Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz joey04 #34 üzenetére

    Nem vagyok profibb, de most te őszintén elhiszed hogy az a ránézésre szteroidozott notebook-hűtés megfelelően el tud vezetni 120-150 W hőt a CPU-ról, és még 180-at a GPU-ról?
    Nem véletlenül voltak eddig zömmel T-s Intel CPU-k az iMac-ekben.

    Gondolj csak bele, hogy 8-10-18 magos CPU-król van szó, a Radeon Vega meg 64 vagy 56 CU-val bele se merek gondolni mit fog fogyasztani... a 36 CU-s RX 480 simán 150 Watt fölé ment, és a Vega is 14nm-es, GCN alapú csip lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • MagicAngel98

    újonc

    válasz joey04 #36 üzenetére

    Mint holmi halandó apple szervízes van egy kis rálátásom az update-re. A kis 21.5" Imac széria kinőni látszik a 4K-s hátrányosságaikat. Akár félprofesszionlási feladatokra is alkalmasak. A 27" Imac sorozat jelenleg nagyon megéri az árát és igen amennyiben nem frissítik 1,5-2 éven belűl, akkor ugyanabba hibába esnek, amibe eddig is. A hűtésük tényleg nem a legjobbak az Imac gépeknek egészen a kezdetek óta, de ne feledjük el, hogy egyik all in one pc-nek sem jobb a hűtése, sőt.... Az IMac Pro erős hardware-t kapott, ezen felesleges is vitatkozni. Árban még olcsóbbnak is mondható a workstation kategóriában, de a hűtés. Ezen a kollégákkal is sokat gondolkodtunk, majd arra jutottunk, hogy, mint szervízesek erre úgy is rájövünk az első "beteg" láttán. A professzionális gépekbő én még nem találkoztam az apple-nél, ami throttling-olt volna. A 2013-as Mac Pro befűti az egész szobát de a hardware nem megy feljebb 81-82-nál feljebb, ami xeon cpu-nál szerintem teljesen elfogadható. A másik, hogy hardware, csak iránymutató az apple-nél, mert ténylegesen ezek a készülékek sokkal jobban teljesítenek osx platformon, mint mondjuk egy másik gyártó által fejlesztet windows-os gép hasonló specifikációkkal. És igen könnyű is, mert sokkal könnyebb kvesebb hardware-re jobban optimalizálni egy adott operációs rendszert.

    Apropó az amd-s kártyáknak stratégiai szerepük van az applenél, mivel a Metal és Metal2 amd kártyákra van írva. Sokkal stabilabbak, mert az összes információt kiadja a technológiákról az apple-nek, így könnyebben optimalizálnak rá software-ket. + watt/teljesítmény arányosan sokkal jobban szerepelnek, mint az nvidia kártyák a hordozható mobil piacon és ez fontos, mivel az imac-ben nincs sok hely. Csak, hogy ismételjem magam az Imac Pro-ra én is kíváncsi leszek, hogy hogyan fogja rendesen hűteni a vega kártyákat, még ha az új generációs xeon procikkal meg is bírkózik.

    Divide Et Impera

Új hozzászólás Aktív témák