Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Freiherr #7 üzenetére

    Nyugodtan meg lehet kérdezni, legfeljebb elküldenek, hogy még nincsenek nyitva. Nincs ezzel semmi baj.
    Ugyanakkor (#9) daa-raa felvetése is jogos, ugyanis a hivatalos nyitás előtt nem szolgálhat ki, viszont a vitaindítás arra vonatkozott, hogy be mehetsz-e kérdezni. Tehát nem vásárolni!
    Párszor már én is megtettem, hogy a még nem kinyitott boltba bekérdeztem, hogy ha már erre járok, kérdezhetek-e és kb. fele-fele arányban volt igen és nem a válasz. Legtöbbször az volt a kérdésem, hogy ilyen és ilyen cucc van-e aktuálisan, mert nem mindig van és ha van akkor visszajövök nyitás után. Ez azért volt fontos, mert amúgy nem jártam volna arra nyitás után aznap. Így viszont átszerveztem a napomat és visszamentem vásárolni.
    Legutóbb egy bizonyos fajta zoknit vettem így, amit nagyon szeretek, de sajnos ritkán kapni. Ráadásul az eladó félretett nekem 2 párat, pedig nem kértem. És mutatott hasonlót is, amit szintén megvettem.

    Szóval szerintem kérdezni, udvariasan és a nemleges választ elfogadva, ez teljesen vállalható mindkét részről.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák