Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    Nagyon jó kérdést tettél fel bacsis, de szerintem erre nem fogjuk megtudni a választ.
    Pont nézegettem az árakat, mert segítettem egy kollégának új asztali konfigot összeállítani, aztán elborzadtam a látványtól.
    Már ősszel is botrányosan rossz volt a VGA helyzet, de most nemhogy javult volna, még sokkal rosszabb lett. A bő 4 éves GTX 1050Ti széria, ami egykor 140 dolláros áron jelent meg 2016 végén, most itthon 80-90k környékén van, de külföldön is a legtöbb típus 200 euró felett. WTF!

    A sima GTX 1650-es VGA-k (non Super verziók) egykor 149 dolláros áron nyitottak, most itthon 100k körül mennek. Egy évvel korábban, 2020 januárjában egy ismerősnek raktunk össze egy új PC-t, abba egy GTX 1660 Super VGA ment, vadonatújan kereken 80k volt, most ez a széria 100k-val több!
    Most abban reménykedem nagyon, hogy a GTX 1060-as kártyám legalább ezt az évet még kibírja, ugye idén lesz 5 éves az is, de ha tönkremegy, akkor csúnyán meg leszek lőve. A használt piac szintén horror, én se nagyon értem, hogy a régi sok éves kártyák ára mitől megy fel robbanásszerűen, de tippem szerint talán azokra is drasztikusan megnőhetett a kereslet miután újat nem nagyon kapni, illetve normális áron egyáltalán nem lehet kapni, így sokan valószínűleg az új kártyára szánt összeget inkább a használt piacon költik el.
    Nekem pont az a szerencsém, hogy én nem a legújabb játékokkal játszok, hanem olyanokkal ,amit a jelenlegi konfigom gond nélkül elvisz max vagy ahhoz közeli grafikán, ezért reménykedem abban, hogy a 1060-as még sokáig húzza.

    Egyébként amit szintén nem értek, hogy a régebbi Ryzen procik ára miért ment fel brutálisan, még az első genes Ryzenek ára is úgy felment hogy nem éri meg AMD platformot építeni.

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Ed3r_X_ #24 üzenetére

    Én is augusztusban vettem egy 1060-ast 45-ért. Csak remélni tudom, hogy kibírja még ezt az évet. Amúgy a helyzet még a mostaninál is csak rosszabb lesz az előrejelzések szerint.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák