Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meteorhead

    aktív tag

    Ez nagyon szép és jó, de mikor fognak odáig eljutni, hogy rájöjjenek: általában a szerver piac szolgáltatások felére egyáltalán nincs szükség? Mi van, ha nem munkaállomásba, hanem rack-be szeretnék rakni pofátlan mennyiségű GPU-t? Nem kell a CAD hitelesítés, nem kell ECC, nem kell profi support… Szerintem nem vagyok ezzel egyedül. Igen, teljesítményben szeretnék egy munkaállomás fölé lőni, de nem kell a rengeteg maszlag. IPMI hasznos, de lehet nélküle létezni.

    Azt már tudjuk, hogy ha GPU-ra kerül a sor, akkor Nvidia ugye nem is olyan rég tiltotta meg a GTX-ek adatközpontokba való telepítését. A tiltás helyett én inkább meglovagoltam volna a helyzetet. Inkább kiadtam volna, hogy ilyen felhasználásra egyedül a gyártótól lehet venni kártyát (ahogy Teslából sincs Asus vagy Gigabyte) és csináltam volna a Tesláknál olcsóbb anyagokból kártyát, de nem belesüppedve a konzúmer árversenybe és túlságosan gagyi cuccokat rakni a kártyára, cserébe viszont passzív hűtésű bordát tennék. Mindezt lehetne árulni a gamer kártyák másfél-kétszereséért és nem a tízszereséért, mint a mostani Teslákat, és a gamer kártyákhoz képest sokkal nagyobb haszonkulccsal lehetne dolgozni.

Új hozzászólás Aktív témák