Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zola96

    senior tag

    válasz spidersoft #547 üzenetére

    Hidd el tud különbséget tenni,hogy az egeret mozgatod vagy valójában jársz. Különben mi értelme lenne az egész piacnak? Ha csak lábon lenne hordható... :F :W Elég érdekes felfogásod van így a techőrültek körében már bocsánat. Mondhatni konzervatív :)

  • andrisbandi

    őstag

    válasz spidersoft #547 üzenetére

    Az androidos progik futtatása PC-n OK.
    Pl Android Emulator! http://www.bluestacks.com/

    Amit szeretnél, h a Miband és a PC kapcsolódjon össze bt-n keresztül, az egyenlőre nem megoldott.
    Még minden androidos telefonon sem látszik a bt eszközök között, miközben szépen működik, hiba nélkül szinkronizál.
    (Nekem gyári Z1c-n, Lolival megjelenik a bt eszközök között.)

    【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

  • gzoll

    tag

    válasz spidersoft #547 üzenetére

    Én tökéletesen megértem az álláspontod, és tetszik, hogy van még olyan ember a bolygón, aki nem a fogyasztói társadalmi igényeket, hanem a saját igényeit tartja szem előtt, és nem veszel másikat, mert ami most van a te telefonálási igényeidet tökéletesen kielégíti.
    Viszont a másik igényedet ezzel nem tudod kielégíteni. Az okos ébresztéshez mindenféleképpen kell egy párosított mobiltelefon, merthogy az azon futó alkalmazásban tudod beállítani az ébresztést. Alvás közben az eszköz és a mobiltelefon meghatározott időközönként kommunikálnak, mivel itt az Mi Band csak adatokat gyűjt, azokat a mobiltelefon elemzi ki. Az alvási adataiddal is ez történik, maga a Band nem tudja kiszámolni a REM fázisodat az intelligens ébresztéshez, és az ébresztést is a mobiltelefon indítja (legalábbis nálam a telefonon megjelenik az értesítés, hogy Early Bird Alarm, és rá pár másodpercre kezd el rezegni a karomon az eszköz). Szóval ezt a funkciót egyáltalán nem tudod kihasználni párosított mobil nélkül.
    Egyébként eleve ahhoz, hogy a Mi Band "megkezdje a munkát", aktiválni kell az eszközt a hivatalos appal.
    Továbbá nagyon is tud különbséget tenni aközött, hogy az egeret mozgatom, meg gépelek, én egy órája ülök a gép előtt, megnéztem, és nulla lépést regisztrált az elmúlt órában.

    A bluestacks program jó, de nálam nem kezeli a gépre kötött perifériákat, így kérdéses, hogy eszközként a rádugott usb bluetoth portot kezeli-e. Szóval igen, az android emulátorokkal lehet játszani.

    Nekem az lenne a javaslatom, hogy mégis szerezz be egy olyan mobiltelefont/tabletet, ami a párosítás minimális rendszerkövetelményeinek megfelel. Ilyet újonnan, használtan is kapsz már 10ezer forintért (bemész a TESCO-ba, vagy Auchan-ba, és ilyen előre dobozolt kártyás csomagos okostelefont, vagy használtan, neten vagy ismerőstől veszel egyet), és ezt mind úgy, hogy igazából csak erre fogod használni. Rádugod töltőre valahova az ágytól nem messze, szépen beállítod a karkötőre, meg az ébresztést, és otthagyod, esténként max leszinkronizálod, de nem kell bele se sim kártya, és nem kell magaddal hurcolásznod, a mobiltelefon funkciókra használod tovább a mostani készüléked, az okos ébresztésedet meg kiszolgálja a másik masina és ez a karkötő. Aztán még elképzelhető, hogy lesz másik okoseszközöd a jövőben, és ez a kérdés máris meg van oldva akkor arra is.

    Igaz így már nem is 5-6ezer az eszköz, hanem plusz még ez is egy kiegészítő, de én ezt látom legegyszerűbb megoldásnak.

    Egyébként még ha úgy nézzük, hogy így mondjuk ~16ezer ez a történet, még így is sokkal olcsóbb, mint egy 70ezres android wear eszköz, ami amúgy tudja ezt magától.

    Vagy rendelsz a netről egy 3500 forintos kotyogós műanyag okosórát, amiben van beépített oprendszer, és beállíthatod rajta az ébresztést, rezeg is, DE én rendeltem ilyet, nagyon kis cuki eszköz, viszont a reggeli ébresztésemet nem bíznám rá, merthogy este érdemes töltőre rakni, és baromira instabil, megbízhatatlan eszköz. Nem bíznám rá, hogy felkeltsen hétkor, hogy odaérjek a reggeli meetingre:
    http://www.tinydeal.com/luxury-u-watch-sports-bluetooth-40-smart-dial-bracelet-watch-p-138370.html

Új hozzászólás Aktív témák