Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Taranti

    senior tag

    Csak én látom úgy, hogy az új procik kb. annyival drágábbak az előzőeknél, amennyivel jobbak? Persze, gondolom az újdonság miatt, talán hamarosan lejjebb mennek...

    Hogy került PCI foglalat az egyik alaplapra? Mi vezérli?

    Nekem még mindig bántja a csőrömet, milyen memóriát lehet használni az SB-hez. Kéne egy teszt erről...

    Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

  • Taranti

    senior tag

    válasz csucsbicep #17 üzenetére

    "Memory - Intel recommends 1.50v plus/minus 5% which means 1.60v is the ideal safe maximum, but we have found in our testing all 1.65v memory is fine. We have also found most new 1.65v like Corsair XMS3 will run at its rated timings with just 1.50-1.55v which is well within Intel specifications. So people upgrading to Sandybridge you can still use your old DDR3, but we do recommend you run it at 1.60v or less. We are shipping most of our bundles which feature Corsair XMS at 1.50v-1.55v at rated timings. We've also discussed with Asus and MSI regarding voltages for memory and they also confirm in their testing 1.65v caused no issues with reliability."

    Overclocckers.com cikke alapján. Plusz ugyanitt csak másik cikkben taglalják, hogy némelyik alaplap BIOS-ában nem egyszerű eldönteni, hogy melyik voltage érték tartozik a memóriához (van, amelyik annak látszik, de nem szabad bolygatni! - valami VccSA, nem értettem minden fogalmat a cikkben).

    Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

  • Taranti

    senior tag

    válasz csucsbicep #32 üzenetére

    Na igen. Pl. a VCCPLL bolygatását kifejezetten nem javasolják. Mondjuk én letöltöttem néhány alaplap felhasználói könyvét, néhol kissé "sejtelmes" (pl. Giga alaplap M.I.T-ben Memory Frequency "Read only" megjelöléssel szerepel :F ). Meg aztán van néhány új fogalom is, amiket régebbi BIOS-okban nem láttam. Várok az egészről egy összefoglaló írást itt a PH!-n

    Szerk: Ja, a PH!-tesztben is 1,5V-ot láttam, vagy nem merték feljebb vinni a memória feszültséget, vagy nem tudták; gondolom az új BIOS-ok még fognak fejlődni.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

Új hozzászólás Aktív témák