításával fog foglalkozni, vagy mi? Vagy ráfanyalodtok majd az OLED-re (ha lesz még egyáltalán), vagy csak a falat/beégett plazmákat fogjátok nézni?

    A Samsung LCD TV-m idén már 6 éves lesz. Lehetne szebb-jobb-újabb, de még mindig elég jó, élvezhető a képe. Azóta már akartam venni plazmát, de sajnos lecsúsztam róla. A plazma feketéje meg a színhűsége (is) nyilván jobb lenne, de simán együtt tudok élni a mostani LCD-vel is (már ha egyáltalán lehet ezt így életnek csúfolni :DDD ). Ugyan nem sok focit vagy teniszt néztem rajta, de nézőtávolságból egyszer se emlékszem zavaró - sőt, igazából semmilyen - utánhúzásra (sőt az input lagját se tudom), pedig ez a TV már az LCD-k között is elavult - rosszabb, mint egy átlagos mai Technika LCD TV :DDD. A látásom amúgy valószínűleg teljesen átlagos, és nem vagyok szemüveges.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák