Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz Joci10 #12 üzenetére

    Na, már nem tudom szerkeszteni, így még egy kis kiegészítés. A fentiek után mondta azt is, hogy az internet irányítását az USA-nak meg kell szereznie, mert csak az lehet szabad, ha ők felügyelik (ja, mint az NSA botránynál, a wikileaks adatoknál).
    Mint ahogy Orbán is megígérte, hogy megvédik a nyugdíjakat, meg lesz egyéni számla, meg örökölhetőség, meg ... Hát jól meg is védték ... mire én nyugdíjba megyek (ha elérem azt a kort, amit azóta folyamatosan emelnek), lehet, már nem is lesz belőle nyugdíj. Még szerencse, hogy nekem még a manyup-os tagságom megvan, így a pénzem is. De ez is messzire mutat a hírbeli témától. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Béééla

    őstag

    válasz Joci10 #12 üzenetére

    Én keressem meg Trump minden nagy hangon beígért dolgát, amit azóta már törölt a honlapjáról/FB-járól/.... is?
    Ha meglebegtetsz egy igenis súlyos mondatot, illik alátámasztani. :)

    az internet valóban a szabadság oázisává vált, de ez hamarosan megváltozhat
    Emellett feladatunk az is, hogy felkészítsük a webet egy esetleges szigorúbb korlátozásra.
    Ennek azért többféle értelmezése is lehet annak fényében, hogy helyenként (Törökország, Irán, Oroszország, de ne felejtsük el Kínát se) akár teljes elvágást is jelenthet, de más-más okokból: média korlátozása puccs alatt (amikor Irakba bementek a katonák, a civil GPS-t lekapcsolták az amcsik, csak hogy kontextusba helyezzem), országos intranet internet helyett többek között a külső támadások elkerülése érdekében (meg persze az információ korlátozása), konkurencia kizárása vagy csak szimplán teljes kontroll a népesség felett. USA-ban a terrorizmus elleni harc is játszik (propaganda elvágása).
    Nagyon jól hangzik a szólásszabadság páros lábbal sárba tiprása, de vegyük a kuruc.infót, többek között azért nem kapcsolták még le mert USA-hosztolt szerver, és itthon sokaknak nem szálka, hanem gerenda a szemében, annyira hogy a lelövetése nem okoz álmatlan éjszakákat, még akkor sem ha a foggal-körömmel védett szólásszabadságba ütközne a tett. Na ekkor is nagyon jó az a fránya szólásszabadság?

    Az FBI végkövetkeztetése az volt, hogy "Careless but not criminal." Az nagyon nem az amit te értettél. Ha a fagyállós borosgazdát felmentették volna, az se azt jelentette volna hogy nem öntött fagyállót a meggyborba.

    Trump egyik fő mondata volt (meg hogy ezért be kell zárni Hillary-t, amit Ő majd meg is tesz), de mióta elnök lett már nem is érdekli
    Hű, egy politikus kampányfogást követett el, még sose látott ilyet a világ!!! :U

    közben még olyan hírt is találtam, ahol Zuckemberg is fontolgatta, hogy beáll a Trump elleni kampányba a szólásszabadság, és az internet korlátozásának tervei miatt a FB-kal.
    Az a Zuckerberg, akinek a cégje kifejezetten szűrte a híreket?

    A fentiek után mondta azt is, hogy az internet irányítását az USA-nak meg kell szereznie
    Nem kell megszerezni, náluk van. Elveszteni nem akarja.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák