Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Vesa #62 üzenetére

    Én? :D Hát ki magyarázott "elpusztíthatatlan brand gépek"-ről? Véletlenül se te? A #24-et talán én írtam? :D A sánta kutyát később érik utol...

    "A brand gép esetén egy komplex szolgáltatásról _IS_ beszélünk"
    Te lehet, de mi köze a szervíznek az elpusztíthatatlansághoz? Ha beszarik, akkor "nem láttuk", mert jön a szervíz, és már meg se történt? :D Ennyi erővel a legutolsó Vargáné és Tsa táp is elpusztíthatatlan, mert mindig vehetsz helyette újat...

    "igen, a brand hardver minőségibb mert eleve 0/24-re tervezik amit bírnia kell minimum 5 évig, erre vállal garanciát a gyártó, szemben az Asuskáddal, akik a garanciában is kihangsúlyozzák, hogy csak "normál körülmények között", és "normál használt mellett" vállal garanciát, ami napi 8órát jelent, otthoni felhasználás mellett, nem pedig nagyvállalati terhelésen és környezetben!"
    Na pont ezt az álomvilágot cáfoltam meg neked. Erre jöttél azzal hogy nem baj ha beszarik, jön a szervíz és megjavítja, ettől lesz "elpusztíthatatlan". Lehet hogy nálad ettől, de a magyar értelmező kéziszótárban meg attól hogy NEM szarik be. Na ezt NEM tudja az OEM hardver se. Különben nem kéne sose hívni a szervizest. Márpedig kell, gyakran többször is mint egy ASUS-nál. A "0/24-re tervezik amit bírnia kell minimum 5 évig" csak marketingrizsa, amit te beszoptál. A probléma csak az hogy olyan embernek próbálod beadni a rizsádat, aki ezzel foglalkozik.

    Quadro vs Geforce: Semmivel se minőségibb a Quadro, nem is lehetne, mert ugyanaz a hardver. A különbség csak az hogy a Geforcet szinte gyárilag tuningolják, mert a vásárlói körnek az kell, a Quadro órajeleit meg visszanyesik biztonságos határok közé. Ha leveszed a lábad a padlógázról, akkor a kocsid is tovább fog élni, pedig nem változott semmi. Nem a legújabb, de attól még releváns: [link] Nézd csak meg milyen fogyasztási keretek vannak ezeknek megadva! És mennyivel megy egy játékos Geforce? Már az OEM-ek által igényelt _maximális_ 250W-ot is rég magunk mögött hagytuk. Ennyi a "nagy trükk", nem a jobb minőség. De persze aki csak a marketingosztályról tájékozódik, az benyalja rendesen.

    "Akkor nem brand WS-en dolgozik, mert azokat nem egy garázs szerelőnél szokás javíttatni"
    És a szervizet ki hívja, a felhasználó?

    "Tehát ha egy fórumon hablatyolsz valamit, az számodra egzakt bizonyíték?"
    Kérdezzük meg tőled, ezt pont te csinálod!

    "Esetleg ha belinkelnél egy hiteles tanulmányt a brand vs. consumer gépek azonos terhelésen és azonos üzemi körülmények közötti felhasználásának hibaarányairól"
    Majd te elszórakozol ezzel a saját szabadidődben. Mint előbb láttuk a Quadro vs Geforce témában, eleve NEM azonos körülmények között üzemelnek. Majd te leakasztasz a polcról pár Quadrot, biztosan van nálad néhány a fiókban, feltuningolod Geforce fogyasztásúra, és összehasonlítod. Alapból azonos feltételekkel nem is tudnak menni. Az viszont hogy OEM cuccból mennyi szarik be, egyszerű tapasztalat, ami azoknak van meg akik ezzel foglalkoznak, és simán csak számolják hogy X típusból már megint a hanyadikat kell visszaküldeni gariban. Ezt ilyen egyszeri júzerek mint te nem tudják megtenni, mert nincs statisztika a kezükben.

    "Te láttál életeben 2db brand gépet amit eleve vallásosan utálsz"
    A vallásos tévhit csak nálad játszik szerepet, te vagy az aki lenézi a nem OEM cuccokat. Én simán csak nem hallgatom el hogy az OEM is ugyanúgy beszarik, néha gyakrabban is. Ezt tényközlésnek hívják.

    "tizenX éves grafikusi munkám során"
    Tehát csak 1 db gép előtt ücsörögsz egész nap, még a saját bevallásod szerint sincs rálátásod semmilyen statisztikára meghibásodások terén, és erre osztod itt az észt? LOL!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák