Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz P.H. #32 üzenetére

    Az kérdés, hogy az ARM mennyire lehet combos magas fogyasztás mellett. Elméleti szinten nincs akadálya, szerintem az NVIDIA ezt már évek óta tervezi. Igazából az egész lényegi része, hogy tudjon a lapka operációs rendszert futtatni.

    Igazad van, a Bobcat vonal is külön ütemezőt használ. Bár ott én nem tudom elképzelni, hogy SIMD kerül a CPU-magba. Olyan kis fogyasztás mellett ennek nincs sok értelme.

    A PC-s gyártókat üzleti érdek vezérli. Egyelőre nagyon a platform mellett kardoskodnak, és erre is megy a fejlesztés. Nincs itt senkinek semmi gondja a dedikált VGA-val, de üzletileg problémás az alkalmazása. Megnyomja a gép előállítási költségét, de az APU-k mellett nem hoz annyit a konyhára, hogy ez az árcédulára átvezethető legyen. Üzlet az egész, mint minden, technikai szempontok szerint természetesen nálad a pont.

    Szerintem az OpenCL mellé is odarakható az NVIDIA. Tény, hogy a CUDA-ban nagyobb érdek van, de ott vannak az OpenCL mögött is, még ha nem is nyomják a szekerét.
    A DirectCompute felületet nehezen tudom elképzelni befutónak. Arra jó, hogy egy DX11-es játékban megírd rá a post-processt, de inkább az OpenCL tart előrébb.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák