Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz #06658560 #9 üzenetére

    A mobiltelókkal jellemzően egymást fényképezik az emberek: ha portrét akar, akkor 40-60 centire bele kell tolni az arcába, úgy pedig ezek a nagylátószögű lencsék brutálisan eltorzítanak mindent. Erre pont jó volna egy 3x-os zoom is:1,5 méterről, szinte torzításmentes arcképeket lehetne lődözni. Na igen: repülőnapra nem mobiltelóval, de nem is ultrazoomos kiskompakttal megy az ember, ha valamit normálisan le is akar fotózni: ott nem a gyújtótávval, hanem az AF lassúságával lesz a baj. Az a DSLR-ek és a drága optikák világa. Tudom, csináltam...

    (#11) TooToTTo: úgy érzem, én sem tegnap óta fotózom. :B Lásd 6.hsz-beli linkem. Az olcsó, "átlagembernek való" kompakt fényképezőgépre van mentség. A kis érzékelős, de drága "csúcskompaktokra" viszont szerintem nincs: annyi pénzért "rendes" fényképezőgépet is lehet kapni. Ha van kedvem cipelni, akkor egy belépőszintű DSLR-t, ha nincs, akkor meg egy jó MILC-et veszek az árából.

    [ Szerkesztve ]

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Új hozzászólás Aktív témák