Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz Interceptor #141 üzenetére

    Egyetértek. De amíg sok az olyan ember, hogy ő csak kéket vesz, mert a másik rossz és melegszik és különben sem kék, a nyuszikán meg nincs sapka, és természetesen a többség 60-72-75 HZ-es monitoron játszik, de kell neki a "200" FPS, főleg GTX 1070 mellé, hát...

    Egyébiránt lenne gyártókapacitás, csak szerintem a kereslet még nem akkora, amiért megérné leszerződni a TSMC-vel, vagy Samsunggal is, holott a GLO-Fo-val olcsóbb gyártatni, főleg, hogy a pletykák szerint ez anno az AMD gyára volt, csak rákényszerültek az eladására a pénzügyi okok miatt.

    Egyébiránt lehet abban valami, hogy intellel elterjesztik ezt a megoldást, majd kijönnek 12, vagy 7 nanon a sajátjukkal akár APU-val, és Ryzen x + Navi kombóval majdan. Ahol erős grafikára van szükség, ott biztosan kelendő lesz - ld. Apple. Ráadásul valószínűleg meglesz az ára is. Ez a proci szerintem min. 180-200e Ft lesz így egyben a HBM miatt, de alsó hangon is br 150e Ft, esetleg OEM-eknek valamelyest olcsóbb, de br 120e alatt nem tudom elképzelni, főleg, hogy a CPU intel, cserébe talán nem évül el 1-2 év alatt. Viszont a 4 GB-ot kevésnek találom. 5-6 GB nem lenne jobb? Vagy arra gondoltak, hogy játéknál úgysem megy max részletességgel megy majd a játék, akkor meg minek, grafikára pedig elegendő ennyi e mellé a CPU mellé?

    Végülis ennek az éremnek 2 oldala van.

    1. Ha valaki intel fan, így is támogatja az AMD-t, viszont cserébe nem csak AMD-nél lesz elérhető egy erősebb APU szerű megoldás.
    2. Kijön az AMD egy hasonló teljesítményű APU-val, csak szokásához híven alacsonyabb áron, és akkor e téren is a vásárló dönthet, hogy kb. 10% többletteljesítményért kiad-e 30-50, vagy még több%-kal több pénzt.

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák