Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ubyegon2 #17 üzenetére

    Szia,
    szerintem csak akkor sértődök meg ha kimondottan okot adnak rá, lásd előző kollégával a kultúrált eszmecserét.
    Picit sem került közelebb a nézőpontunk a másikéhoz, és ez minden fröcsögés nélkül zajlott.

    "az alapokat nem ugrottad volna át, hogy mi a fene is ez a Linux, miért jött létre"
    De tudom, de akkor ki, mikor, miért csinált belőke desktop rendszert? És ez még mindig ok. de miért mindjárt 5 tucatot?

    "Igazad van, maximálisan egyet kell értenem veled! Nem 156 féle Android van. Csak az én készülékemre sokkal több készült a majd 2 év alatt, mióta megvan!"

    Az lehet (én is custom romot használok de mintha lenne egy alap, a Google féle aosp. Aminek a fő elemeit és a csapásirányt be kell tartani a gyártóknak és a rom főzőknek is.
    A verzióváltásokat és a verziófrissítéseket ne keverjük bele, a Cupcake meg a Pie is Android, a Barbara és a Tessa is Linux Mint.
    Attól mert van 10000 custom rom, az alap ugyanaz.
    Az én Resurrection Remix Nougat romom is a 7-es Android verzión alapul. Csak csináltak rá egy másik asztali környezetet, linuxos hasonlattal élve. De Android alapokon, nem Ubi, nem Arch, nem Debian, nem Knoppix lett belőle, stb. hanem Android alapokon.

    A Windows az nt vonal bevezétes óta, több mint 20 éve, összesen 1 olyan változáson ment át amikor nem lehetett tovább migrálni a régi rendszert. Ezenkívül volt 2 "fork", a CE és a Mobile.
    Mac vonalhoz síkhülye vagyok de ott sem volt soha átláthatatlan káosz a rendszerek dzsungelében.

    A nagyközönségnek szánt rendszerekről beszélek. A desktop és a mobil szegmensről.
    Nagyon jól tudom hogy az oldalhajtásokból mennyi hasznos dolog lett de ezek a nagyközönséget nem érdeklik (routerek, szerverek, dvr-nvr szegmens, boxok stb).
    Valamint lett belőle egy, a legsikeresebb oldalhajtás, az Android. De miért, ezt is elmondtam többször mert áll mögötte valaki, akinek igaz hogy anyagi érdeke fűződik hozzá de szépen összefogja és egy kézben tartja.

Új hozzászólás Aktív témák