Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ityam

    senior tag

    válasz Dave™ #145 üzenetére

    Ezért raktam idézőjelbe az odamegy szót, mert persze hogy nem megy oda.
    Egyébként függetlenül hogy devizaszámláról utalja vagy hogy mikor kerül átváltásra a pénz. A részvénynek 1 ára van. És az az egy ár van átváltva aktuális árfolyamon forintra a forintos alapnál és euróra az eurós alapnál.aztán ezeket alapján határozzák meg a befektetési egységet aktuális eladási árfolyamát.
    Már pedig ha így van akkor mindegy hogy erősödött vagy gyengült a forint mert úgy fogja meghatározni az alapkezelő az árfolyamot hogy az eladási árfolyam és a befektetési egységek darabszáma az úgyanazt a nettó eszközértéket adja mind az eurósnál mind a forintosnál.
    Persze végig azt feltételeztük hogy ugyanazok a részvények vannak mind az eurós mind a forintos részvényalapban. Ha nem egyszerre indultak az alapok akkor lehet hogy más van bennük mert éppen a más időpontban úgy gondolták hogy mást érdemes belerakni a portfólióba.Tehát ténylegesen ezért nem biztos hogy megjelenik az árfolyamokonamiről beszélünk de attól még ha így van akkor nincs értelme a deviza alapú megtakinak.

  • David75

    őstag

    válasz Dave™ #145 üzenetére

    Természetesen mint minden unit linked a multidevezás se szent grál. Viszont aki ért hozzá és/vagy szerencséje van az többet nyerhet. Persze többet is veszíthet, de ez szerintem magától értetödö. Az meg hogy mennyit lehet veszíteni forex-en egy más történet. Én napi szinten kereskedek és veszítek én is rajta eleget most épp olyan 20%-ba vagyok de voltam már 50% minuszban is. Mindennél nehezebb a reklámokat ne is mond, borzalmas. Évek kellenek hogy bele jöjjön az ember. Én se vagyok benne profi söt.. Pedig már több mint egy éve csinálom.

    iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

Új hozzászólás Aktív témák