Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz ddekany #17 üzenetére

    Hagyd el, úgysem tudod meggyőzni azokat, akik még nem is láttak, de legalábbis nem dolgoztak más paneles monitorok előtt. Én már feladtam. győzött a 40 000: 1 kontrasztarányú dinamikus TN+Film. :)

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz ddekany #17 üzenetére

    Azt azért nem hiszem, hogy csak azért drágább a VA, mert kevesebben veszik. Lehet, hogy ez is rátesz egy lapáttal, de a gyártástechnológia nem ugyanaz a kettőnél, sőt úgy emlékszem, arról olvastam egy időben, hogy pont azért drága, mert a gyártósorok kapacitása 100%-ban lekötött, még hiánycikk is időnként, de ez egy-két éve volt, ha jól emlékszem.

    Persze hozzá kell tenni azt is, hogy a legtöbb ember csak néhány típust ismer. Lát egy rossz TN-t, lát egy jó VA-t, ítéletet alkot. Azért a legjobb TN monitorok annyira nincsenek már lemaradva, az árban hozzájuk közelebb álló VA-tól, mint sokan állítják.Persze egy Dacia Logant se a Mercihez kellene hasonlítani, aminek az árából sok hasonló kocsit vehetsz.
    60k körül már aránylag jó TN-t vehetsz 20"-22"-os méretben, ennyiért milyen VA-t tudsz venni? Ha dolgozol és pénzt keresel a monitor előtt, akkor persze nem kérdés, a jobb kell, ha drágábban is, mert muszáj órákat, esetleg napokat is a gép előtt töltened, vagy a munka minősége megköveteli a jobb monitort.Ha viszont naponta csak egy-két órát kell a monitor előtt töltened, a maradék időben meg lemész focizni, stb. akkor azért a TN is elég lehet. Ráadásul van akinek számít az a húsz-negyvenezer forint is amivel drágább a VA. Persze aki megveszi a 100k-s kártyát a gépbe, az ne spóroljon a monitoron mondják sokan, de azt is hallani, a kemény játékosoktól, hogy az utánhúzásban a legkisebb mértékre kell törekedni, ott meg még most kezd a VA az elfogadható szintre jutni.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák