Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    WS lapból sose vennék Asus-t (meg a többi consuner márkát sem). Arra ott vannak az elpusztíthatatlan brand gépek, vagy ha mindenáron építeni kell, akkor csakis Supermicro! Annál jobb kb. nincs.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Dr. Akula #25 üzenetére

    Ezzel vitáznék, nálunk cégnél is és nálam itthon is tizen+ éve HP Z WS-ek mennek, 0/24-ben, konkrétan még egyetlen egy sem döglött meg, pedig nem két darabot használunk (grafikai stúdió).

    csicso82

    Te meg miről beszélsz? Kevered az office gépeket a WS-ekkel. Nálunk a grafikai munkák mindegyikét végezzük rajtuk, 2D (PS, AI stb.), 3D (MAX, MAYA), video (AFX, Davinci és Fusion) programok mennek. A 3D renderhez hálózatba van kötve 6db HP Z840, azok 0/24-ben mennek és már nem mai gépek. Semmi bajuk, pedig izzanak rendesen. Hagyjuk már az ostobaságot...

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Dr. Akula #41 üzenetére

    "Tehát láttál egy HP-t ami kibírta bedöglés nélkül"

    Te olvasol is? Én is leírtam, hogy több darab igen ütős hardverrel megáldott HP Z-t használunk a cégnél, (+ nekem itthon 3db van), évek óta még egy sem ment tönkre, pedig grafikázunk/videózunk rajtuk 0-24 és nyúzva vannak rendesen! Ez nem az irodai felhasználás, itt olyan izzasztáson mennek át a gépek, hogy ha valami szar lenne, az itt 2 hét után atomjaira hollana szét...

    "Oda elég annyi hogy "1 db valamilyen alaplap"."

    Minden brand lapnak megvan a pontos gyártója (pl. FoxConn stb.), a hardverek pedig rendkívül jól dokumentáltak, gyakorlatilag olyan részletességgel, ami consumer vonalon ismeretlen.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Dr. Akula #48 üzenetére

    "OEM-ben meg eszed, nem eszed, ezt kapod."

    Teljesen el vagy tévedve! Nem kell küzdeni a vásárlókért? Hogyne kéne? Üzletileg a céges és ipari megrendelők számítanak elsősorban, nem garasoskodó Gamer Józsi a hegyről. A brand cégek különösen nem árulhatnak szart, mert azonnal megy máshova a vevő (és itt nem a garázsépítőről van szó heti 4db alaplappal, hanem ipari léptőkről, több ezer vagy még több hardverről/cég) ráadásul pert akasztanak a nyakukba ha bizonyíthatóan a hardver/késedelmes support miatt történt profitvesztés! Már csak a mi kis cégünk is a gatyát leperelné a HP-ról, ha azért nem tudnánk időben elkészülni soktízmilliós munkákkal, mert a gépeik fagynak, meghalnak, szétesnek. Gamer józsinak maximum egy rossz napja van ha bedöglik az Asus alaplapja, netán még anyázik egy jót amikor 3 hét alatt sem cserélik ki neki, de ennél tübb nem múlik rajta. Azonban egy for profit cégnél, ahol a gépeken profittermelés zajlik, nagyon komoly pénzek úszhatnak el ha rossz a hardver, vagy rossz a support.

    Azon túl, az OEM és a megrendelő között igen kemény szerződések köüttetnek, nem úgy megy a dolog, hogy az OEM gyárt valamit aztán ez van, ezt kell szeretni. Nagyon komoly feltételeknek kell megfelelnie, hogy egyáltalán szóba álljon vele egy multi és rendeljen tőle (egyébként irdatlan pénzekért) hardvert. Gondolod, hogy egy Apple, egy HP, egy Dell, egy Cisco, egy Microsoft, egy Toshiba vagy akár egy Intel csak úgy röptében rendelget akárkitől, akármit?

    "Ez az ALAP, minden más gyártónál is."

    Az lehet, de az Asusnak és a többi consumernek nincs igazán WS építési tapasztalata, nem ezzel foglalkozik elsősorban. Több ezer alaplapot meg olyantól fog venni egy cég, akinek sokéves tapasztalata és megfelelő referenciája/portfóliója van egy adott szegmensben. Ha csilivili RGB lap kell, én sem Supermicro-t vennék, arra ott az Asus...és fordítva!

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Dr. Akula #50 üzenetére

    "Csak úgy szólok hogy egy ilyen ASUS deszka többe kerül mint egy teljes belépő szintű irodai OEM gép..."

    Csak szólok, hogy Te is az office szériával jössz tévesen, én meg végig WS-ről beszélek, minthogy az volt a cikknek és az eredeti téma tárgya is! Almát ne körtével please!
    HP Z8
    Z600 (7évvel ezelőtti generáció, mai napig mennek)
    Ezek csak tájékoztató árak, mert kiépítéstől függően akár a sokszorosa is összejöhet (pl. ilyen Xeon is létezik bele) Akár dual kivitelben is, amivel egy gyenge 2,2Milliós ára lesz a gépnek.

    VGA-ból ilyeneket vettünk most, a régebbi Dual Xeon gépekben pedig ilyenek dolgoznak kettesével

    HP Z8 alaplap

    Igazából azt látom, hogy soha életedben nem láttál még közelről komoly brand WS gépet, így meg nehéz vitázni, mert nincs közös hivatkozási alap. Én napi szinten dolgozom ezeken.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Dr. Akula #52 üzenetére

    "Egyrészt nem csak WS-ről volt szó, hanem OEM-ről, amibe ez is beletartozik, sőt, eladásokat tekintve leginkább ez"

    Na de belinkelsz egy Maximus Extreme-t, ami tételesen nem belépő szintű lap, majd mellé teszel egy legolcsóbb office gépet, amiben kb. egy óccsó Asus lapnak megfelelő brand lap van, majd ezt összehasonlítod.
    Ez így értelmetlen.

    Nem, én arról beszéltem, hogy az Asus-tól nem vennék WS lapot, és nagyjából nem is nagyon vesz senki, ebben ők nem rúghatnak labdába! Ettől még kiváló consumer lapokat gyárt, csak ne keverjük a kettőt.

    "mint a Quadronál, ahol az OpenGL optimalizált driver miatt kérnek el egy nullával többet érte, mint az amúgy tökazonos Geforce-ért"

    Khm, valóban, nagyobbrészt szoftveres a + feature a Quadro esetén, de ez teljesen lényegtelen, ha egyszer grafikai munkákban kb. hatszor gyorsabb mint a Geforce! Tök mindegy, mi miatt, a végeredmény számít!
    A HP-nél pedig a stabilitás és főleg, a support az, ami megtolja az árat! Ezt nem érted. Hiába olcsóbb az Asus, ha szar a driver, ha hiányoznak feature-k, és ha a support kimerül abban, hogy vigyem vissza a lapot ahol vettem, majd cserélik egyszer, valamikor. Egy cégnél erre nincs idő!!! Azért veszünk brand gépet, mert ha baj van, jön a csávó és 2 órán belül már vagy meg van javítva, vagy ki van cserélve és már dolgozik az új gép! Látom, nem a versenyszférában dolgozol, ha nem érted ennek jelentőségét!

    A többi gyerekes butaságodba nem szeretnék belemenni.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Dr. Akula #54 üzenetére

    "Nem ez volt benne a lényeg, hanem hogy ua. a hardver, az árkülönbség meg vagy 10x-es."

    De, ez volt a lényeg, mert képtelen vagy megérteni, hogy irreleváns az azonos hardver, ha egyszer a többlet pénzért valós többlet teljesítményt és többlet szolgáltatást kapok! A Geforce-on mondjuk 2óra egy render, a Quadron meg 1,5. Az idő pénz, és ez nagyon sok időt spórol, ezért kerül ennyibe, de vissza is hozza az árát hamar!
    Vagy tegyük fel, azonos egy Asus meg egy OEM hardver, de hiába, ha egyszer csak a brand géphez van olyan support, amit az Asus nem tud adni. Ha nekem van egy hatéridős melóm amivel keresek 5milliót, de 200k a kötbér minden megkezdett nap csúszás után, akkor pont leszarom, hogy az Asus mennyire csilivili RGB akármi, ha egyszer csak a HP ad olyan supportot, hogy baj esetén azonnal cseréli akár a komplett gépet is, így nem fogok bukni egy centet se!
    Egyszerűen képtelen vagy céges fejjel gondolkodni, ami nem baj, csak akkor ne égesd itt magad tovább, hanem mond azt, hogy nem értesz ehhez és kész!

    "csak szervíz legyen ami tákolgatja a fostalicskát... :W"

    Beragadtál mint egy play gomb! Hányszor írjam még le, hogy grafikai munkákra használt, kemény terhelésnek kitett HP gépeink 0/24-ben mennek, hiba nélkül? Soha életedben nem dolgoztál WS-en, de fostalicskázol itt. Persze ha Te HIT alapon működsz, és momentán abban akarsz hinni mindenáron, hogy a brand gépek szarok, akkor azzal sajnos nem tudok mit kezdeni, én csak tényekkel tudok dolgozni.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Vesa #59 üzenetére

    Kis adalék: A gép amiről most írok, egy 10éves HP Z600 (Dual Xeon X5675, 12mag/24szál, 48GB ECC Ram), korábban a cégnél ment 0-24h, az új gépek beszerzésekor selejteztük pár éve, én meg elhoztam haza. Itt persze már nem megy 0/24, de dolgozom rajta itthon is. Semmi baja! Tehát mégegyszer: 10éves, szarrá hajtott darab! Mekkora egy fostalicska tényleg! :)

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Dr. Akula #61 üzenetére

    ""OEM hardver jobb minőségű mint a DIY" mese volt a vita tárgya"

    Te valóban ezzel vitázol, önmagaddal, mert itt nem ez volt a téma, hanem az, hogy miben jobb egy brand gép egy Asus alaplapnál. A brand gép esetén egy komplex szolgáltatásról _IS_ beszélünk, hiába nem akarsz erről tudomást venni és az árba ez természetesen bele van építve. Egyebekben, ha már képtelen vagy tágabb keretek között gondolkodni, akkor is igen, a brand hardver minőségibb mert eleve 0/24-re tervezik amit bírnia kell minimum 5 évig, erre vállal garanciát a gyártó, szemben az Asuskáddal, akik a garanciában is kihangsúlyozzák, hogy csak "normál körülmények között", és "normál használt mellett" vállal garanciát, ami napi 8órát jelent, otthoni felhasználás mellett, nem pedig nagyvállalati terhelésen és környezetben!

    "Ez még mindig nem a minőség mértékegysége."

    Aha, bizonyára azért basz*k gariztatni a Geforce-okat bármelyik gyártó, aki bányászaton kapja a felhasználót (és ahol hullanak is ezek a kártyák mint a legyek)! Ezzel szemben egy Quadro-nál alap a 0/24-es teljes terheléses üzem, ahogy a Tesla kártyáknál is, a garancia pedig természetesen erre is vonatkozik!

    "Lehet, de aki dolgozik rajta, az hozzám fordul ha valami baj van vele"

    Akkor nem brand WS-en dolgozik, mert azokat nem egy garázs szerelőnél szokás javíttatni...Ugyebár pont erreől beszélünk itt folyamatosan, hogy a supportot egy ilyen komoly gépnél nem Józsi a hegyről kontárkodja össze egy garázsban!

    "amit látványosan megcáfoltam nektek."

    Aha, hol is? Tehát ha egy fórumon hablatyolsz valamit, az számodra egzakt bizonyíték? Esetleg ha belinkelnél egy hiteles tanulmányt a brand vs. consumer gépek azonos terhelésen és azonos üzemi körülmények közötti felhasználásának hibaarányairól, és abban hiteles módon bizonyítottan az állna, hogy egy brand gép jelentősen többször adja meg magát adott időkeret alatt, mint egy consumer, akkor beszélhetnénk itt egyértelmű és látványos cáfolatról. Az, hogy Te láttál életeben 2db brand gépet amit eleve vallásosan utálsz, majd ebből levezetve beböfögöd ide, hogy fostalicska mindegyik, az nem cáfolat, hanem egy jókora nevetség tárgya!

    "láttál egy doboz HP márkanévvel, eddig még nem kellett szervízbe vinni, ettől azt hiszed hogy akkor már soha nem is fog kelleni, kibír egy atomtámadást is."

    Kérlek idézd ahol azt írtam, "soha nem fog kelleni szervízbe vinni és kibír egy atomtámadást is"! Én pusztán a légből kapott vádjaidra leírtam a saját tapasztalatomat, amit a tizenX éves grafikusi munkám során ezekkel a gépekkel nap-mint-nap tapasztaltam! Persze nem te vagy az egyetlen, aki képtelen szöveget értelmezni, cserébe kiváló érzékkel gyártasz egy saját magad által fiktív módon tovább haluzott, nem létező verziót, amire aztán válaszolsz is...tkp. magadnak...

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Dr. Akula #63 üzenetére

    Sánta kutya nincs, csak szimplán nem tudsz olvasni! A #24-ben azt írtam, WS lapot soha nem vennék Asustól, később pedig világosan kifejtettem, hogy miért! Sajnálom, ha még mindig képtelen vagy felfogni, ezzel nem tudok mit kezdeni.

    Sajnos továbbra is egy eleve bizonyítatlan fikcióra építkezel -meghibásodnak a fostalicska brand gépek-, majd erre a légből kapott hülyeségedre reagálsz. Tehát minden ezzel kapcsolatos agymenésed értelmetlen, egészen addig, amíg nem biznyítod be, hogy az állításodnak van bármilyen mérhető és hitelesen igazolható alapja! Linket kérek egy tanulmányhoz, teszthez, statisztikához, méréshez ami igazolja az állításaidat! Enélkül kb. annyira tudlak komolyan vanni, mint egy lapos Föld hívőt!

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák