Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krugszvele

    aktív tag

    válasz shteer #7 üzenetére

    az 5700XT 140 ezerbe került békeidőben és tudott 50 Mh sebességet. (2800 Ft/Mh)
    Az RX580 pedig 65 ezerért tudott 28 Mh sebességet. (2350 Ft/Mh)

    Pontosan ugyanolyan fogyasztás mellett. (~3800 Ft havonta egy kártya áramfogyasztása)

    Abban igazad van, hogy watt/Mh alapon ez a legjobb kártya, viszont a bekerülési árat figyelembe véve nincs a topban. Az RX580 a legjobb kártya bányászni.

    Az nvidiát azért nem veszem számításba, mert nem érdemes, bányászati szempontból végtelenül gyenge. Pont ezért van fullon nvidiával az összes kisker, amíg amd nincsen.

    Mondjuk ez attól is függ, hogy kinek mennyi/milyen helye van fizikailag bányászni. Ha te 2 kártyás rendszerek helyett csak 10-12 kártyásakat tudsz elhelyezni, akkor még akár jól is kijöhetsz az 5700XT rendszerrel.

    Nincs két ugyanolyan bánya :)

  • Chaser

    titán

    válasz shteer #71 üzenetére

    covid tavasz óta megy
    vga-k nem voltak eltűnve, sőt, nagyon jó árakon voltak
    első pár hét/hónapban volt drágulás, hiány it termékekből, nyárra azért visszaálltak vga és cpu árak legalábbis
    visszatekintve elég egyértelmű, amint megindult a bányászda lendülete később, úgy tűntek el a vga-k is a piacról
    ez valamikor ősz folyamán lehetett
    bányászdát én egyáltalán nem követtem, azt láttam hogy új rtx-ek alig vannak, radeonok meg szinte semmi, ahogy új amd cpu-k sem
    ellenben a régi 3xxx cpu-k 100e alatti szegmensben eltűntek/megdrágultak - > nincs utánpótlás, pedig azok nem kifutók
    és vajon mért nincs? mert az amd nyilván nem tudja gyártani, ahogy a vga-ikat sem
    és emellett el kezdett fogyni mindenhol a készlet vga-ból
    ok és okozat
    a bányászda miatt ugrott orbitálisat a kereslet, nem a karácsony meg nem a covid miatt, szerintem elég egyértelmű ha az ember ránéz az árfolyamára
    úgy hogy nv magában gyártott vga-t kb nem is csoda, amellett ugye kihozatallal is volt problémájuk
    amd meg ugyanannyi gyártókapacitással tsmc 7nm-en nem fog tudni ugyanannyi terméket legyártani régi és új cpu/vga-ból még akkor sem, ha az új soc-okból nem kellene rengeteget, de kell
    nemrég jött ki valami amd nyilatkozat a várható elérhető cpu portfólióról, hát szégyenteljes
    amit tudnak gyártani azt nem 3100-akra pazarolják el, hanem olyanra ami komoly pénzt hoz, az meg az 5xxx, diszkrét vga-kon sem feltétlen olyan orbitálisat fognak mint egy drágább 5xxx-en
    sztem covidot már emberek zöme letojja, ahogy látom jártamban-keltemben, karácsony meg eddig is volt minden évben
    covid/tél kombó magában kevéske lett volna hogy pár hét alatt kinullázódjanak a legyártott készletek

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák