Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz updog #34 üzenetére

    "csak amikor a kamatos kamathoz is sügér nép "megtalálja" az igazi szabadságot amit (tényleg) nem szabályoz senki, és 1-1 tweet sokmilliárd dolláros mozgásokat csinál, ott sok jót nem lehet várni."

    Senki nem mondta, hogy ne lenne mögötte spekuláció. Nem véletlenül zuhant vissza 64000 dollárról most közel 40000 közelébe és követte az összes többi kriptovaluta is.
    Hosszabbtávú tendenciákat kell itt nézni.

    Visszakereshetném 2013 környéki hozzászólásaimat és menőzhetnék, hogy mekkora orákulum vagyok, akkor is ugyanezt mondtam, hogy bármi lehet a kimenetel, de én a növekedésre fogadnék.

    Többször temették már, mikor felfutott egy buborék, ami kipukkant, aztán hosszú ideig oldalzott és megsokszorozta önmagát. Ez a tendencia addig fog folytatódni, amíg valami át nem veszi a helyét.

    A Bitcoin egy lomha mamut, ezt is megmondtuk már korábban. Viszont mivel jelenleg a számítási kapacitás az egyetlen olyan dolog, amit biztosan nem lehet hamisítani, ezért muszáj a Proof of Work. A Proof of Stake-kel már régóta kísérleteznek, egyetlen baj van vele. Mint minden titkosítás alapú dologgal. Egyetlen apró hiba bedöntheti az egészet, ahogy ezt már számos esetben láttuk, csak ha nincs központi mindenhatóság, akkor ott cumi van.

    Bitcoinnál is fejtegették már régen, hogy az 51%-os támadás ellen nem védett, de a kapitalizációt tekintve kevés olyan ostoba ember lenne, aki csak a rombolás öröméért bedöntené. Főleg, hogy azzal ugyanúgy nem érne el semmit.

    Jelenleg jutottunk el odáig, hogy bekerült a mainstreambe, elkezdték az intézményi befektetők zsákolni és a kisember is érdeklődik iránta, hogyan tudna befektetni.

    "meg amúgy is miért sír mindenki, a környezetet úgyis szennyezi Kína is :U"

    Amúgy vágod, hogy a Bitcoinnak mekkora szerepe lehet majd abban, hogy átállunk sokkal zöldebb energiatermelési módokra?
    Elgondolkoztál már azon, ha mondjuk néhány Napnyi energiát képesek lennénk fúziós reaktorokból előállítani az mekkora technológiai lépcsőfok lehetne?
    Először mindig az igény születik meg valamire és utána kezd el dolgozni rajta az emberiség.

    " valaki pár mondatban írja már meg, vagy tegyen már be egy olyan magyarázatot, hogy miért jó most nekünk, hogy egy jelenleg a valóságban használhatatlan technológiára épülő kupac semmit"

    Digitális arany. Ennél jobban nem lehet leírni. Csak még jobb, mert az aranyba wolframmagot raksz és még a szakembert is át tudod verni vele, ha figyelmetlen, ezt meg nem lehet hamisítani.
    Az arany fizikális és ellophatják, ha digitálisan vezeted, akkor kiengeded a kezedből. Ez teljesen digitális és mégis elkobozhatatlan, nem tudja elvenni egy diktatórikus rezsim erőszakkal és nem tudják elinflálni sem, mint a készpénzt.
    Fizetőeszköz meg minden lehet, amit legalább két fél elfogad, a potenciális eladó és a potenciális vevő.
    Ha pedig olyasmit tiltanak be, amire igény van, azzal csak felverik az árakat.
    A kokainhoz nem értek, hogy meddig áll el és milyen módon lehet hosszútávon tárolni, a fű hamar kiszárad, de jelenleg ott tartunk, hogy ha vettél tavaly pár raklapnyi cigarettát, akkor jóval többet kerestél rajta, mint bármilyen csoda állampapíron.
    A kriptopénz viszont azért ezeknél sokkal szofisztikáltabb értéktárolási módszer.
    És nem viszi a pénzt, mint az ingatlan, amikor üresen áll és a befolyó bérleti díjból nem tudod keresztfinanszírozni az amortizációt.

    t72killer: "€urópában is lesz azért sírás-rívás, amikor meglátjuk a görbe másik oldalát."

    Arra gondolsz, hogy visszacsúszik mondjuk 20000 körülre, az kisbüfik szépen lassan veszteséget realizálnak, az intézményi befektetők ülnek rajta, majd néhány év múlva, ha jön az Ebola-24 meg a Malária-26, esetleg víz alá kerül pár olyan ország, mint mondjuk Hollandia, ami azért mégsem hagyható annyira figyelmen kívül, mint Haiti, utána megint jön egy rally és felmegy mondjuk 300 000-ig? Utána leelőzi valami esélyesebb (mondjuk Ethereum), aztán ennek hatására beáll olyan 250 000 körül, majd szépen lassan elkezd kiáramlani belőle a pénz?

    paatrick: "Most így 2021-ben Magyarországon az Európai Unión belül mondd már meg mégis milyen lánc van rajtad ami megkeseríti az életed?"

    Te átaludtad a karantént? Ehhez fogható diktatórikus karhatalmi ámokfutást csak nagyszüleink tapasztaltak meg 56-ban. De talán még akkor is jobban tisztelték az emberek szabadságjogát és ha kiment az utcára és valaki lelőtte, akkor így járt. Most meg nem viselsz maszkot, kijárási tilalom van, nem tartod a barátnőddel a másfél métert, van-e papírod, honnan jössz, hová mész, tartasz-e házibulit, családi összejövetelen nem-e haladja meg a létszám a megengedettet...
    És ez még csak a kezdet. A birka tömeg meg csak tűr, csak tűr, amíg eljön Orwell világa.

    LionW: És észt is osztanál az embereknek az alapjövedelem mellé? Ha van némi társadalomismereted, akkor láthatod, hogy papíron a legszegényebb rétegnek elég sok pénz fut be rendszeresen, az is adózatlanul, feketén. Meg van a másik réteg, akinek tényleg nagyon kevés pénze van, de azért, mert mentálisan sérült és valami bentlakásos intézmény kéne neki, mert teljesen önállótlan és a pénzt sem tudja beosztani vagy felelősséget vállalni önmagáért.

    Meg amit előttem írtak, ha az állam pénzt oszt, akkor azt a piac beárazza. A piaci árakra csak a fogyasztók tömegei tudnak hatással lenni, ha az állam belenyúl, annak sosincs jó vége.

Új hozzászólás Aktív témák