Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    Nekem elvileg ma érkezik meg az OP5, de át sem veszem, küldöm vissza. S8+ dual lesz helyette. Hátha valakit érdekel, leírom hogy én miért döntöttem így.

    OP5-öt még a review-k olvasása előtt rendeltem meg, arra számítva, hogy S8-al ellentétben erre legalább lehet rakni tempered glasst és a bemutatón tett ígéreteknek megfelelően ebben lesz a valaha volt legjobb mobilos kamera + jól használható zoom. Ezzel szemben kiderültek az alábbiak:
    - A normál fényképező része közel olyan jó mint az S8-é, de azért nem jobb annál.
    - A zoom fényképező alig jobb egy optikai zoomnál
    - Nincs OIS, 4K-ban semmilyen stabilizáció sincs (4K kijelzőm van, igénylem) <- No1 probléma
    - Portrémód van, de sokszor hibázik (gyakran feltűnően mesterkélt az eredmény)
    - DRM támogatás nincs, így semmilyen arra építő szolgáltatás nem működik, vagy csak lebutított szinten (pl. Google video is csak alacsony felbontásban megy)
    - Kijelző nemcsak FHD (QHD helyett), de ráadásul pentile.
    - Napsütés elleni extra fényerő nincs
    - Design messze nem éri el az S8 szintjét, inkább tavalyi színvonal
    - SD bővítési lehetőség nincs <- No2 probléma
    - Nem vízálló <- No3 probléma
    - Kijelzője hajlított, így TD erre se rakható
    - Fizetésre nem használható (bankok jellemzően nem hitelesítik)
    - Nincsenek extrák (Dex, barométer, írisz szkenner, arcszkenner, dual bluetooth, HDR, stb.)

    Ezekkel szemben áll (OP5 előnyei):
    - ritkább lagolás (S8 is bőven elég jó),
    - nagyobb memória (nem használok annyi programot egyszerre hogy számítson)
    - stabilizált szelfi (szép és jó, csak nem használom)
    - ujjlenyomat olvasó a frontlapon van
    - legalább a hátlap nem törékeny anyagból van
    - kicsit újabb Android (nem igazán számít)

    Nagyon odatette magát a Oneplus, elismerésem, tényleg az OP5 az eddigi legjobb Oneplus. Csakhogy az S8+ még jobb, nekem megéri a plusz 25% árat. Ha hozzáveszem hogy S8+ vehető normális magyar számlával, amiről cégesen az áfa visszaigényelhető, akkor szinte nem is marad árkülönbség (szolgáltatói árakról nem is beszélve).
    Kár érte, reméltem hogy megszorongatja a Samsungot. Úgy érzem hogy most tartanak ott, ahol a Samsung az S6-tal tartott: már érezte az irányt, de még nem vette figyelembe eléggé a felhasználói akaratot (= sd bővíthetőség kell és kész! Vízállóság dettó.) Talán majd jövőre az OP6.

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz kano #663 üzenetére

    Úgy hittem, hogy a 27-i release dátum azt jelenti hogy a review-k csak hetekkel azután kezdenek majd szállingózni. OPO-s jó tapasztalatok után hinni akartam a bemutatón elhangzottaknak. Welcome pack és (szinte) ingyen tok is csábító volt. Elolvastam a honlapjukon hogy 15 napon belül visszaküldhető, és gondoltam adok neki egy esélyt.
    Aztán másnap megláttam a reviewkat, és az OP3-t visszaküldők tapasztalatait, és már csak remélem hogy visszakapom a pénzem Paypal dispute nélkül...

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz f3rdzs0 #668 üzenetére

    Nem vagyok otthon ilyen berkekben, de nem igazán értem hogy miért venne valaki itthon drágábban minthogy megrendelje közvetlenül a gyártótól tisztán, saját névre, garanciával, visszaküldési lehetőséggel.

    S8 ugyanúgy bumper tokban lesz mint az OPO lett volna. Két kisgyerekem van, esnek néha a telefonok :)
    Ezért volt fontos szempont hogy az OP5-re normálisan rámegy a tempered glass. De mint kiderült, nem.

    (#667) exelsior1: Igen, jó telefon. A probléma csupán az hogy az S8 is a piacon van, és az jobb, nem is feltétlen drágábban (áfa visszatérítés / szolgáltatói árak).

    (#670) leslien: Mivel nem veszem át a futártól, szerintem nem kerül nekem semmibe a visszavitel. Persze lehet, hogy tévedek. Remélem, nem nyúlja le a futár magának...

    (#672) k810: Megbízhatóbb gsm boltokból is megkapod már 220-ért: S8+ árak

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz zhata #695 üzenetére

    (#695) zhata: Úgy hogy mint ahogy végül a Oneplus is beismerte, az IPhonenal ellentétben nem valós 2x-es optikai zoom van, hanem 1.6-szoros. Egy eleve icipici 1/2.8"-as érzékelő 1.0 µm-es képpontú érzékelő egy részére vetít csak az objektív képet, az van szoftveresen visszanagyítva 20mpix-re. Ráadásul az optika f/2.6-os. Következményképpen csak kültéren, rengeteg fény mellett születhet elfogadható eredmény.

    (#701) Macika66: Nincs igazad. Teljesen szabályos 27%-os áfás számlát adnak, minden gond nélkül elszámolható költségként.

    (#726) Koktail: Amikor a bemutatón és a marketingben nem győzték dicsérni magukat hogy milyen jól dolgoztak fotós téren, akkor kissé alaptalan szerintem várni hogy majd egy későbbi frissítéssel jön a valódi nagy csoda... Ez, ami van a "csoda". Ennyit sikerült összehozni, nem várható hogy a közeljövőben hirtelen továbbfejlődjenek. Kis cégként kis erőforrással iszonyat nehéz a nagyokkal konkurálni. Szép eredmény, hogy legalább közel olyan jó lett a kamera mint a nagyoké. A zoom meg jó marketingre, mézesmadzag gyanánt. (Én is beugrottam neki.)

    (#732) immi60: Ugye tudod hogy a 0-100-as gyorstöltés nem a hosszú akkuélet titka? :) Amúgy olyan 70 perc körül van egy teljes töltés. (S8+: 85 perc)

    (#733) Bodrik: Meg a vízállóság hiánya, a memóriakártyahely hiánya, OIS hiánya, pentile kijelző, stb. miatt :) Sorry.

    (#736) Koktail: Sajnos minden gyorstöltés csökkenti az élettartamot. De a dash talán jobb is mint a QC, mivel az elektronika egy részének a töltőbe áthelyezése által csökkenti a telefonban keletkező hőt, ami az akku egyik fő ellensége. (Bár tartok tőle hogy ezt az előnyt a sebesség növelésére használták fel, mivel annak nagyobb a marketing értéke, mint a hosszú akkuéletnek). Nekem a dash-sal csak annyi gondom volt, hogy így megint kétféle töltőt kellett volna itthon & autóban tartani, mivel az összes többi eszköz QC-s.

    (#737) Scarabeus: Sajnos még a saját honlapjukon sem adják meg rendesen. UK-ban 1 év, vagy 2 év...

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz ForRedGlory #1092 üzenetére

    Hasznos összehasonlítás, köszönet a fáradozásért!
    Az én amatőr fotós (15+ év tapasztalat) szemem szerint:
    1, Makróban sokkal, dinamika tartományban kicsivel jobb az S8.
    2, Napos kültéri fotók esetében általában az OP5 jobb.
    3, Az OP5 még fényes napsütésben is rendszeresen téveszt fókuszt (és/vagy készít elmosódott képet).

    A napos kültéri fotók esetében lehet, hogy a többség inkább az S8-at látja jobbnak, de én személy szerint rühellem a Samsung telefonokra jellemző túlélesítést. Nekem sokkal fényképszerűbb, realisztikusabb amit a OP5 produkál. Sajnálatos viszont, hogy még 1/2000 sebesség mellett is képes bemozdulásra jellemző hibát produkálni (o58.jpg).

    (Megj: Én minden képet csak teljes egészében nézek, 4K monitoron. Pixel szinten nem érdekel melyik mit produkál, mivel a fotókat a gyakorlatban nem úgy szoktuk nézni)

    Ha esetleg tudnál beltéri összehasonlítást is csinálni, az nagyon jó lenne!
    (Meg ha valaki tudna hasonló összehasonlítást csinálni a Google Pixellel)

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz Haneto #1122 üzenetére

    Ezeken is az látszik, ami az S8-as összevetésben: Az OP5 kamerája nagyon jó (amikor épp nem téveszt). Az S8-é és U11-é meg még jobb.
    Egy ilyen kis cégtől szép eredmény, hogy majdnem olyan jó fotókat készít mint a legjobbak. Akinek a kamera a legfontosabb szempont (vagy vízállóság / sd bővíthetőség), az nem OP5-t vesz. Akinek viszont a mókolhatóság vagy gördülékenység (és sok programot használ egyszerre), vagy aki egy kicsit olcsóbban szeretne hálózatfüggetlen közel csúcsmodelt annak optimális. Tulajdonképpen semmiben sem a legjobb, de mindenben nagyon jó.
    Én visszaküldtem, de megtartani se lett volna feltétlen ostobaság. Egyetlen komoly baja van: hogy van a piacon jobb. Azt meg mindnki maga kell eldöntse hogy az árkülönbséget figyelembe véve mi éri meg.

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz Dr.Anonymus #1183 üzenetére

    Azért, mert az OP5 több exponálásból hoz össze egy fotót. Ez néha előnyös (meg tudja vele közelíteni a csúcstelefonok zaj-és dinamikaszintjét), gyakran viszont nem sikerül tökéletesen, mivel nincs OIS, az EIS pedig nem elég pontos. Ilyenkor a kép egésze, vagy egyes részei homályosak lesznek, és/vagy a részleteket zajnak veszi, így eltűnnek. Mozgó témák esetében néha egész durva hibákat is okoz. Jelen esetben mindkét makró ilyen "mozgó" témának minősült.
    (Sajnos kis fény esetén a gyengeségek még feltűnőbbek: pl. a (#1158) ForRedGlory Wiking Yacht Klub-os fotón a fű OP5-ön csak egy nagy paca, míg S8-on felismerhető.)

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz Looserke #1188 üzenetére

    Akkor viszont a Pixel még az samunál is sokkal jobban csinálja :) A két csapat együtt szenzációs eredményt tudna összehozni. Kár, hogy ez egyiküknek sem érdeke.
    Mikor a OnePlus a bemutatón szemérmetlenül agyondícsérte az OP5 kamera képességeit, azt hittem, a Google-féle intelligenciát sikerült összehozniuk az S8-minőségű stabilizálással és az Iphone-féle zoommal.
    Ezért volt utána kiábrándító a valóság: Az igérgetés alapján irreálisan magasra tettem a lécet. Ha valóban sikerült volna megugraniuk, még az év végén is hiánycikk lett volna az OP5.

    (#1195) Dr.Anonymus: Ezt én nem tudom, majd megmondja valaki aki megtartotta. Mindenesetre kétlem, mert akkor más szempontokból zuhanna meg a képminőség (főleg dinamikatartomány ügyben). S8-ban sem lehet kikapcsolni/csökkenteni a túlélesítés mértékét (pedig szoftveresen nem lenne kaland, valószínűleg csupán ként konstans változtatását jelentené)

    Azért két pirospont mindenképp kijár az OP5-nek: A szelfi kamera stabilizációja videó alatt nagyon jó (kár hogy én sose használnám), illetve a HDR mód is nagyon jó: pont annyira nyúl a képhez, amennyire érdemes - sosem feltűnő vagy irreális.

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz szpali #1453 üzenetére

    Sötétben nem használja a "tele" obit. Hogy ezt mennyien észre sem veszik, az sokat mond a tele szenzor és obi minőségéről és értelméről...

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz tibcsi0407 #1564 üzenetére

    (#1564) tibcsi0407: A vízállóság éppen a biztonságérzet miatt fontos. Pl. én szeretném este fürdőzés közben elolvasni a napi híreket, de nem vízálló telefont nem mernék víz közelébe vinni. Ha vízálló lenne, akkor sem a víz alatt olvasnám, de nem félnék hogy véletlen mégis beleesik. Kényelem, biztonság.
    A Oneplus "túl vastag lett volna" kifogása meg simán parasztvakítás. Az LG G6 7.9 mm, a Samsung S8 8 mm, az OP5 7.3 mm. Aki kitapint 0.6mm különbséget, annak droid keze van, esetleg sebész :)

    (#1547) tibcsi0407: A desztilált vizes "vízállósági" videóknak nem kell bedőlni. Klikkvadász Youtube videók, a csalás határesetei. Jól fizet: eddig 88ezer megtekintés 3 nap alatt...

    (#1565) Darth_Revan: Eljátszotta ezt már a Microsoft és az Apple is :) Igaz, hogy nem definiáltad mi az "alja cég" :)

    (#1567) dptrsk: Nekem ma érkezett vissza (Erste), és NEM pontosan annyit kaptam vissza mint amit elküldtem. A paypal refund azonos euro értéket mutatott, a forint érték viszont 108 forinttal több lett. Szerencsém volt, mert közben kb 307-ről kb. 310-re esett az eur/huf árfolyam, ezért nem veszettem az ügyön.

    A probléma külföldi fórumok szerint inkább az szokott lenni, hogy a Oneplus próbálja mondvacsinált indokokkal kijátszani az elállást. Állítólag pl. volt, aki a 12. napon jelentette be az elállási igényét, de csak 4 nap múlva kapott választ miszerint "sajnos már 16. nap van, ezért elállás nem lehetséges". Kiegészítőket nem vesznek vissza ha fel lett bontva a csomagolása, stb.

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz dannyl #1906 üzenetére

    Természetesen az OPO ködösít. Sokadik ilyen megnyilvánulásuk, lásd pl. az 1.6x-szoros optikai zoom 2x-esként hirdetését majd a magyarázkodást hogy "nem is azt mondtuk". Kétségkívül nem pontosan azt mondtátok, de jól tudtátok hogy mindenki úgy fogja érteni, most meg játsszátok a hülyét.
    Kis cég, kis árréssel, kevés eladott darabszámmal. Fő erősségük a marketing, azt igyekeznek kihasználni. A túlélésük érdekében mindenképpen el kell kerülniük egy komolyabb botrányt: egy tömeges visszahívást nem bírna el a büdzsé. Nem véletlen, hogy készülékház gyanánt is az OP5 az Oppo R11-ét kapta. Nem áll hegyekben a pénz náluk. Nem tudják megfizetni tömegével a legjobb fejlesztőket és designereket, kényszerpályán vannak. A képernyőfordítás valószínűleg jó ötletnek tűnt egy helyprobléma megoldására, és nem volt ott olyan tapasztalt tervező aki megmondta volna időben hogy ez miért rossz ötlet. Mire észrevették mi a gond, már késő volt. Feltételezhetően nem is gondolták hogy ennyire rájuk ég egy ilyen piszlicsáré probléma.

    (#1913) Scooter74: EVE-nél olvastam, hogy a kijelzőgyártók teljes gyártási sorozatokat szoktak árulni, és a vevő cég dönti el hogy abból mennyit minősít selejtesnek. Egy ilyen régi fejlesztésű Amoled panel esetében szinte biztos, hogy a Samsung nem válogatja előre a paneleket. Nem vesz ki, és nem rak bele. Főleg nem direkt. Bevált gyártótechnológia, jól ismert hibaaránnyal, szórással, kihozatallal, típushibákkal.

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz kazanka #2313 üzenetére

    Azt jelenti, hogy az IPhone meg mindig is etalon volt, most pedig az S8 is annyira az lett, hogy mindent ahhoz hasonlítanak, főleg az $500+ kategóriában.
    Amikor már én is elkezdek azon gondolkodni hogy Samsungot (Note 8) vegyek, akkor ott már tényleg történt valami. Az S7 óta nagyon érzik az irányt, ha így folytatják megfojtják a teljes androidos konkurenciát...

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz sefan67 #2355 üzenetére

    Csak miatta? Kár volt. Hogy hiányérzeted ne legyen, mesélek helyette neked én:

    Ő egy gyakorlati tapasztalatot említett, ami megfelel a "normál" felhasználói esetnek.

    Te pedig egy videóval akartad bizonyítani az elmélete helytelenségét, amelyben rengeteg nagy memóriaigényű programot indítanak rögtön egymás után, ezzel bizonyítva azt a nyilvánvaló tényt hogy kellően sok program elindításával bármennyi memóriát be telíteni telíteni. Ami nem jelenti azt, hogy normál használati használatban felhasználói élménybeli különbség lenne a 6 és 8 gb rammal szerelt készülékek közt.

    Ugyanez igaz az összes többi "teljesítménymérő" videóra is, amelyek rögtön egymás után több játékot is indítanak.

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz HardRic #2389 üzenetére

    Rászántam egy órát, kiértékeltem az összes képet fotós szemmel. Idemásolom az eredményt, hátha valakit érdekel. (Megj.: Minden esetben a teljes képet értékeltem 4K kalibrált monitoron, nem csak azt a részletet amit a cikk szerzői szerettek volna kiemelni.)

    XL = S8 > U11 közel
    XL >= S8 = U11 távol
    OP5 > G6 = XL szökőkút
    S8 >= többi kövek

    OP5 > U11 > XL tópart
    OP5 > XZ >= S8 vésés
    U11 > XL = XZ sziget
    OP5 > S8 > G6 mennyezet
    XZ > XL > U11 part

    U11 > XL > XZ virág
    XL > S8 > OP5 oszlop
    XL > G6 > többi fel
    S8 > G6 > XL
    OP5 = XL > többi szelfi

    XZ = XL > többi csop.sz
    U11 > OP5 > többi kikötő
    XL > S8 > U11 kajál
    U11 > S8 > XL boneyard
    S8 > U11 > többi video

    Összeadva: XL: 11, S8 10, U11: 10, OP5: 7, XZ: 5, G6: 4

    Következtetések:
    - A látogatók többsége nem ért a fotózáshoz, és első benyomásra ítélt
    - A legjobbnak kihozott kamera (G6) szerepelt nálam a legrosszabbul (agresszív túlélesítés / artifactok miatt)
    - Nincs igazán kiemelkedő kamera közöttük, elég hasonlóan teljesítenek.
    - Ha jól láttam, korábbi ígéretükkel ellentétben a szerzők inkább nem jelenítették meg a saját véleményüket.
    Feltételezem hogy azért, mert az enyémhez hasonlóan nagyon eltért a tömegek által kihozottól.
    - Nagy kár, hogy nem volt DSLR referenciakép, valamint hogy az IPhone kimaradt

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák