Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz azbest #16 üzenetére

    Pontosan emlékszem mi volt 10 éve, ezt így neten keresztül is kikérem magamnak.
    Valóban nem voltam elég precíz a megfogalmazással, az említett "nagyi" gép 2010 és 2016 között gond nélkül elbírta egyszerre a facebook és 2-3 youtube ablakot lejátszani. Tehát bőven az általad említett eszközök bevezetése után is még bírta erőforrással.
    Azt most hagyjuk hogy a fosbooknak mi a francért kell ennyire komolyan vennie magát hogy a lekerekített kocka már annyival fejlettebb processzort kíván, de youtube-ból már 1 ablak is kikészíti 480p-n, nemhogy magasabb felbontáson.
    Erre azért azt írni hogy az én érdekemben "fejlesztettek" miközben tényleg semmi hatékonyságot nem látok, csak megdizájnolást, azért meredek lenyomni a torkomon, pláne optimalizációnak hívni.
    Ahogy a másik kolléga megjegyezte, a saját erőforrás oldaluk egy szempont lehet, de mellette a felhasználókra is kéne figyelni, mert tényleg semmilyen hasznos feature nem épült be, csak átalakult az erőforrás igény úgy hogy az újabb procik számára sem ad semmi pozitívat.

    Milyen érdekes, direkt applikációk esetén nincs probléma az erőforrás kezeléssel, csak asztali PC esetében, vagy legalábbis böngészővel. Pl LG TV-n a youtube app gond nélkül lejátsza a dolgokat, míg a lecsupaszított chrome böngésző elhasal.

    Tigerclaw, köszi a tippet majd megnézem, hátha nekem is segít.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák