Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gV

    őstag

    válasz lezso6 #100 üzenetére

    a 780Ti-t az 580-tól kéne leágaztatni

    de amúgy se jó ez a táblázat, 53% a 280->480?!

    maradjunk inkább gbors adatánál:

  • paprobert

    senior tag

    válasz lezso6 #100 üzenetére

    Azért nehéz értékelni ezt, mert bár tudjuk hogy mik a csúcslapkák, a piacon lévő termékek leváltak a fejlesztésekről.

    Az elnevezés, a leszolgáltatott teljesítmény, a mögötte lévő techológia, az ár mind annak függvényében kerül kialakításra, hogy árbevétel szempontjából mi a jobb. Legtöbbször felfele nyújtják a termékpalettát, várnak az olcsóbb, 'good enough' kártyák kihozatalával.

    Az nvidia stratégiája az, hogy nyitnak a felsőházban egy csúcskategóriát elszállva, és alá behozzák a régi tier+1 teljesítményt tier+1 áron. Így ha eddig mindig *70-es kártyát vettél, akkor arányaiban már a régi felfogás szerinti *80-as kártyát veszed, *80-as áron, gyakorlatilag tudat alatt terelve a nagyobb vásárlásokba.
    Külön trükk, hogy a jobb ár-érték arányú kártyák csak jóval később jönnek. Simán elég lenne valakinek a 2060 is, de az időhúzás, a játékosok kiéheztetése, és a 2070 ár-érték bajnok szugerálása mind a taktika része. Fél év elég erre, hogy bevésődjön. :)

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

  • válasz lezso6 #100 üzenetére

    Na, leírom, hogy mit látok a képen, mert úgy látszik csak én értem. :DDD

    A G70-nel bezárólag CSODA jelleggel növekedett a perf / area azonos csíkszéllel számolva. Nevezhetjük ezt a grafikus kártyák aranykorának. :D

    A G80-nal jött a nagy lapkák kora 484 mm². Összehasonlításként az ugyanezen a gyártástechnológián készült G71 196 mm² (G70 die shrink), amihez képest a G80 ~140%-kal nagyobb, szóval a perf / area nem nőtt, de persze ez egy vadonat új architektúra, ilyenkor nem is érdemes ilyesmire számítani.

    A GT200-at a G92-höz fogom hasonlítani, hisz mindkettő 65 nm. Így kijön 77%, itt egyértelmű a bruteforce taktika. Nincs csoda.

    A GF100 / GF110 már más tészta, ugye itt új architektúra + 40 nm. Megint elvárható egy duplázás, bár a grafikonon csak 53% / 75% van, de ha így is van, megbocsájtható, hisz új arch. Ha ez valójában 90-120%, akkor meg jól sikerült a váltás. De nincs csoda.

    A GK100 ugye nem volt, így a GK110-et érdemes hasonlítani a GF110-at, de megint ugyanazt történt a 28 nm-re váltással. Nincs csoda.

    A GM200 olyan ugrást csinált új gyártátechnológia nélkül, amit a 7xxx széria előtt láthattunk csak. CSODA.

    A GP102 pedig szintén ugrott, hisz a 28 => 16 nm igen nagy ugrás.

    És akkor itt van a Turing, ami kapott egy halfnode-ot a 12 nm személyében, ami a szám ellenére minimálisan kisebb a 16 nm-nél. Így eddig soha nem látott méretű böszmeteg lapkát kapott a TU102, de a plusz területet nem ALU-val, hanem Tensorral és RTCore-ral töltötték ki, s jött az RTX marketing. S ez a legjobb lépés, hisz ha plusz ALU-kat kapnak, akkor brutál módon elszáll a fogyasztás, ami garantált bukás. Nincs csoda.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák