Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Vesa #24 üzenetére

    "elpusztíthatatlan brand gépek"

    Ezek mik lennének? Mert a Dell, Lenovo, HP és a többi se jobb 1 fokkal se.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Vesa #34 üzenetére

    Nekem is volt olyan Gericom laptopom ami sose szart be, de a netet elnézve ezzel én voltam az egyedüli kivétel. Ebből nem lehet általánosítani. A Dellnél konkrét sorozatokra jellemző típushibák (is) vannak (gondolom a többi gyártónál is, csak mást nagyon nem vesznek itt cégek). Persze nem mindegyiknél, meg a gariban a hibásat is cserélik, jó esetben nem egy másik hibásra. Az OEM egyetlen előnye hogy gariban többmindent be tud nyelni, kevésbé jellemző rá a magyaros cigánykodás ("nem hibás ez", "nálunk teljesen jól működik" felkiáltásokkal adják vissza a szart, hogy másnap megint az asztalt verhesd a szervízben), főleg business classnál. Persze néha igen, jópár HP nyomtatót kaptunk már visszza "megjavítva", amihez hozzá se nyúltak, megjárta 10x a szervízt, aztán meguntuk visszaküldeni, hát ilyen "ügyintézés" is van.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Vesa #47 üzenetére

    Ismerem a jól dokumentált OEM hardvereket, egyszer kellett keresnem Compaqhoz hálókártya drivert, a Google sem ismerte a gyártóját... De nem is attól lesz jobb a hardver hogy leírják hogy ez bizony csak ennyit tud, hanem attól hogy többet tud. 4 fázis helyett 8 fázisú VRM, pl.Te komolyan azt hiszed hogy az OEM cuccokba mindent aranyból és platinából építenek, míg a rendes gyártók meg csak a szart adják drágábban? Egy OEM-nek nem kell megküzdenie a vásárlóért, egy ASUS-nak, MSI-nek, Gigabytenak igen. Ott nem elég annyi a pénztárca megnyitásához hogy 1 db alaplap. OEM-ben meg eszed, nem eszed, ezt kapod.

    "évek óta még egy sem ment tönkre, pedig grafikázunk/videózunk rajtuk 0-24 és nyúzva vannak rendesen"
    Ez az ALAP, minden más gyártónál is.

    "itt olyan izzasztáson mennek át a gépek, hogy ha valami szar lenne, az itt 2 hét után atomjaira hollana szét"
    Ez bármelyik game pc-re is igaz.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Vesa #49 üzenetére

    LOL. Nézzük mondjuk az én alaplapomat, és hasonlítsuk egy akármelyik OEM-hez.

    - Hány M.2 SSD fér bele? Nálam van 2 az alaplapon +2-nek külön slot, amihez méretes hűtés is jár, a throttlingolás elkerülésére/mérséklésére. OEM deszkán? Hűtés az biztos nincs, de egyáltalán van 1-nél több foglalat?
    - Milyen a chipset és a proci VRM hűtése? Már ha van neki (mármint az OEM-nek).
    - És ha már VRM, hány fázisú? Egyáltalán az orrodra kötik, ha már olyan jól le vannak dokumentálva, hogy egy ASUS szintű deszka ehhez képest smafu?
    - PCIE slot merevítés? Nem mintha túl sok slotot törtem volna le alaplapról, de valószínűleg nem a fölösleges fémhulladék eltűntetésére találták ezt ki.
    - Bővítőslotok? Hány PCIE slotot kapsz egy OEM deszkán? És hány SATA-t? Irodai gépekben szokott lenni 2, HDD + ODD, ha vinyóval jött a cucc, de rakok bele SSD-t, a HDD-t meg meghagynám tárolásra, akkor le kell húznom az ODD-ről a kábelt. Nem mintha ma már nagyon hiányozna az az ODD, de akkor is. Egy ASUS deszkán alapból van 6-10, nem kell huzigálni semmit, még marad is üresen.
    - USB? Hány darabot ad egy OEM? És milyet? Type C-t még a legújabbakon se láttam. Meg a 3.0 már jónak számít, mi már a 3.1-nél tartunk (valódi, tehát Gen2).
    - Thunderbolt? Szerintem ezt nyugodtan át is ugorhatjuk. :D
    - Dupla LAN? Jó, melóhelyen általában 1 hálózaton lóg 1 gép, de azért érzed hogy ez már csak szög az OEM koporsójában.

    Szóval mi az amivel egy OEM alaplap fel tudja venni a versenyt? Semmi. Nem is erre találták ki. Hanem arra hogy a _minimumot_ nyújtsa, ami még pont elég az adott konfiguráció kiszolgálására, és lehetőleg minél olcsóbb legyen. Tervezéséből adódóan se lehet ellenfél.

    "nem garasoskodó Gamer Józsi a hegyről"
    Csak úgy szólok hogy egy ilyen ASUS deszka többe kerül mint egy teljes belépő szintű irodai OEM gép...

    "Gamer józsinak maximum egy rossz napja van ha bedöglik az Asus alaplapja, netán még anyázik egy jót amikor 3 hét alatt sem cserélik ki neki, de ennél tübb nem múlik rajta."
    És amikor Fillér Pista céges ügyintéző már 4.-szer viszi vissza a szervízbe a márkás OEM cuccot hogy még mindig nincs megjavítva, de 5.-szörre is ugyanúgy kapja vissza, akkor mi van? Az ellen nem véd. :D

    "Több ezer alaplapot meg olyantól fog venni egy cég, akinek sokéves tapasztalata és megfelelő referenciája/portfóliója van egy adott szegmensben."
    Inkább attól amelyik a legolcsóbb dzsunka. Nagy tételben 2 cent árkülönbséggel sokat lehet spórolni. A megspórolt milliókat el tudják osztani maguk között a managerek is. Elég csak az Intelre gondolni, ami mekkora fillérbaszást képes rendezni pár Ft spóroláson forrasztás helyett hőszigetelő trutyi felhasználásával a procikupakok alatt. És ne hidd azt hogy az OEM-ek külön forrasztott kupakosat kapnak...

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Vesa #51 üzenetére

    Egyrészt nem csak WS-ről volt szó, hanem OEM-ről, amibe ez is beletartozik, sőt, eladásokat tekintve leginkább ez. Másrészt te fikáztad le a DIY gépeket, hogy azok olcsójánosok, erre volt a példám hogy hát nem éppen. Én Dell Precisiont látok sokat, az a Dell workstation-e, hát belülről semmivel nem minőségibb az Optiplexnél, csak nagyobb. Ebben az árat a "workstation" név nyomja meg, mint a Quadronál, ahol az OpenGL optimalizált driver miatt kérnek el egy nullával többet érte, mint az amúgy tökazonos Geforce-ért.

    "Igazából azt látom, hogy soha életedben nem láttál még közelről komoly brand WS gépet"
    Igazából azt látom hogy te csak a flémeléshez értesz. Most akkor "az én apukám erősebb" alapon hozzam be a szervereket is amivel dolgozom, az aduászként üti a workstationt? :D

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Vesa #53 üzenetére

    Nem belépőszintű, de szerinted ez is az OEM-ek alatt van. Szerintem meg nagyon nem. Ha egy Dell Optiplex alaplapot kéne keresni, ahhoz valszeg a legkarcsúbb ASUS deszka is túl jó lenne, valahol inkáb a Tomato-Acorp szinten kéne nézegetni. Hihetetlenül minimál egy OEM deszka.

    Azt nemtom hogy az ASUS árul-e workstation deszkát. Ami náluk WS néven fut, az csak annyit jelent hogy minden slotja x16, ami aztán rá van muxolva a CPU-ból kijövő 16 (asztali) vagy 28-44 (HEDT) sávra.

    "hatszor gyorsabb mint a Geforce! Tök mindegy, mi miatt, a végeredmény számít!"
    Nem ez volt benne a lényeg, hanem hogy ua. a hardver, az árkülönbség meg vagy 10x-es. OEM WS alaplapok esetén is az ár nagy részét ugyanúgy az "épp ennyit volt kedvünk elkérni érte" teszi ki, nem a számlával igazolható drágább alkatrészek felhasználása. Egyszerűen csak megtehetik, mert nincs konkurrencia. Nem tudsz egy Dell vagy Fujitsu alaplapot betenni egy HP házba, nem kell attól félniük hogy van jobb, van másik. Így aztán árat engedni se.

    "és ha a support kimerül abban, hogy vigyem vissza a lapot ahol vettem, majd cserélik egyszer, valamikor. Egy cégnél erre nincs idő!!!"
    Ez megint nem az alaplap minőségi jellemzője, hanem a szervízé.

    "Azért veszünk brand gépet, mert ha baj van, jön a csávó és 2 órán belül már vagy meg van javítva, vagy ki van cserélve és már dolgozik az új gép!"
    Ez is, meg másrészt azért is, mert melóhelyen szarunk bele hogy jó gépen dolgoznak-e a kollégák vagy nem, úgysem tudják értékelni hogy mondjuk japán elektrolit kondik vannak az alapolapon, nem kínai kifolyós, szerelni se szeretünk, ha már lehet egybe kérni, akkor hozzák egybe, szarakodjon más az összekalapálással, nekem csak össze kelljen dugni a monitorral és kész. :) De otthonra magunknak nem vennénk ilyen gépet, mert magunknak azért már minőségit választunk. :)

  • Vesa

    veterán

    válasz Vesa #59 üzenetére

    Kis adalék: A gép amiről most írok, egy 10éves HP Z600 (Dual Xeon X5675, 12mag/24szál, 48GB ECC Ram), korábban a cégnél ment 0-24h, az új gépek beszerzésekor selejteztük pár éve, én meg elhoztam haza. Itt persze már nem megy 0/24, de dolgozom rajta itthon is. Semmi baja! Tehát mégegyszer: 10éves, szarrá hajtott darab! Mekkora egy fostalicska tényleg! :)

    A tudomány a valóság költészete!

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Vesa #59 üzenetére

    Mivel az "OEM hardver jobb minőségű mint a DIY" mese volt a vita tárgya, ezért igenis az a lényeg hogy ugyanaz a hardver jobb-e OEM cimkével ellátva, 10x annyi pénzért, mint DIY márkanév alatt.

    "A Geforce-on mondjuk 2óra egy render, a Quadron meg 1,5."
    Ez még mindig nem a minőség mértékegysége. Úgy látom fogalmi zavaraid vannak, nem érted a minőség szó jelentését. Mielőtt folytatnád a vitát, kérlek nézz utána!

    "Soha életedben nem dolgoztál WS-en, de fostalicskázol itt."
    Lehet, de aki dolgozik rajta, az hozzám fordul ha valami baj van vele. Talán ezért is ismerem nálad sokkal jobban a helyzetet, ezen még nem gondolkoztál el?

    "Persze ha Te HIT alapon működsz, és momentán abban akarsz hinni mindenáron, hogy a brand gépek szarok, akkor azzal sajnos nem tudok mit kezdeni"
    Ne terelj, ne terelj már megint! Pont a fordítottja volt az alapfelállás, amit látványosan megcáfoltam nektek. Hit alapon te működsz, láttál egy doboz HP márkanévvel, eddig még nem kellett szervízbe vinni, ettől azt hiszed hogy akkor már soha nem is fog kelleni, kibír egy atomtámadást is.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Vesa #62 üzenetére

    Én? :D Hát ki magyarázott "elpusztíthatatlan brand gépek"-ről? Véletlenül se te? A #24-et talán én írtam? :D A sánta kutyát később érik utol...

    "A brand gép esetén egy komplex szolgáltatásról _IS_ beszélünk"
    Te lehet, de mi köze a szervíznek az elpusztíthatatlansághoz? Ha beszarik, akkor "nem láttuk", mert jön a szervíz, és már meg se történt? :D Ennyi erővel a legutolsó Vargáné és Tsa táp is elpusztíthatatlan, mert mindig vehetsz helyette újat...

    "igen, a brand hardver minőségibb mert eleve 0/24-re tervezik amit bírnia kell minimum 5 évig, erre vállal garanciát a gyártó, szemben az Asuskáddal, akik a garanciában is kihangsúlyozzák, hogy csak "normál körülmények között", és "normál használt mellett" vállal garanciát, ami napi 8órát jelent, otthoni felhasználás mellett, nem pedig nagyvállalati terhelésen és környezetben!"
    Na pont ezt az álomvilágot cáfoltam meg neked. Erre jöttél azzal hogy nem baj ha beszarik, jön a szervíz és megjavítja, ettől lesz "elpusztíthatatlan". Lehet hogy nálad ettől, de a magyar értelmező kéziszótárban meg attól hogy NEM szarik be. Na ezt NEM tudja az OEM hardver se. Különben nem kéne sose hívni a szervizest. Márpedig kell, gyakran többször is mint egy ASUS-nál. A "0/24-re tervezik amit bírnia kell minimum 5 évig" csak marketingrizsa, amit te beszoptál. A probléma csak az hogy olyan embernek próbálod beadni a rizsádat, aki ezzel foglalkozik.

    Quadro vs Geforce: Semmivel se minőségibb a Quadro, nem is lehetne, mert ugyanaz a hardver. A különbség csak az hogy a Geforcet szinte gyárilag tuningolják, mert a vásárlói körnek az kell, a Quadro órajeleit meg visszanyesik biztonságos határok közé. Ha leveszed a lábad a padlógázról, akkor a kocsid is tovább fog élni, pedig nem változott semmi. Nem a legújabb, de attól még releváns: [link] Nézd csak meg milyen fogyasztási keretek vannak ezeknek megadva! És mennyivel megy egy játékos Geforce? Már az OEM-ek által igényelt _maximális_ 250W-ot is rég magunk mögött hagytuk. Ennyi a "nagy trükk", nem a jobb minőség. De persze aki csak a marketingosztályról tájékozódik, az benyalja rendesen.

    "Akkor nem brand WS-en dolgozik, mert azokat nem egy garázs szerelőnél szokás javíttatni"
    És a szervizet ki hívja, a felhasználó?

    "Tehát ha egy fórumon hablatyolsz valamit, az számodra egzakt bizonyíték?"
    Kérdezzük meg tőled, ezt pont te csinálod!

    "Esetleg ha belinkelnél egy hiteles tanulmányt a brand vs. consumer gépek azonos terhelésen és azonos üzemi körülmények közötti felhasználásának hibaarányairól"
    Majd te elszórakozol ezzel a saját szabadidődben. Mint előbb láttuk a Quadro vs Geforce témában, eleve NEM azonos körülmények között üzemelnek. Majd te leakasztasz a polcról pár Quadrot, biztosan van nálad néhány a fiókban, feltuningolod Geforce fogyasztásúra, és összehasonlítod. Alapból azonos feltételekkel nem is tudnak menni. Az viszont hogy OEM cuccból mennyi szarik be, egyszerű tapasztalat, ami azoknak van meg akik ezzel foglalkoznak, és simán csak számolják hogy X típusból már megint a hanyadikat kell visszaküldeni gariban. Ezt ilyen egyszeri júzerek mint te nem tudják megtenni, mert nincs statisztika a kezükben.

    "Te láttál életeben 2db brand gépet amit eleve vallásosan utálsz"
    A vallásos tévhit csak nálad játszik szerepet, te vagy az aki lenézi a nem OEM cuccokat. Én simán csak nem hallgatom el hogy az OEM is ugyanúgy beszarik, néha gyakrabban is. Ezt tényközlésnek hívják.

    "tizenX éves grafikusi munkám során"
    Tehát csak 1 db gép előtt ücsörögsz egész nap, még a saját bevallásod szerint sincs rálátásod semmilyen statisztikára meghibásodások terén, és erre osztod itt az észt? LOL!

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Vesa #64 üzenetére

    Az hogy te nem tudsz róla, az csak a hozzáértésedet minősíti, nem a tény lesz tőle fikció.

    "Linket kérek egy tanulmányhoz, teszthez, statisztikához, méréshez ami igazolja az állításaidat!"
    Én is a tiedhez!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák