Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz rumkola #326 üzenetére

    érdemes megfigyelni, hogy ebben a topic-ban nem Abu jósolgat, hanem az egyre szaporodó ATI fanboy tábor. de ugyanott tartunk, mint egy éve a 8800GT megjelenésekor: a még meg nem jelent játékok kapcsán hülyézik le az nVidia vásárlókat :)

    A teszt teccett, már csak azért is, mert "mellékesen" tartalmaz egy friss 4850 VS 9800GTX+ összevetést is - a júniusi 4850-es teszttel ellentétben most 8xAA nélkül. nagyon kiélezett a verseny mindkét kategóriában, most adott a lehetőség a driver-fejlesztők számára, hogy megmutassák, mit tudnak ;)

    LK: igazad van, ami jár, az jár: én anno áprilisban sűrűn köszöngettem az ATI-nak a 9600GT árát :K

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz rumkola #368 üzenetére

    hát, akkor érdemes lenne beérni a "Full Dynamic Lighting" beállítással, és nem kellene az Enhanced megoldást piszkálni :D nem értem, miért van, ha egy játékban megjelenik egy next gen jellegű effekt, akkor azonnal egy kisebb hadsereg kezd panaszkodni, hogy miért nem megy az aktuális upper-midrange hardveren...

    még egy megjegyzés az architektúrás témához, aztán befejezem: ahhoz, hogy a 4830 halálra verje a 9800GT-t, legalább olyan elvakultan ATI-barát játékra van szükség, mint amivel most nVidia oldalon a Crysis-t és a Far Cry 2-t vádoljátok (nyilván nem is alaptalanul). nem szabad elfelejteni, hogy a VGA-k nem csak a shader tömbökből állnak - textúrázás tekintetében a 4830 még mindig lényegesen a 8800GT mögött van, és amíg a játékok nem térnek át a 16 bites színinformációk használatára, addig a render backendek / ROP-ok tekintetében is kb. egálban van a két kártya. ezek mind beleszólnak a teljesítménybe, és hiába van duplaannyi GFlops az RV770LE-ben (btw. a VLIW felépítés miatt ez biztosan jóval kisebb %-ban kihasználható, mint a G92 különálló stream processorai), a kártya többi része vissza fogja húzni a fene nagy szárnyalást.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz rumkola #381 üzenetére

    ugyan mitől lenne evidens? ha nem lenne benne a játékban az Enhanced FDL opció, attól jobb lenne a játék? FDL módban az én gépemen is nagyon szépen megy, és szvsz baromi jól néz ki így is...

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák