Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanya

    nagyúr

    válasz Fred23 #32 üzenetére

    mindig rá van kötve egy monitor? A monitor mindig 4k?

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • dokanin

    aktív tag

    válasz Fred23 #32 üzenetére

    Ha meg már rákötöttél egy monitort, feltételezem az már nem aksiról megy, tehát van ott konnektor, tehát a laptop is nyugodtan lehet töltőn, és akkor már nem is számít, hogy kicsit többet fogyaszt a proci AV1 kódolásnál.

  • sb

    veterán

    válasz Fred23 #32 üzenetére

    Túlpörgött ez az AV1 téma nagyon. Volt már szó 4K-ról, monitorról, fogyasztásról, stb...
    De a lényeg amit sugalltam azóta sem téma: Hiába hátrány ez elméletileg, a gyakorlatban nézzük meg mennyiben az. Mennyit nézel ma AV1-et? Kb. semmit, alig van. Mennyit nézel 2 év múlva? Lehet, hogy terjed, de nem hinném, hogy napi fél óránál több youtube megy átlagban valakinél. Aki filmeket néz azt sem ilyen formában teszi. Ha mégis, akkor is megy minimális többlettel. Vagy eltévedtem és fél napot mennek YT videók átlagban?

    Szóval az, hogy itt eszik-e többet - az is csak akkor számít ha akksiról nyomod - szerintem részletkérdés.
    És akkor most lépjünk tovább és tegyük mellé a másik oldalon mit kapsz. Intel 4 magos árában 6-8 magos Renoir. 1.5-2x teljesítmény ugyanannyi fogyasztásból vagy ugyanaz feleannyiból. Kb. azonos áron. Ez szerintem százszor többet számít, mint az AV1 +10W-ja mondjuk abban a napi fél órában.

    Akkor lenne dealbreaker ha éjjel-nappal ezt nézné valaki, kizárólag akksiról, (de még akkor is lehet, hogy egy kicsit nagyobb akksi kompenzálja) vagy ha nem vinné cpu-ból. Akkor nincs kerülőút.
    Minden más esetben viszont szvsz annyira kicsi hátrány egy rakás előnyhöz képest, hogy össze sem lehet hasonlítani.

    Én is maximalista vagyok, 10-ből 10x fennakadok egy ilyen feature hiányon, főleg HTPC-s múlttal ahol 10+ éve nézem a sokszor szándékos kavarásokat és feature-visszafejlődést. Agybajt lehet kapni tőle. De itt és most ez még ennek tükrében is csak egy apróság szerintem.

    Szvsz most értünk el a noti kánaánhoz. Desktop 6-8 magosok erejét hozzák 15-35W-ból, 1.5kg-ból, 10-20 órás valós akkuidőkkel. Legtöbbször ÉS kapcsolatban, ha nincs terhelés a 8/16-os is elmegy 15 órát, terhelésre meg lever bármit ami eddig az én asztalomon volt. :)
    A 2-3 évvel ezelőttieket keresztben nyeli le. Mellette könnyű és mégsem fő meg. Igazán jelentős hátrány pedig egyik területe nincs szvsz.
    Szerintem az utóbbi 10-15 évben egyszer volt ilyen ugrás, amikor a 15W TDP használható szintre ugrott a Haswell-től. Akkor lettek szvsz használhatóak átlagos célra a notik (persze ebben a hw gyorsítás és SSD is benne volt). Ma pedig 6-8 maggal kis túlzással a "bármire jó" kategóriába kerültek az átlagos modellek is.
    Nem véletlen, hogy most jönnek a jobb kijelzős modellek, úgy hogy eddig még a kevésbé szarért is imádkozni kellett. Kell a szegmentálás más szempontból... a többi helyre került.

Új hozzászólás Aktív témák