Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz MaUser #72 üzenetére

    Nem designt, hanem terméket kellene letenni az asztalra. Az a fő baj az AMD-vel, amit most is látunk. Hogy még sehol a kézzel fogható Hondo alapú termékek, de fél év múlva már a sokkal gyorsabb utóddal jönnének... nem biztos, hogy jó dolog nagyon előre rohanni és rövid termékciklusokat használni, talán inkább a piacteremtésre kellene koncentrálni (lásd Ultrabook, ami semmi különös, mégis világszinten 10%-os részesedést ért el a notebookpiacból).

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz MaUser #72 üzenetére

    A konzolok ott jelenthetnek nagy előnyt, ha tényleg belerakták magukat mindbe. Ha ugyanaz a hardveres alap van az új Boxban és PS-ben (vagyis GCN), akkor a PC abból úgy profitálhat, hogy be tudnak hozni egy új alapokra helyezett grafikus API-t, ami mentes a mai rendszerek problémáitól. Ennek persze van hátránya és előnye. Hátrány, hogy ezt a konkurensek nem biztos, hogy szeretnék (gyanítom, hogy az NV és az Intel nagyon nem), hiszen ezt az API-t igen erősen az AMD rendszere alapján fejlesztenék, előny viszont, hogy a kompatibilitás teljes elvágásával, és az új alapokkal az API overhead tényleg jelentősen csökkenthető, és ez esélyt ad arra, hogy a multiplatform játékokat ne kelljen butítani a PC-k miatt.
    A tabletszinten a lépéselőny még legalább másfél-két évig megmarad, mert az Intel a Gen7-re építi az új Atomot. Ez az Intel eddigi grafikus rendszereihez képest komoly termék, de a konkurensekhez képest nagyon gyenge, és kifejezetten rossz fogyasztás/teljesítmény mutatója (Ez főleg a megkötésekből ered, a rendszer skálázható, de a hatékony működéshez figyelni kell az arányokra. A GCN ott van előnyben, hogy úgy legózhatják össze, ahogy akarják, mert konkrétan minden blokkosítva van, bárhogy alakítják a hatékonyság maximális lesz.). Ezt vagy sokat fogyasztóra, vagy lassúra csinálják. Persze a PowerVR-ről el kellett lépni, szóval az Intel döntése abszolút érthető. Talán kifizetődőbb lett volna az eredeti GMA vonalat nem eldobni, és azt továbbfejlesztve lépésenként feljönni. Utólag persze mindig könnyű okosnak lenni, gondolom az Intel sem így tervezte. A ZiiLabs megvétele esélyt adhat, de azzal is sok munka lesz, mert inkább számolásra tervezték a rendszert, a grafikában nem erős, hiszen a futószalag minden fixfunkciós lépcsőjét emulálja (itt a textúrázás fáj, azt nagyon nem hatékony emulálni, a többi az elmegy, valahol előnyös is).

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • rudi

    nagyúr

    válasz MaUser #117 üzenetére

    Szerintem az egyébként Win8-hoz igencsak jó Hondo is csak azért kerül előtérbe mostanában (idehaza megvásárolható/tesztelhető termékről persze egyelőre még nem tudni), mert az Intel végre beimerte, hogy az Atom grafikus driver támogatása kriminális, egyenlő a nagy fekete zsákutcával.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák