Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nimrod

    addikt

    Egen, ez most egy új trükknek tűnik. :(((
    Én a Klinikáknál botlottam ilyenbe, szintén nem idén nyáron barnult nőnemű emberke odalép és kérdi az időt. Mondom nincs órám (ami tény, mobilon meg csak akkor szoktam megnézni, ha legalább látásból ismerem az illetőt), erre közölte, hogy szerinte nem is akarom megmondani, majd sarkon és el.
    Aztán jutott eszembe, hogy egy méterre van a metró, ahol ha nincs 3 óra akkor egy sem... :U

    Amit érdemes egyébként megfontolni ezzel kapcsolatban.
    Mobil nem, esetleg karóra, mert azt nem szokták annyira lopni.
    Érdemes mindig nagyjából tudni az időt ami egyáltalán nem nehéz, Pesten két méterenként van valahol köztéri óra. Ráadásul ha valaki az idő felől érdeklődik, akkor nem fog megsértődni, ha nem másodpercre pontosan adjuk a tudtára.
    Ami még fontos szempont az a telefon.
    Elég ha csak használod az utcán és kifigyelnek, onnantól kész, vége. Ha akarják meg fogják szerezni, semmit nem tudsz ellene tenni. Illetve mégis, megelőzni. Döntsd el, hogy megéri-e a méregdrága divattelefon ezen az áron.
    Ezért vannak ott a középkategóriás telefonok, kevésbé lopják és ha mégis, anyagilag nem fog annyira fájni.
    A sim kártyát meg néha érdemes otthon lementeni, érthető okokból.

    Egyébként hozzáteszem, mindegy milyen nemhez, fajhoz, felekezethez, stb. tartozik az, aki megkárosít (vagy legalábbis próbál). Találkoztam én már hajnali órákban is kihalt utcán az idő felől jószándékkal érdeklődő szintén nem idén nyáron barnult társunkkal, szóval az előítéleteket lehet is félretenni.

Új hozzászólás Aktív témák