Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ezekiell

    veterán

    válasz Penge_4 #15 üzenetére

    Miért, jelenleg mi is a valódi hasznuk? Nem a blockchain technológiának, a kriptopénzeknek.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • updog

    senior tag

    válasz Penge_4 #15 üzenetére

    Az alapokban amúgy egészen egyetértünk (ha csak nem túltoltad a szarkazmust ami nekem meg nem esett le :D).

    "ahol a nyilvánvaló hátrányok túlmutatnak az előnyök és kizárólag a jól irányzott marketing futtatja fel a dolgot). Mielőtt azt mondanád, hogy a kriptopénzek is utóbbiba sorolhatók, nézz utána jobban."

    Mondjuk ez a klasszik, ha érdekel miért vagyok hülye akkor keressek rá googleban :P ;] Így nem fogom jobban megérteni, hülye vagyok én ehhez ;] :DDD

    #22L4mie csak amikor a kamatos kamathoz is sügér nép "megtalálja" az igazi szabadságot amit (tényleg) nem szabályoz senki, és 1-1 tweet sokmilliárd dolláros mozgásokat csinál, ott sok jót nem lehet várni.

    #25Dißnäëß Nagyon "örülünk" sokan hogy egy innovatív jövő kezdetén vagyunk és majd 50 év múlva milyen k. jó lesz nekünk.

    A normális árú VGA-k úgyis csak a gamereknek hiányoznak, a HDD-k SSD-k 2-4 TB felett úgyis csak a szerverparkok úri mulatságai, meg amúgy is miért sír mindenki, a környezetet úgyis szennyezi Kína is :U

    #30koxx
    Mint ahogy minden ilyen cikk alatt könyörögve kérjük hogy valaki pár mondatban írja már meg, vagy tegyen már be egy olyan magyarázatot, hogy miért jó most nekünk, hogy egy jelenleg a valóságban használhatatlan technológiára épülő kupac semmit milliárd dolláros befektetésként kezelünk egyébként kvázi teljesen szabályozatlanul, komplett piacok széttiprását segítjük vele, és mellékesen az amúgy sem jó állapotban lévő környezetünket tovább terheljük, jelenleg a semmiért.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Penge_4 #72 üzenetére

    BTC -> Fúziós erőmű, ¿cómo, camarada? :F

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Penge_4 #72 üzenetére

    " Most meg nem viselsz maszkot, kijárási tilalom van, nem tartod a barátnőddel a másfél métert, van-e papírod, honnan jössz, hová mész, tartasz-e házibulit, családi összejövetelen nem-e haladja meg a létszám a megengedettet..."

    Mondok durvábbat: megyek nyugiban az autómmal, egyszer csak ott egy lámpa és ha pirosra vált, akkor meg kell állnom. Meg felépítik az autópályákat az ÉN adómból, majd megszabják nekem, hogy melyik irányban melyik oldalon haladhatok. És ha elvétem a lehajtót, akkor nem fordulhatok ám meg csak úgy, mert aljas módon megfigyelnek kamerával és akár letöltendő börtönbüntetést is kaphatok érte. Akadályoznak a szabad mozgásban!
    Ez az alapvető emberi jogaim lábbal tiprása! :W

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Penge_4 #88 üzenetére

    "Az állam szerkezeténél fogva nem lehet jó gazda, mert "korlátlan" pénze van, bármikor tud adót kivetni. Ezt a piaci szereplők szintén tudják, akiket ő bíz meg a kivitelezéssel, ezért nekik is vastagabban fog a ceruza.
    Nézz utána mire mennyi pénz megy el és már önmagában is elszörnyülködhetsz, még hozzá sem kell adnod azt, hogy piaci alapon mennyivel hatékonyabb lenne minden."

    Nézz utána milyen jól működik az USA piaci alapú egészségbiztosítási rendszere. 15000 dollárt számláznak ki "szállásolás" címen azért, hogy valaki fél órát várakozik egy kórteremben a rutinműtét előtt. Egy adag inzulin 300 dollár, ugyanaz a termék (nem a hatóanyag, hanem a konkrét fiola) Mexikóban 1 dollár.

    [ Szerkesztve ]

  • paatrick

    senior tag

    válasz Penge_4 #72 üzenetére

    "Te átaludtad a karantént? Ehhez fogható diktatórikus karhatalmi ámokfutást csak nagyszüleink tapasztaltak meg 56-ban. De talán még akkor is jobban tisztelték az emberek szabadságjogát és ha kiment az utcára és valaki lelőtte, akkor így járt. Most meg nem viselsz maszkot, kijárási tilalom van, nem tartod a barátnőddel a másfél métert, van-e papírod, honnan jössz, hová mész, tartasz-e házibulit, családi összejövetelen nem-e haladja meg a létszám a megengedettet...
    És ez még csak a kezdet. A birka tömeg meg csak tűr, csak tűr, amíg eljön Orwell világa."

    Csak az vélekedik így a jelenlegi helyzetről akit a többi "birka" megvédett. Nekem voltak ismerősök kórházban, legutóbb egy 30 évest engedtek ki 4 hónap után. És olyan is van aki meghalt. Kíváncsi lennék a véleményedre azután hogy anyukád/nagymamád 60-70 évesen elkapja, 1 hét alatt meghal, majd jön valaki és beböfögi hogy: hagyjad mán öreg volt meghalt ennyi, az a lényeg a házibulit tarthassuk. :C

    De én baromira nem a mostani karanténra céloztam a "milyen lánc van rajtad 2021-ben Magyarországon?" kérdéssel. Mert úgy tűnt hogy a posztolót valami banki rendszer/állami szerv csúnyán megbéklyózza és ezért nem tudja élni az életét és ezért kell neki a kriptopiacból profitálni. De erre nem kaptam választ.

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Penge_4 #88 üzenetére

    Gróf Széchenyi István: Hitel. És ezt 1830-ban adta ki, amikor már fél évszázada kiűztük a törököt, épp a reformkor kellős közepén vagyunk, korabeli mértékkel nézve egy békés időszak, 15 évvel a napóleoni háborúk után.

    És nem, a NAV nem teheti rá a kezét csak úgy bármikor a bankban tárolt pénzedre.

    Viszont a föld lapos, a repülőgépek pedig népirtó vegyszereket permeteznek ki csíkokban a fejünk fölött, ez tény. ;]

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Penge_4 #88 üzenetére

    Nézd, igen az állam nem a legjobb gazda. Jó kérdés, hogy egyáltalán lehet-e? Túl sok szereplős, abban is van vízfej, de a magán szférában is van hely apuci fiacskája barátnőjének. Ettől függetlenül meg lehet próbálni alkotni jobbat, de nem lesz könnyű, és az első lépés nem a decentralizált pénzt.
    Az állam, bank, jelenlegi pénzrendszer mögött ugyanaz az ok húzódik: az emberi természet. Ezen kell változtatnod, ha jobb világot szeretnél.
    Nem vagyok ott a coinokban, csak itt olvastam a fórumokat, s elhiszem a többieknek, hogy lehet nulla erőforrással is ezt működtetni.. Hogy a bankok is megtalálták a maguk crypto elszámolását amihez nem kell annyi erőforrás, de általa meg tudnak bízni egymásban. Csak ugye, ha nem füstöl el rigenként 3000W akkor, hogy lehetne bányászni, miért érné meg? Miért mondanád azt, hogy stabil pénz a svájci frank, menekülő valutának is tartják, abban is tarthatnád a pénzed, tuti kisebb lenne a volatilitása mint a Bitcoinnak, de azzal hogy lehetne pénzt keresni?
    Megnyugtatlak, mikor kedves emberek kérik, hogy add át az értékeidet, különben megsérül a térded, akkor őket nem fogja érdekelni, hogy amit átadsz az arany vagy bitcoin. Ha nem adsz semmit, akkor jön a törés. Igen, megadhatsz rossz jelszót is, mondván úgy se tudja mi a bitcoin, hogy ott helyből át tudja pakolja a pénzed a saját számlájára. Bár ha még jobban elterjed a coin, akkor hidd el pár telefon után tudja majd utalni a pénzed. Ha meg abban reménykedsz, hogy elhiszik neked, hogy nincs értéked, mert csak egy pendrivát találnak, semmi pénzt vagy aranyat, hát… az is lehet, hogy feszültséglevezetésként roppantják a térded. Hallottam, már olyat, hogy betörő nem talált semmit a lakásban, bepöccent, s széttört, összefestett mindent, hogy akkor másképp keletkezzen a tulajnak kára.
    Ha családtól kapsz kölcsön, akkor azt is illik visszafizetni. Sőt, szerintem illik nem az eredeti összeget visszaadni, hanem plusz még annyit, amit akkor kaszált volna, ha nem neked adja oda a pénzt, hanem tartja tovább a bankban, vagy amibe befektette.
    Jah, hogy a bank védi az ügyfelei pénzét és megköveteli, hogy amit ad, azt add vissza. Milyen felháborító? Az tény, hogy adhatná kisebb kockázati felárral (hitellel), mert kiharcolja, hogy visszakapja, de annak is van matekja, hogy mennyit kell kérnie, ha minden második 2x annyi idő alatt fizeti vissza, minden 10. eltűnik stb. Lehetne azt mondani, hogy maximalizálják a nyereséget, vagy a vezetők juttatását, de … amikor kitalálták, hogy állami cégeknél amik évente 100 milliárdból gazdálkodnak, vagyonuk 500+ milliárd a felső vezető is max 2 miisi/hót kaphat, elmosolyodtam.
    Nézd nem azt mondom, hogy nem lehetne jobb az állam, bank, élet, de a megváltást nem a coinoktól kell várnod.

  • updog

    senior tag

    válasz Penge_4 #72 üzenetére

    "Digitális arany" miközben írod három bekezdéssel feljebb, hogy "Nem véletlenül zuhant vissza 64000 dollárról most közel 40000 közelébe" Van még kérdésem? Nincs :D :C Mondom, tök jó hogy 50 év múlva megoldja majd az összes problémát IS hogy lesz nekünk épp akkor valamilyen *coin meg blockchain alapú minden IS. És addig?

    Jobban örültem volna ha nem a mostani idióta módon kísérletezgetnek proof-of-tökömökkel hogy melyik a jobb, mellékhatásként randomizálva hogy épp milyen eszközhöz nem jut az átlagember emiatt, hanem ha már mindenáron reformálni akarnak akkor elvonulnak a CERN-be vagy lemennek a hyperloopba vagy az anyukájuk pi....ncéjébe, és ott kitaláják az okosok, majd amikor kész, azt mondják hogy tessék, itt van.

    Amúgy vágod, hogy a Bitcoinnak mekkora szerepe lehet majd abban, hogy átállunk sokkal zöldebb energiatermelési módokra?

    Nem vágom, de ha te annyira vágnád hogy csak nagyjából hány ilyen projekt indult kifejezetten a bitcoin miatt, oszd már meg pls. :R

    Mert én pont nemrég olvastam hogy használaton kívüli gázerőművet visszaröffentettek mert milyen praktikus már hogy akkor ott helyben lehet bányászni... (igen, olvastam a cikk címét, pont nem az a lényeg)

    (#106) Dißnäëß amúgy komolyan nem láttok túl a felhalmozott biteken? Ha a jelenlegi pénzügyi rendszer bedől(ne), értéktelen lenne az amúgy lesajnált USD amihez számomra érthetetlen módon mégis lépten-nyomon méritek a játékpénzeiteket (mert amúgy lehet hogy te pont hívő vagy de azt is hidd el hogy a többséget csak az érdekli, hogy BTC/USD, ETH/USD, stb.) akkor nem biztos hogy annyira örvendezni fogtok hogy "ugye megmondtuk". De várd csak.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák