Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    2010 korul jelentek meg azok a hazak, ahol mar nem kellett modding.

    2008 elott ha csucs konfig volt, akkor vagni kellett. a CoolerMaster Stacker ST01 810 szep volt, de nem fert be a tripla radi, cserebe volt 80as hely elore kivagva felul. a Chieftec Bravo / Dragon massziv volt, de nem fert be a Thermalright Ultra Extreme. 120as venti helyek nem voltak. hotermeles mar annyi volt, mint most (huzott Q6600 + 8800GTX / Ultra OC vagy a 2900GT/PRO/XT), de a hazak nem voltak erre felkeszitve. ja meg volt a Lian-Li X2000, amibe befert a tripla radi, csak eppen az 500 euros, a nehez beszerezhetoseg es a kritikan aluli rigiditas (aluminium csavarfuratok) nem volt jo kombo.

    2008ban jott a CM690: elol-hatul-felul-alul-oldalt 120, also tap, jobb szerelhetoseg... minosegre egy Codegen, de gyakorlatilag felepitesre az volt az elso modern miditorony, aminel az elso szeria gyerekbetegsegeit eleg hamar javitottak. gondolok itt a gyenge / hianyzo porszuresre, a VGA limitaciokra a HDD fakkok miatt, a festetlen belsore, hogy nem fert el benne a radiator, hogy nem fert el a kabel az alaplapi talca mogott.

    ott a Fractal Define 7, az Nzxt H szeria, a Thermaltake Tower vagy X9, az In-win 307, a Lian-Li O10, a Cooler Master C700M, es meg egy csomo masik. olyan kivitelezesi minosegben, amit otthon, modding keretek kozott az eletben nem fogsz utolerni amatorkent.

    tap kabelezes szinten meg van oldva gyarilag.

    dabadab: igazabol igen, gyozott a modding.

    nekem pl sikerult teljesen veletlenul egymashoz passzolo alaplap-ram-vga minden kombot venni, feher-fekete-ezust/nickel-voros komboval.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    Politikat keruljuk.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Kalandor #27 üzenetére

    ja, anno a par eve latvanyosan haldoklo SilentPCReviewen volt errol egy poszt, hogy lehet ugy nez ki, hogy az SPCR halott... de azert halott, mert nyertunk. az volt evekig a legfontosabb es legmegbizhatobb forras ha csendes gepet epitett az ember.

    ---

    en is vagtam szet Codegent, csereltem hazat mert nem fert el a hutes, kaptam idegbajt a topikban halknak mondott 40dbAn suvito refhutestol. van itthon ket Zalman MFC1 meg egy Lian-Li, plusz egy automata Lamptron CW611 de az azert mert spur voltam megvenni az Aquaero 6 XTt. vettem egy CM Cosmost hasznaltan 35ezerert 2008ban mert kisebbe nem fert el a hutes es az volt az egyetlen haz a piacon ami meg tudta fogni a 10k rpmes WD Raptor seekzajat Vista x64 alatt. aztan a Cosmossal felnyilt a szemem, hogy az "usability" letezik. azota is visszasirom a az oldallap nyitasat, csak epp a CMnel utana evekig keptelenek voltak modern modularis belsot tervezni az utodoknak, mondjuk egy Phanteks Primo / NZXT ultra (630/H630/810/820) mercevel.

    annyira felkurtam magam a suket es fogalmatlan usereken a forumokon (AC F10 minosegi es halk :DDD), hogy a vegen bevasaroltam Scythe SFlexekbol, ami jo dontes volt, mert 10+ evvel kesobb meg mindig itt megy az osszes mellettem a gepben. annyira felkurtam magam a suket, fogalmatlan es hangos usereken, hogy ket honap szivas utan inkabb hutot csereltem, hiaba volt par ember elajulva, hogy dehat ez csendes. terhelve 38dbA azzal a profillal, aha, fulorrgegesz latott-e?

    emlekszem arra, hogy tapvetelnel egy ido utan venti gyartot es csapagyazast neztem csak es keprol kb eleg jol meg tudtam tippelni, hogy egy adott Adda mennyire lesz hangos.

    emlekszem arra is, hogy a hazi barkacs topikot nem jokedvbol olvastam, hanem egy 3870 / q6600 OC kombot egy nagyszobai, allatokkal korulvett Codegenben meg kellett huteni, en meg belemoddoltam a 2x80 ki / 2x120 be kombot, mert az fert be es mert akkor es ott 0 budgetbol, szakadt harisnyaval kellett megoldani.

    es ha nagyon belemerulunk a nosztalgiaba, az utolso fo iteraciom igy nezett ki. es nem, nem kellett semmit vagni es a rendszer kb 700Wos terhelesig csendben volt... afolott pedig 900Wot siman elbirt, csak jobb a bekesseg alapon nem nagyon akartam 45 fok fole engedni a vizet.
    alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""
    ja, minimalis kabelkotesen kivul semmit nem moddoltam, bar a csovezes ugye (ertheto modon) custom. ja es a kinezet amikor vettem annyira nem erdekelt, csak vegul valamennyire azert ertelmes lett. ezen felul meg mit kellett volna moddingolni? jo, tapkabel veget, de ott meg arrol is volt szo, hogy en szeretem latni, hogy melyik a GND es melyik a +12.

    ja a gepben par led van (de amennyire tele minden nagyon ugyse latszik), de miert raknek ledet a gepbe amikor a lakas diszvilagitasat sokkal ertelmesebb moka szines-vezerelhetore allitani. amirol 15 eve megint csak almodtunk volna.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Malibutomi #35 üzenetére

    mondjuk ezek jol neznek ki.

    azert pl a CM690 idejen ez nem igazan volt elmondhato. elso ventit en be is raktam alulra, ugy kisse need for speed underground 2 falusi robogo edition feelingje volt, de legalabb nem elore vilagitott.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz snecy20 #37 üzenetére

    ja, emlekszem, abbol a korszakbol anyamnak CM ledes ventje van mert nem kaptam mast a CM Cosmos Sbe. annyi elonye van, hogy full csendes a gep es legalabb finoman latszik, hogy be van kapcsolva.

    ehhez kepest jelenleg itt tartunk, viva la nyáh!

    ---

    bacsis: UV reagens festek van. tippre a modellezos festekekkel (pl amiket Warhammerhez hasznalnak) menne az is.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák