Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    Eléggé meggyőző gép, bár ennyiért lehet is jó :). Mondjuk azt nem tudom, hogy egy ilyet, egy 550D-t (jóval olcsóbb), vagy egy 5D MarkII-t lenne-e érdemesebb vennem, már ha lenne rá pénzem. :U

    Mivel én laikus vagyok, ezért lenne pár (hülye) kérdésem: miért pártolja mindenki ennyire a gyári akksikat? Tényleg nem értem. Gondolom nagy a kapacitásuk, de a töltésük körülményes(ebb), ráadásul sokkal drágábbak, mint az AA-s akkuk, amikből elég jó áron lehet beszerezni (közepesen) jókat.
    Egy másik kérdés: várható vajon az, hogy előbb-utóbb az EOS-okba is kerül GPS, pontosabban mondva olyan funkció, hogy a képbe (gondolom Exif-be) elmenti a kép rögzítésének GPS koordinátáit? Vagy ez egy olyan "nevetséges" funkció, amit (fél)profi gépekbe a büdös életben se fognak beletenni? :) Előre is köszönöm a válaszokat!
    :R

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    Köszönöm a kimerítő válaszokat! :) :R

    #31: Na igen. Az a baj, hogy én (egyelőre) lényegében teljesen laikus vagyok, csak nagyok az igényeim (a képminőséget illetően) :DDD. Tudásában per pill. még egy 1000D is sok lenne nekem :B, viszont a teljes méretű szenzor meg... jó lenne :). Idővel remélem a tudásom és az igényem majd összeedződik egy szintre.
    Ott van a gond a vásárlással, hogy mindig várok a jobb gépekre, hogy "ez már majd tényleg jó, elég lesz nekem", aztán mégse :). Minden bizonnyal egyébként bármilyen gépet vennék (akár egy 1000D-t, 550D-t, vagy 7D-t), mindegyikkel elégedett lennék, és nem biztos, hogy vágynék jobbra utána :). Sajnos financiális forrás hiányában még egy darabig maradhatok a variálásnál. :)
    1D-t mondjuk akkor se vennék, ha korlátlan mennyiségű pénzem lenne. Vérprofi sose leszek majd, ha nem, akkor meg teljesen felesleges. Teljesen elég lenne egy "belépő szintű" full frame-es gép :D. Egyelőre úgy gondolom, hogy egy olyan gép lehetne számomra tökéletes, mint a 7D, csak teljes méretű szenzorral.

    #32: Ez az akku polaritásos dolog amúgy tényleg nem hülyeség; erre nem gondoltam :B. Tényleg körülményes kicserélni 4 elemet, pláne este, vagy ha szorít az idő :). Nyilván egyszerűbb a helyzet egy gyári akkumulátorral, és végülis ilyen szinten már néhány ezer Ft különbség nem számít semmit se... 1 tartalék akku meg ésszerű felhasználás mellett elég kell, hogy legyen.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz orbano #40 üzenetére

    Köszi az észrevételt! Hát igen, a remény hal meg utoljára :D. Minden bizonnyal majd egyébként egy 550D-t fogok venni, az bőven megfelel a tudásomnak, és a pénztárcámnak is. Egyelőre elég lesz-lenne hozzá egy kit objektív is, aztán majd szépen lehet fejleszteni a cuccot: állvány, vaku, jobb objektívek... de először inkább már majd gép legyen :).

    Az (is) a baj, hogy folyton hiányzik 1-2 apróság az aktuális modellből, ami miatt nem veszem meg, így viszont kb. a végtelenségig várhatnék, hogy végre vegyek már. Előbb-utóbb meg fogom hozni a megfelelő döntést, már csak pénz kellene hozzá :).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz orbano #52 üzenetére

    Az az apróság számomra sajnos annyira nem apróság. Lehet röhögni vagy fejet fogni, de a fő problémám az a videokészítés volt ezekkel a gépekkel. Tudom, hogy ezek NEM videokamerák, nem ez az alapvető funkciójuk, de én azért "nem bánnám", ha lehetőleg Full HD-ben, mondjuk 25 fps-sel, akár memóriakártya-kapacitásnyi hosszban, zoomolással együtt tudnék rögzíteni videót, lehetőleg nagyjából normális kép, és tűrhető hangminőséggel. A korábbi kamerák max. VGA felbontást tudtak, az újabbak közül meg valamelyik talán "csak" 720p-t, és/vagy Full HD-t csak 15 fps-sel - ezekre már nem emlékszem pontosan fejből, de tudom, hogy úgy voltam vele, hogy majd "a következő generáció már majd biztos tudni fogja a Full HD-t mondjuk 25(-30) fps-sel" (nem stúdió minőségű képet és 30-40 Mbps-es videora gondolok, de valami tűrhető minőségűre). Nyilván nem egészestés filmeket szeretnék forgatni vele, viszont 1-2, max. 5 perces videókat szívesen készítenék alkalmanként akár épületekről, akár mondjuk tájakról.

    De ezek mellett nem volt elhanyagolható a pénzhiány se. Ha lenne pénzem, akkor már valszeg egy 350D [azért pont az, mert annak a megjelenésekor kezdett el jobban érdekelni a minőségi fényképezés, ráadásul több ismerősömnek is volt ilyen gépe, és mindenki dicsérte], egy normális állvány, vaku, meg néhány objektív boldog tulajdonosa lennék néhány éve, és értenék is a fényképezéshez olyan szinten, hogy ne "kelljen" alapvető dolgokat kérdeznem. Valszeg nem cseréltem volna le egyhamar a 350-est, hiába jött ki azóta 3-4 szebb-jobb-okosabb generáció. Már azzal is teljesen jó képeket lehet(ett) csinálni normális fotós+objektív kombóval.

    A fényképezők felépítéséhez meg továbbra se értek nagyon, köszi a rövid magyarázatot. Majd jobban utánaolvasok a pentaprizmának és a kéttárcsás vezérlésnek. Tudtam, hogy az 2 számjegyű modellek profibbak, mint a 3 számjegyűek, de a legtöbb műszaki adat kapcsán nem jött le számomra, hogy ez miben nyilvánul meg (mert ugye még nem igazán értek hozzá). Mindezek ellenére - kövezzetek meg -, ha mondjuk egy 550D-vel jóval jobban lehetne "videózni", mint mondjuk egy 50D-vel, akkor valószínűleg az 550D-t választanám egyelőre. Amúgy meg mind a 2-vel kiváló képeket lehetne készíteni; bárcsak valamelyik boldog tulajdonosa lehetnék már :).

    #55: Meggyőzhető vagyok, hallgatok az észérvekre :). Majd jobban utánanézek a dolgoknak, amint tehetem.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz orbano #57 üzenetére

    Jól van na, mondtam én, hogy meggyőzhető vagyok, és hát meggyőztetek! :D Nézegetem az 50D-s vázat, és végülis nem olyan sokkal drágább az 550D-nél (210k vs. 190k). Már csak a pénzt kell hozzá előteremteni :).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák