Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz FEDman #16 üzenetére

    Szerintem itt a kollégák nem azért sopánkodnak a szűk blendén, mert a zajjal lesz gond (megeszem a kalapom, ha a Canon nem tud zajmentesebb képet csinálni m3/4-nél nagyobb lapkával még két-három EV hátrányból is az 1/1.7"-os szenzorokhoz képest), hanem azon, hogy f5.8-on az ilyen "kis" lapkán már nem túl nagy a dof még ekv. 112m-en is.

    Szvsz viszont ez egy vállalható kompromisszum. Hasonló méretben megoldhatták volna f4/0-gyel is a végét, csak akkor ekv. 70-80-nál van a vége, ami meg mindenes gépnél már sokszor kevés, hiába a 14mp. Vagy ott döglött volna el az egész, mint a milc-ek, hogy vagy veszel hozzá fixeket horror áron, hogy kis helyen elférjenek (és két nap után rájössz, hogy mire obit cserélsz, már rég nincs meg a téma) vagy hordasz akkor táskát, mint a dslr-hez. Az ismerősöknél már lement a milc hullám, szinte mindenki megunta és eladta egy év után, mert másodiknak nagy, elsőnek kevés vagy kényelmetlen, mert közel annyi cucc kell hozzá mint a dslr-hez. Van persze néhány szent őrült, de szerintem ők is dobálni fogják el a milc-üket, ha végre megjönnek a G1x-hez hasonló normális kompaktok.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz madgie #23 üzenetére

    A probléma az volt, hogy sokan megvették második gépnek vagy elsőnek a dslr helyett. Aztán jött, hogy akinek első lett annak mégiscsak nagy az általános obival és/vagy kényelmetlen a cserélgetés (hiába mondta nekik bárki, hogy vegyenek egy oly+12-60-et és van egy mindent vivő 24-120-as obis gép), akinek másodiknak kellett annak meg pont arra nem lett jó, ráadásul mindenből kétszeres cucc, közelítő tudás csak, mégis csak kéne rá a rendszervaku, stb.

    Másrészt azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy a 12kg-os Canon szetted tudásra is egy "súlyban" van az említett obik alapján? Ilyen alapon összeraksz egy pencakes Pentax-ot és a 12 kg máris csak 4. Azzal egyetértek, hogy Canon-nál a fókusz mizéria agyhalál (máig nem értem miért nem tudják engedélyezni a több pontos korrekciót középkategóriában) és hogy te fel tudtál építeni egy számodra remek rendszert milc-en, de pl. tudnál mondani egy c 24-104 vagy egy oly 12-120-at vagy egy tokina 12-24-et kiváltó obit bármely milc-re hasonlóan könnyűsúlyban? Ezek nem léteznek és ilyen penetráció mellett nem is fognak. Aki szeret néhány fix-el fotózni ott kijön a súlyelőny (vagy megelégszik a kitek képével), de ha kell normális zoom, akkor csavarhatod fel a dslr-ek obijait, ha éppen rámegy.

    u.i.: Nálam is kiverte a biztit a Canon a 60D-vel, garanciával és kínomban rendszert váltottam Nikonra (nagyon nem bántam meg), de ez a kis gép szvsz telitalálat, mint csúcskompakt és második gép. Ha megáll 140-ig, egy vevőjük lesz. ;)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz #34577664 #75 üzenetére

    A teli pohárhoz részemről egyetlen dolog hiányzik, a 24mm-es kezdő (a vége felőlem nyugodtan lehet csak 80 emiatt). 28mm beltérre már néha túl sok. Sajnos az ixus-oknál is eltartott egy ideig mire 35-ös kezdőről elértek a 24-ig, gondolom itt sem kapkodják majd el. :)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Kobaljov #78 üzenetére

    Ki is ürült a pohár. Így elcseszni az ovf-et.:W

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák