Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz fatallerror #1 üzenetére

    Helytálló kérdés. Mert mindössze 40ppi-s lenne az a kijelző. PPi Calculator

    Ezért akarok én 110-140 centis méretben 4K-s tévét. Úgy már adná a közel 100ppi-t. És mivel relatíve közelről (2,2-2,5m) nézem valószínű látnám is a különbséget.

  • Dany007

    veterán

    válasz mzso #11 üzenetére

    Nálam épp az lenne a lényeg, hogy minél közelebb tudjak ülni.
    Mert minél közelebb ülök a TV-hez annál jobban betölti a kép a perifériás látásomat - többé - kevésbé -. És pl 3D esetében úgy jön ki az igazi - benne vagyok a filmben - élmény. Nem véletlen, hogy közel sincs akkora "wow" effektus otthoni 3D tévé esetében, mint mondjuk mikor beül az ember az iMax 30 méteres vászna elé a 4.-5. sorba! :D

    Csak ugye jelenleg egy ~ 110-es 1080p-s tévénél olyan 2 - 2,5 méterre lehet ülni. 2 méter alatt azért már ki lehet szúrni a pixeleket és 1-1 kép esetében csúnyának hathat. Mozgókép esetében mondjuk annyira nem látványos a különbség.
    No de a lényeg, hogy egy ugyanekkora méretű de 4K-s felbontású tv esetében már jóval közelebb is lehetne ülni. Illetve ha valaki nem akar közelebb ülni - mert nem fél méterről akarok tévézni - akkor nyugodtan lehet átmérőt növelni. Hiszen jelenleg mondjuk 2 méterről egy 140-150 centis tévén bár 1-1 pixelt észre lehet venni. Ami mozgókép esetében még mindig nem olyan vészes. Na de ugyanez 4k-s felbontásban tűéles gyönyörű képet adna. Gyakorlatban dupla akkora ppi számot képpontsűrűséget eredményezne.

    Elég csak megnézni hozzá egy hétköznapi példát. Mondjuk iPad 3 retina kijelző vagy iPhone 4 kijelzője... Vs egy mezei régebbi LG 160ppi-s kijelzője. A vak is látja a különbséget. Az i4-nek pont dupla akkora képpontsűrűsége van. Ami után a mezei LG - most mondhatnék akármilyen márkát - képe csúnyának hat.

  • Dany007

    veterán

    válasz joysefke #15 üzenetére

    Ismerem ezeket régóta. A megoldás egyszerű. Mindenki próbálja ki maga.
    Nekem 42-es FHD tévém van otthon. És 1,6 méterről simán látom a pixeleket. Sőt 1-1 háttérképet szabályosan pixelesnek látom ilyen távolságról. Az ívek szögletesek lesznek stb...
    Mondom, a mozgókép javít valamit az ilyen látványon, a mozgás miatt nem annyira feltűnő a pixelesedés de úgysem az igazi.

  • Dany007

    veterán

    válasz mzso #18 üzenetére

    Egyértelmű ha közelebb ülök akkor a felbontás is számít. Növelni kell... Ezért is írtam, hogy közelebb üléshez vagy nagyobb mérethez már 4k lenne a tökéletes. Adott méretű képernyőhöz minél közelebb ülsz annál nagyobb részt tölt ki a kijelző a látóteredből. Ha nem akarsz közelebb ülni, akkor viszont a kijelző méretét kell növelni és ugyanazt a hatást éred el.

    A többit meg fordítsd le magyarra mert nem nagyon tudom kibogozni hogy mit is akarsz mondani... :)

  • Dany007

    veterán

    válasz FollowTheORI #24 üzenetére

    "elég kevés (kb nulla) más termék van retina display-el. Szal akkor ki tud és ki nem?"

    Tyú, ezt gyorsan szívd vissza... :D Egyrészt mert baromság... Másrészt meg ezért itt kiszívják az összes véredet... mert tényleg baromság... :) Tessék tájékozódni. A retina displaynél már jóval fejlettebb és komolyabb kijelzők is vannak a piacon.

  • Dany007

    veterán

    válasz FollowTheORI #27 üzenetére

    Az a gond ha magadtól nem tudsz egyet sem, akkor tényleg tájékozatlan vagy a témában.

    Azért azt remélem tudod, hogy a "Retina Display" nem más, mint az Apple által kitalált elnevezés, amivel a 300ppi körüli képpontsűrűségű kijelzőket nevezi. Az iPhone 4-4S 5 - 326ppi-s az iPad3 267ppi-s és a MacbookPro retinakijelzője pedig 220ppi-s. -> forrás

    De akkor mondom, ami nekem így hirtelen eszembe jut.
    Sony Xperia S - 342ppi
    LG Nexus 4 - 320ppi
    Galaxy S3 - 306ppi
    Asus Padfone 2 - 312ppi
    HTC J Butterfly - 440ppi
    Nokia Lumia 920 - 332ppi
    Sony Xperia Ion - 323ppi
    HTC One X - 312ppi
    Windows Phone 8X by HTC - 341ppi
    Google Nexus 10 - 10 colos tablet(!) 300ppi! (iPad3-4 "csak" 267ppi)

    No, remélem első körben ennyi elég ahhoz, hogy rájöjj az Apple féle "retina" display már nem olyan nagy szám. Arról nem is beszélve, hogy a jövő év elején már szinte az összes gyártó FHD-s 440ppi körüli telefonokkal fog jönni...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz FollowTheORI #35 üzenetére

    "Én arról beszélek ezek mikor még úttőrő dolgok voltak, akkor a piacon még sehol senki nem volt még csak a közelében sem... "

    Nem, mocskosul nem erről beszéltél és ez itt a probléma. Ha ezt mondod, amit itt fent idézek, akkor mindenki egyetért és viszlát...

    Te viszont tudod egyáltalán hogy mit írtál? Várjál, idézek a Te hsz-edből :)

    "Attól még hogy mással gyártatják, elég kevés (kb nulla) más termék van retina display-el." forrás

    Ezt írtad a #24-es hsz-edben, hogy kb nulla más termék van retina display-el! Márpedig a "van" az nálam jelen idő. És kapásra soroltam neked vagy 10 olyan terméket más gyártótól amik megfelelnek az Apple féle "retina display" elnevezésnek.

    Úgyhogy ne ferdítsél itt olyanokkal, hogy arról beszélsz mikor még úttörők voltak 2-3 éve... Mert nem erről beszéltél! Ott linkelt saját hsz-ed, olvasd el! Nem a retina kijelző úttörő időszakáról beszéltél, hanem jelen időben, miszerint kb nulla más termék van retinával... Ez pedig továbbra is baromság.
    De ha nem megy a magyar és a "van"-t úgy értetted, hogy "volt mikor az Apple elsőnek bemutatta" akkor én kérdek elnézést...

    szerk.: ja és én nem handrásoztam. Írtál valamit, amire azt mondtam hülyeség. Kértél példát, írtam egy rakás példát.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Reggie0 #64 üzenetére

    Ja, nem is értem miért nem 320x240-es tévék vannak még mindig. Elvégre csak eléggé messzire kell menni hozzá és jó is lesz...
    szerk.: én azért nem vettem 42 colosnál nagyobb Tv-t mert így is, ha 2-2,5 méterről előre hajolok már látom a pixeleket állóképen. És mivel nálam a TV kijelzőként funkcionál a HTPC-hez, így képnézegetéstől a netezésen át a filmezésig mindenre használom.
    Viszont sajnos akkora nappalim nincs, hogy 4-5 méterre menjek tőle, sőt, akkor már a netes tartalom olvasása is nehézkes lenne...
    Ergo nagyobb tv-t szeretnék de annélkül hogy hátrébb kelljen ülnöm! Ezt pedig majd csak akkor fogom tudni megtenni ha kijön a 4k, 8k.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák