Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Vladi #50 üzenetére

    Igen,igen :) Először mikor hallottam róla pár éve, nem nagyon foglalkoztam vele. Át se láttam a lényegét, le se volt írva konkrétan hogy mi ez, csak h valami új szép és jó dolog stb...

    Aztán a múltkor valahol szóba jött és kaptam egy linket, már fogalmam sincs mi volt, de szépen le volt vezetve hogy s miként működik, ami voltaképp pofon egyszerű. :)
    Családi házaknál érdemes belevágni a dologba. Szép lassan évente, félévente az ember készít 2-3 ilyet, és jelentős összegeket takaríthat meg vele télen.
    Azóta pár kollegám is tervbe vette a dolgot. Egyenlőre eltökéltek.
    Állítólag 40, max 50 ezerből ki lehet hozni egy egész nagy felületet. + ugye a sörös dobozok, meg a munka :)

    "De házi praktikákat is be lehet vetni. Ragacsos szivacs csík: 85 ft /m."

    ööö itt most nem feltétlen arra gondolok, hogy befúj a szél az ablak mellett :) Bár láttam már olyat is. Úgy értettem, hogy a régi házak, és a panel épületek még nem megfelelő szigeteléssel készültek. Ha jól emlékszem a tanultakra, 84' vagy 88'-ban vezették be a fokozott hőszigetelés igény szabályát. Azóta kötelező min 38-as vtg téglával építeni a főfalat, vagy külön külső hőszigeteléssel ellátni az épületet... Már rég volt pontosabban nem emlékszem a dologra. De a lényeg, hogy az az előtt épült épületek, legyen az családi ház v. panel javarészben nincs így leszigetelve. Ezért is engedik ki a meleget télen, sokkal könnyebben lehűl a belső tér, illetve nyáron felmelegszik.
    Tehát tény, hogy sokat segíthet az a bizonyos szig. csíkocska, amit írtál, de az alapproblémát csak egy átfogó komplett szigetelés oldaná meg. Ugye erre van a panelprogram manapság, csak elég lassan halad... :U
    Meg persze egyik nemsokat ér a másik nélkül. Hiába van leszigetelve az épület, ha az ablakon befúj a szél és fordítva. Szal a kettő együtt a hatásos, és azután már nagyon szépen lehet spórolni a fűtéssel.

    @#59) nyunyu : na igen, ez is tény, ezért nincs még napelemem...
    De szerintem akkor már inkább geotermikus energia. Az esetenként olcsóbb is lehet, és akkor már a meleg víz / fűtés is megvan oldva az áram mellett.

Új hozzászólás Aktív témák